bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 22.05.2019 | Vārda dienas: Emīlija. Visu neparasto un kalendāros neierakstīto vārdu diena
LatviaLatvija

Apstiprināts šī gada Talsu novada budžets 36 miljonu apmērā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Janvāra pēdējā domes sēdē Talsu novada deputāti apstiprinājuši 2019.gada budžetu, un tas šogad noteikts 36 191 807 eiro apmērā, informē pašvaldībā.

No kopējā budžeta apjoma – 36 191 807 eiro – 16 288 463 eiro apmērā plānoti nodokļu ieņēmumi, bet 11 037 710 eiro paredzēti no valsts budžeta transfertu maksājumiem. No tiem 6 346 081 eiro ir dotācija no pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda, bet 1 515 000 eiro paredzēti no iestāžu maksas pakalpojumiem un citu aktivitāšu ieņēmumiem. Šī gada budžets ir sabalansēts, un gada beigās paredzēts arī 325 797 eiro līdzekļu atlikums.

2019.gada izdevumi sastādīti, ņemot vērā vairākus kritērijus: iekļauts finansējums iestāžu un struktūrvienību saimnieciskās darbības nodrošināšanai, iedzīvotāju skaits novadā un izglītojamo skaits mācību iestādēs, noslēgtie uzturēšanas un pakalpojumu līgumi un faktiskā nepieciešamība.

Vislielākais budžeta līdzekļu izlietojums jau tradicionāli ir izglītības nozares funkciju nodrošināšanai – 13 590 841 eiro jeb 32% no kopējiem ieņēmumiem. Šī gada budžetā 98 000 eiro papildu atvēlēti izglītības iestāžu infrastruktūras sakārtošanai, arī pārvalžu vadītāji daļu no pārvaldes finansējuma novirzījuši tieši šīs jomas vajadzību apmierināšanai.

Kultūras un atpūtas jomai noteikts finansējums 3 919 913 eiro jeb 14% apmērā. 15 000 eiro paredzēts pārdalīt sporta jomā strādājošajām iestādēm inventāra iegādei. Tāpat pieņemts lēmums atbalstīt jau tradicionālos pasākumus un arī līdz šim nebijušus. Piemēram, piešķirti līdzekļi Raimonda Tigula rīkotajam koncertam “Ārpasaules mūzika Tiguļkalnā”, arī Rally Talsi posma organizēšanai un palielināts finansējums Laidzes mazo opermūzikas svētku organizēšanai. Šogad Talsos tiks rīkoti arī Latvijas Senioru koru svētki Sauleskalna estrādē un Kurzemes Dzejas dienas.

Paredzēts finansējums biedrību īstenotiem projektiem (30 000 eiro), līdzfinansējums daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pagalmu labiekārtošanai (24 000 eiro), vecpilsētas ēku restaurācijai (30 000 eiro), kanalizācijas sistēmas pieslēgumiem (20 000 eiro), energoefektivitātes pasākumiem daudzdzīvokļu dzīvojamajās mājās (10 000 eiro), uzņēmējdarbības veicināšanas konkursam Dari Talsu novadam (15 000 eiro), kultūras un tūrisma projektiem (8606 eiro) un kultūrvēsturisko vērtību inventarizācijai (29 588 eiro). Savukārt pašvaldības rezerves fondā finansējums noteikts 150 000 eiro apmērā.

Pansionāta Lauciene sakārtošanai paredzēts novirzīt 97 000 eiro, par to pārbūvējot vannas istabas, sakārtojot sanitāros mezglus klientu istabās un ventilācijas sistēmu, nodrošinot ugunsdrošības prasību ievērošanu un iegādājoties profesionālo veļas mazgājamo mašīnu un specializēto transportu līzingā klientu riteņkrēslos un gulošo klientu pārvadāšanai.

Plānojot novada attīstību, 572 144 eiro paredzēti būvprojektu izstrādei un projektu sagatavošanai. Finansējums nepieciešams vairāku ieceru īstenošanai, piemēram, pilnā būvprojekta izstrādei Ķēniņkalna labiekārtošanai, sporta infrastruktūras attīstībai Talsos, būvprojektu izstrādei skolu infrastruktūras uzlabošanai un grants ceļu pārbūvei, Talsu Galvenās bibliotēkas apkārtnes labiekārtošanas projekta izveidei, aktīvās atpūtas teritorijas attīstībai Kareivju ielā 18, Ezeru ielā 4 un Vilkmuižas ezera apkārtnē koncepcijas izstrādei un projektēšanai, un arī Līdaku, Raudu, Asaru un Līņu ielu izbūvei Talsos.

Savukārt kredītu pamatsummas atmaksai tiks novirzīti 1 707 707 eiro.

Šī gada Talsu novada speciālais budžets sastāda 1 899 923 eiro apmēru. No tiem lielākā daļa – 1 297 737 eiro – ir autoceļu fonda ieņēmumi, bet 602 186 eiro – dabas resursu nodokļa ieņēmumi.

Finanšu komitejas priekšsēdētājs Dainis Karols pauda, ka šī gada budžeta plānošana un virzīšana sākās jau iepriekšējā gada vasarā, tāpat tika mainīti budžeta pieņemšanas noteikumi. «Sapratām, ka 1.decembrī, kā bija paredzēts, nevarēsim sākt budžeta izskatīšanu valdības neizveidošanas Latvijā dēļ,» sacīja Karols, norādot, ka līdz valsts budžeta pieņemšanai plānotais finansējums būs jāapgūst piesardzīgi.


Pievienot komentāru

Līdzi laika solim: Virza likuma grozījumus Privatizācijas aģentūras darbības maiņai

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija atbalstījusi vairākus likumprojektus, ar kuriem paredzēts deleģēt MK noteikumu izstrādi par izmaiņām Privatizācijas aģentūras darbībā.

Igaunijā divi nopietni elektrības pārrāvumi četrās dienās

Kuresāres pilsētā Igaunijā radies plašs elektroapgādes pārrāvums, kas bijis jau otrais šāds gadījums četru dienu laikā pēc lielāka pārrāvuma Narvas pilsētā. Elektrības ražotājam Eesti Energia Narvas incidents radījis līdz 100 000 eiro lielus zaudējumus.

Linkaits: Elektrovilcienu iepirkuma rezultāti liek domāt par Pasažieru vilciena likvidēšanu

AS Pasažieru vilciens īstenotā elektrovilcienu iepirkuma rezultāti liek domāt par uzņēmuma likvidēšanu, sacīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Ledus izkustas: Par VK revīzijā atklātām neizdarībām varēs sodīt

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija 21.maijā atbalstījusi grozījumu Valsts kontroles likumā virzību uz otro lasījumu Saeimā.

OECD: Baltijā straujākā ekonomiskā izaugsme būs Igaunijai, lēnākā – Latvijai

OECD savās jaunākajās prognozēs Latvijai lēš lēnāko ekonomikas izaugsmi Baltijas valstu vidū – 2,6%. Straujākā izaugsme paredzēta Igaunijai – 3,2%. Lietuvai prognozē 2,9% ekonomikas izaugsmi.

Getliņi EKO apsver iespēju audzēt ārstniecisko marihuānu

Getliņu atkritumu poligona apsaimniekotājs Getliņi EKO apsver iespēju audzēt ārstniecisko marihuānu, jo tā dotu lielāku atdevi, nekā tomātu un gurķu audzēšana, pieļauj Getliņi EKO valdes priekšsēdētājs Imants Stirāns.

Austrijā atkāpjas visi labējā spārna ministri, saasinoties video skandālam

Austrijā par atkāpšanos no darba valdībā paziņojuši visi pieci ministri no labējās Austrijas Brīvības partijas pēc tam, kad vicekanclers Haincs Kristians Štrāhe demisionējis ar skandāla iedragātu reputāciju.

Trīs lietas – labas lietas? Trešo reizi izvērtējot elektrovilcienu iepirkumu, par uzvarētāju atzīst Škoda Vagonka

Trešo reizi izvērtējot elektrovilcienu iepirkumu, AS Pasažieru vilciens par konkursa uzvarētāju atkārtoti atzinis čehu Škoda Vagonka.

Pieaugot akcīzei, somi vairāk alkoholu pērk Igaunijā, ceturto daļu ieved no Latvijas

Somijas Alus un vieglo alkoholisko dzērienu ražotāju federācija paziņojusi, ka nodokļu palielinājums alum licis valsts iedzīvotājiem vairāk alkohola ievest no Igaunijas.

ANO noraidītas Krievijas pretenzijas pret Ukrainas valodas likumu

ANO Drošības padomē noraidīts Krievijas lūgums sarīkot sēdi par Ukrainas jauno valodas likumu, kas valstī mazina krievu valodas lietojumu. Krievija saņēmusi pārmetumus par mēģinājumu diskreditēt kaimiņvalsti tās jaunā prezidenta inaugurācijas dienā.

Gadu pēc GDPR ieviešanas, 30% uzņēmumu vēl strādā pie regulas ieviešanas

Gadu pēc Eiropas Savienības Vispārīgās datu aizsardzības regulas stāšanās spēkā tikai 25,1% Latvijas uzņēmumu ar pārliecību var teikt, ka bez grūtībām tikuši galā ar visu regulas prasību ieviešanu.

MobillyTX apgrozījums pērn audzis par 306%

Salīdzinot ar 2017.gadu, pērn latviešu uzņēmuma MobillyTX apgrozījums audzis par 306%, sasniedzot 1,23 miljonus eiro.

Huawei: Lietotāji pēc Android licences apturēšanas saņems drošības atjauninājumus

Huawei viedtālruņu lietotāji turpinās saņemt Android operētājsistēmas drošības atjauninājumus, tā Ķīnas telekomunikāciju milzis pavēstījis pēc tam, kad tā viedtālruņiem tikusi atņemta Android licence.

Pedagogu trūkumu grib risināt, atvieglojot ceļu uz skolotāja profesiju

Iespējams, jau nākamgad sāks īstenot jaunu pieeju pedagogu piesaistei skolām – cilvēkam, kurš ieguvis augstāko izglītību kādā nozarē un sapratis, ka vēlas kļūt par skolotāju, būs nepieciešams tikai gads, lai papildus iegūtu pedagoģisko kvalifikāciju.

Kādas Jūrmalas skolas vadība vairāku gadu laikā izkrāpusi 100 000

Valsts policija aizdomās par darbinieces fiktīvu nodarbināšanu aizturējusi kādas Jūrmalas skolas vadību – izkrāptā summa varētu būt aptuveni 100 000 eiro.

Ušakovs, iespējams, pārkāpis likumu, tiesvedībā ar Ķirsi izmantojot domes resursus

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa saskatījusi iespējamu likumpārkāpumu atstādinātā Rīgas mēra Nila Ušakova rīcībā, tiesvedībā ar Rīgas domes deputātu Vilni Ķirsi izmantojot domes resursus.

Igaunijā izmeklē elektroapgādes pārrāvumu Krievijas pierobežas pilsētā

Igaunijā sākts izmeklēt elektroapgādes pārrāvumu, kas nedēļas nogalē noticis Narvas pilsētā un plašāk valsts ziemeļaustrumu daļā.

Minimālā ienākumu līmeņa celšanai nepieciešami 28 miljoni eiro

Labklājības ministrija izstrādājusi Plānu minimālo ienākumu atbalsta sistēmas pilnveidošanai 2020.– 2021.gadam, kurā ietverto pasākumu realizēšanai nepieciešami apmēram 28 miljoni eiro.

Latvijas prezidentu izraudzīsies jau nākamnedēļ

Kopumā bija divi ierosinājumi – 34 deputātu piedāvājums rīkot Latvijas prezidenta vēlēšanas 5.jūnijā un 45 parlamentāriešu iesniegums, kurā rosināts izraudzīties prezidentu 29.maijā.

Aicina aizliegt Georga lentītes

Nacionālās apvienības deputāti Saeimā iesnieguši likuma grozījumus, kas liegtu sapulcēs, gājienos, piketos, kā arī publiskos izklaides un svētku pasākumos izmantot tā sauktās Georga lentes.

Ukrainas jaunais prezidents sāk ar parlamenta atlaišanu

Ukrainas jaunais prezidents Volodimirs Zelenskis ir pirmdien stājies amatā un savu prezidentūru sācis ar paziņojumu par Augstākās Radas atlaišanu. Izskanējis arī aicinājums ministriem atkāpties no amatiem un atbrīvot iekšlietu un drošības struktūru vadītājus.

Par EP vēlēšanu iecirkņiem iedzīvotājus informēs ar EDS palīdzību

Ar Valsts ieņēmuma dienesta Elektroniskās deklarēšanās sistēmas starpniecību 20.maijā uzsāk informēšanu par Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Pētījums: Iepakojuma ērtums aizvien pārtrumpo draudzīgumu dabai

Latvijas iedzīvotājiem iepakojuma ērtums joprojām ir pirmajā vietā, bet aizvien svarīgāks kļūst tā draudzīgums dabai.

Austrija ceļā uz ārkārtas vēlēšanām pēc labējo koalīcijas izjukšanas

Austrijas premjerministrs Sebastians Kurcs aicinājis valstī sarīkot ārkārtas vēlēšanas pēc tam, kad izjukusi valdošā labējo spēku koalīcija. Vicekanclers no Austrijas Brīvības partijas ir atkāpies no amata, jo publiski vainots par iespējamu tirgošanos ar ietekmi.

Gan piesardzīgi, gan optimistiski. Latvijas lauksaimnieki palielina sējumu platības

Šogad Latvijas lauksaimnieki atsevišķām labības kultūrām ir palielinājuši sējumu platības. Visvairāk platības palielinātas kviešu sējumiem, bet pieaug arī rudzu un auzu platības.