bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 22.11.2019 | Vārda dienas: Aldis, Aldris, Alfons
LatviaLatvija

Apstiprināts šī gada Talsu novada budžets 36 miljonu apmērā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Janvāra pēdējā domes sēdē Talsu novada deputāti apstiprinājuši 2019.gada budžetu, un tas šogad noteikts 36 191 807 eiro apmērā, informē pašvaldībā.

No kopējā budžeta apjoma – 36 191 807 eiro – 16 288 463 eiro apmērā plānoti nodokļu ieņēmumi, bet 11 037 710 eiro paredzēti no valsts budžeta transfertu maksājumiem. No tiem 6 346 081 eiro ir dotācija no pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda, bet 1 515 000 eiro paredzēti no iestāžu maksas pakalpojumiem un citu aktivitāšu ieņēmumiem. Šī gada budžets ir sabalansēts, un gada beigās paredzēts arī 325 797 eiro līdzekļu atlikums.

2019.gada izdevumi sastādīti, ņemot vērā vairākus kritērijus: iekļauts finansējums iestāžu un struktūrvienību saimnieciskās darbības nodrošināšanai, iedzīvotāju skaits novadā un izglītojamo skaits mācību iestādēs, noslēgtie uzturēšanas un pakalpojumu līgumi un faktiskā nepieciešamība.

Vislielākais budžeta līdzekļu izlietojums jau tradicionāli ir izglītības nozares funkciju nodrošināšanai – 13 590 841 eiro jeb 32% no kopējiem ieņēmumiem. Šī gada budžetā 98 000 eiro papildu atvēlēti izglītības iestāžu infrastruktūras sakārtošanai, arī pārvalžu vadītāji daļu no pārvaldes finansējuma novirzījuši tieši šīs jomas vajadzību apmierināšanai.

Kultūras un atpūtas jomai noteikts finansējums 3 919 913 eiro jeb 14% apmērā. 15 000 eiro paredzēts pārdalīt sporta jomā strādājošajām iestādēm inventāra iegādei. Tāpat pieņemts lēmums atbalstīt jau tradicionālos pasākumus un arī līdz šim nebijušus. Piemēram, piešķirti līdzekļi Raimonda Tigula rīkotajam koncertam “Ārpasaules mūzika Tiguļkalnā”, arī Rally Talsi posma organizēšanai un palielināts finansējums Laidzes mazo opermūzikas svētku organizēšanai. Šogad Talsos tiks rīkoti arī Latvijas Senioru koru svētki Sauleskalna estrādē un Kurzemes Dzejas dienas.

Paredzēts finansējums biedrību īstenotiem projektiem (30 000 eiro), līdzfinansējums daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pagalmu labiekārtošanai (24 000 eiro), vecpilsētas ēku restaurācijai (30 000 eiro), kanalizācijas sistēmas pieslēgumiem (20 000 eiro), energoefektivitātes pasākumiem daudzdzīvokļu dzīvojamajās mājās (10 000 eiro), uzņēmējdarbības veicināšanas konkursam Dari Talsu novadam (15 000 eiro), kultūras un tūrisma projektiem (8606 eiro) un kultūrvēsturisko vērtību inventarizācijai (29 588 eiro). Savukārt pašvaldības rezerves fondā finansējums noteikts 150 000 eiro apmērā.

Pansionāta Lauciene sakārtošanai paredzēts novirzīt 97 000 eiro, par to pārbūvējot vannas istabas, sakārtojot sanitāros mezglus klientu istabās un ventilācijas sistēmu, nodrošinot ugunsdrošības prasību ievērošanu un iegādājoties profesionālo veļas mazgājamo mašīnu un specializēto transportu līzingā klientu riteņkrēslos un gulošo klientu pārvadāšanai.

Plānojot novada attīstību, 572 144 eiro paredzēti būvprojektu izstrādei un projektu sagatavošanai. Finansējums nepieciešams vairāku ieceru īstenošanai, piemēram, pilnā būvprojekta izstrādei Ķēniņkalna labiekārtošanai, sporta infrastruktūras attīstībai Talsos, būvprojektu izstrādei skolu infrastruktūras uzlabošanai un grants ceļu pārbūvei, Talsu Galvenās bibliotēkas apkārtnes labiekārtošanas projekta izveidei, aktīvās atpūtas teritorijas attīstībai Kareivju ielā 18, Ezeru ielā 4 un Vilkmuižas ezera apkārtnē koncepcijas izstrādei un projektēšanai, un arī Līdaku, Raudu, Asaru un Līņu ielu izbūvei Talsos.

Savukārt kredītu pamatsummas atmaksai tiks novirzīti 1 707 707 eiro.

Šī gada Talsu novada speciālais budžets sastāda 1 899 923 eiro apmēru. No tiem lielākā daļa – 1 297 737 eiro – ir autoceļu fonda ieņēmumi, bet 602 186 eiro – dabas resursu nodokļa ieņēmumi.

Finanšu komitejas priekšsēdētājs Dainis Karols pauda, ka šī gada budžeta plānošana un virzīšana sākās jau iepriekšējā gada vasarā, tāpat tika mainīti budžeta pieņemšanas noteikumi. «Sapratām, ka 1.decembrī, kā bija paredzēts, nevarēsim sākt budžeta izskatīšanu valdības neizveidošanas Latvijā dēļ,» sacīja Karols, norādot, ka līdz valsts budžeta pieņemšanai plānotais finansējums būs jāapgūst piesardzīgi.


Pievienot komentāru

Ukrainā atzīmē Maidana protestu gadadienu, piemin upurus

Kijevā un vairākās citās Ukrainas pilsētās atzīmēta sestā gadadiena kopš tā sauktajiem Maidana protestiem, kuros tika panākta prokremliskā prezidenta Viktora Janukoviča gāšana.

Ievēlēti jauni Latvijas Zinātņu akadēmijas locekļi

LZA Rudens pilnsapulcē par jaunajiem akadēmijas locekļiem ievēlēti divi īstenie locekļi, divpadsmit korespondētājlocekļi, trīs ārzemju un viens goda loceklis.

Probācijas dienesta vadītājs: 4% līdz 6% dzimumnoziedznieku pēc soda izciešanas noziegumus atkārto

Kopumā 4% līdz 6% dzimumnoziedznieku pēc soda izciešanas trīs līdz piecu gadu laikā noziegumus atkārto.

Ugunsgrēkā Ventspilī gājis bojā cilvēks

Ugunsgrēkā 40 kvādrātmetru platībā dega dzīvokļa griesti, siena un starpstāvu pārsegums.

Saeimas komisija aicina sniegt atsauksmes par NEPLP locekļu amatu kandidātiem

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija aicina ieinteresētos sniegt atsauksmes par pieteiktajiem kandidātiem NEPLP uz locekļu amatiem.

Serbija vaino sabiedroto Krieviju spiegošanā

Serbijas premjerministrs Aleksandrs Vučičs pavēstījis, ka valstī atklātas Krievijas izlūkdienestu darbības, kas saistītas ar Serbijas armiju. Vienlaikus viņš apliecinājis, ka incidents nekaitēs valsts tuvajām attiecībām ar Maskavu.

Tirgus analītiķis: Akciju tirgi, šķiet, atkarīgi tikai no ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām

OECD samazinājis pasaules ekonomikas izaugsmes prognozi nākamajam gadam, norādot, ka pasaules ekonomikas izaugsmi bremzē pieaugošie tirdzniecības konflikti, vāja biznesa investīciju vide un politiskā neskaidrība.

Gaidāms auksts un lielākoties sauss laiks

Piektdien, 22.novembrī, iestāsties auksts laiks – gaisa temperatūra no rīta vietām austrumos pazemināsies līdz pat -7 grādiem.

Rīgas domes opozīcija rosina Burova atstādināšanu

Rīgas domes opozīcijas partijas savākušas nepieciešamos 20 parakstus, lai rosinātu Rīgas domes priekšsēdētāja Oļega Burova atstādināšanu.

Lielbritānijai prognozē lejupslīdi arī organizēta Brexit gadījumā

Lielbritānijas iekšzemes kopprodukts 2020.gadā saruks par vienu procentu arī tad, ja valsts izvairīsies no izstāšanās no Eiropas Savienības bez savstarpēja nolīguma, tā aplēsusi Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija.

Lietuvā diskutē par valsts komercbankas izveidi

Lai risinātu situāciju ar konkurences trūkumu Lietuvas banku sektorā, valsts augstākajā līmenī atbalstu guvusi ideja par valsts komercbankas izveidi.

Veca mīlestība nerūs. Jauno Rīgas atkritumu apsaimniekošanas iepirkumu izsludina pēc iepriekšējiem noteikumiem

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments ir izsludinājis jaunu atklātu konkursu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rīgā, vienlaikus plānojot sarunu procedūru pakalpojuma nepārtrauktības nodrošināšanai līdz tā beigām.

Aktualizē Dzelzceļa pārvadājumu likumu

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Dzelzceļa pārvadājumu likumā, no tā svītrojot novecojušas tiesību normas.

Saeima nosoda Krievijas organizētās vēlēšanas anektētajā Krimā

Saeima pieņēmusi paziņojumu par Krievijas Federācijas organizētajām, tā dēvētajām vēlēšanām Krimas Autonomajā Republikā un Sevastopolē.

BATL valdes loceklis: Latvijai jāpiedāvā baltkrievu partneriem pievilcīgs darījums

«Jaunā likuma iecere par dzelzceļa pierobežas posma atvēršanu visiem dzelzceļa kravu pārvadātājiem ir spēcīgs signāls, lai stiprinātu Latvijas un Baltkrievijas sadarbību.»

Latvijas Bankas prezidenta pilnvaru termiņš būs pieci gadi

Latvijas Bankas prezidenta pilnvaru termiņš turpmāk būs pieci gadi līdzšinējo sešu gadu vietā. To paredz Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Latvijas Bankas likumā.

OECD Latvijai iesaka ieguldīt pētniecībā un attīstībā

Jaunākajā globālās ekonomikas apskatā OECD Latvijai ieteikusi investēt pētniecībā un attīstībā, lai turpinātu ekonomikas attīstību un veicinātu tās konkurētspēju.

Turpmāk kriminālprocesos iesaistītajiem būs jāpierāda mantas izcelsme

Saeima pieņēmusi grozījumus, kas paredz sekmēt efektīvāku finanšu un ekonomisko noziedzīgo nodarījumu izmeklēšanu.

Tiesa pārmetumos par Maxima traģēdijas lietas vilcināšanu saskata atsevišķu personu vēlmi vairot savu atpazīstamību

Tiesa noliedz atsevišķu personu publiski pausto kritiku par gauso Maxima traģēdijas krimināllietas virzību, turklāt tiesas ieskatā šīs personas mēģina vairot savu pozitīvo publicitāti uz cietušo personu rēķina, tādējādi maldinot sabiedrību.

Facebook, Google biznesa modeļi «apdraud cilvēktiesības», uzskata Amnesty International

Cilvēktiesību organizācija Amnesty International pētījumā secinājusi, ka interneta lieluzņēmumu Facebook un Google «uzņēmējdarbības modelis, kas balstīts uz izsekošanu» nav savienojams ar tiesībām uz privātumu.

Saeima pilnveido kārtību atlīdzības par darbspēju zaudējumu aprēķināšanai

Aprēķinot atlīdzību par darbspēju zaudējumu un apgādnieka zaudējumu, tiks izmantots ilgāks ienākumu gūšanas periods nekā patlaban, tādējādi precīzāk ļaujot aprēķināt negūto ienākumu aizvietojumu.

Pērn Latvijā izdevumi sociālajai aizsardzībai pieauguši par 11,5%

Izdevumi slimības un veselības aprūpei pieauga par 20,2%, atbalstam ģimenei un bērniem – par 9,8%, bezdarbnieku atbalsta pasākumiem– par 9,7%.

Latvijas tiekšanās uz klimatneitralitāti varētu prasīt miljardiem eiro

Latvija vēl nav aplēsusi virzības uz klimatneitralitāti izmaksas, tomēr tās būs mērāmas miljardos eiro, atzinusi VARAM valsts sekretāra vietniece Alda Ozola.

Pašvaldību reformas komisijā ievēl Dombravu, Valaini un Ašeradenu

Saeima ceturtdien, 21.novembrī, atbalstījusi Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sastāvu.

Igaunijā žurkas pārtrauc e-pakalpojumu pieejamību

Igaunijā, kas sevi pozicionē kā e-pārvaldības lielvalsts, teritorijā ap Tallinu neplānoti pārtraukta virknes e-pakalpojumu sniegšana. Incidenta iemesls bijis žurkas, kuras sabojājušas datu kabeli pazemē.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!