Apstiprināta pasaulē pirmā malārijas vakcīna

Pasaules Veselības organizācija (PVO) ieteikusi lietot pasaulē pirmo vakcīnu pret malārijas slimību, kas Āfrikā katru gadu paņem ap 260 000 bērnu dzīvību.

PVO pagājušajā nedēļā nāca klajā ar ieteikumu injicēt RTS,S/AS01 tipa malārijas vakcīnu bērniem Āfrikas vidienē un dienvidos, kā arī citos pasaules reģionos, kur ir vidēji vai augsti inficēšanās rādītāji P. falciparum varianta malāriju. Organizācija savā ieteikumā balstās uz rezultātiem, kādus devusi vakcinācijas pilotprogramma, kurā kopš 2019.gada iesaistīti vairāk nekā 800 000 bērnu tādās Āfrikas valstīs kā Gana, Kenija un Malāvija.

Lasiet arī: No 18.oktobra bez Covid-19 sertifikāta nebūs atlaižu sabiedriskajā transportā

«Šis ir vēsturisks brīdis,» sacījis PVO ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Ghebrejesuss (Tedros Adhanom Ghebreyesus). «Ilgi gaidītā vakcīna bērniem ir sasniegums zinātnē, bērnu veselībā un malārijas kontroles jomā. Šīs vakcīnas lietošana kopā ar esošajiem malārijas profilakses līdzekļiem varētu katru gadu izglābt desmitiem tūkstošu jaunu dzīvību.»

Valstīs, kas Āfrikā atrodas aiz Sahāras tuksneša, malārija joprojām ir izplatītākā bērnu slimība un bērnu nāves cēlonis. Āfrikā katru gadu no malārijas mirst ap 260 000 bērnu, kuri nav sasnieguši piecu gadu vecumu, teikts PVO paziņojumā presei.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas