bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 20.08.2019 | Vārda dienas: Bernhards, Boriss, Rojs
LatviaLatvija

Apstiprināts šī gada Talsu novada budžets 36 miljonu apmērā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Janvāra pēdējā domes sēdē Talsu novada deputāti apstiprinājuši 2019.gada budžetu, un tas šogad noteikts 36 191 807 eiro apmērā, informē pašvaldībā.

No kopējā budžeta apjoma – 36 191 807 eiro – 16 288 463 eiro apmērā plānoti nodokļu ieņēmumi, bet 11 037 710 eiro paredzēti no valsts budžeta transfertu maksājumiem. No tiem 6 346 081 eiro ir dotācija no pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda, bet 1 515 000 eiro paredzēti no iestāžu maksas pakalpojumiem un citu aktivitāšu ieņēmumiem. Šī gada budžets ir sabalansēts, un gada beigās paredzēts arī 325 797 eiro līdzekļu atlikums.

2019.gada izdevumi sastādīti, ņemot vērā vairākus kritērijus: iekļauts finansējums iestāžu un struktūrvienību saimnieciskās darbības nodrošināšanai, iedzīvotāju skaits novadā un izglītojamo skaits mācību iestādēs, noslēgtie uzturēšanas un pakalpojumu līgumi un faktiskā nepieciešamība.

Vislielākais budžeta līdzekļu izlietojums jau tradicionāli ir izglītības nozares funkciju nodrošināšanai – 13 590 841 eiro jeb 32% no kopējiem ieņēmumiem. Šī gada budžetā 98 000 eiro papildu atvēlēti izglītības iestāžu infrastruktūras sakārtošanai, arī pārvalžu vadītāji daļu no pārvaldes finansējuma novirzījuši tieši šīs jomas vajadzību apmierināšanai.

Kultūras un atpūtas jomai noteikts finansējums 3 919 913 eiro jeb 14% apmērā. 15 000 eiro paredzēts pārdalīt sporta jomā strādājošajām iestādēm inventāra iegādei. Tāpat pieņemts lēmums atbalstīt jau tradicionālos pasākumus un arī līdz šim nebijušus. Piemēram, piešķirti līdzekļi Raimonda Tigula rīkotajam koncertam “Ārpasaules mūzika Tiguļkalnā”, arī Rally Talsi posma organizēšanai un palielināts finansējums Laidzes mazo opermūzikas svētku organizēšanai. Šogad Talsos tiks rīkoti arī Latvijas Senioru koru svētki Sauleskalna estrādē un Kurzemes Dzejas dienas.

Paredzēts finansējums biedrību īstenotiem projektiem (30 000 eiro), līdzfinansējums daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pagalmu labiekārtošanai (24 000 eiro), vecpilsētas ēku restaurācijai (30 000 eiro), kanalizācijas sistēmas pieslēgumiem (20 000 eiro), energoefektivitātes pasākumiem daudzdzīvokļu dzīvojamajās mājās (10 000 eiro), uzņēmējdarbības veicināšanas konkursam Dari Talsu novadam (15 000 eiro), kultūras un tūrisma projektiem (8606 eiro) un kultūrvēsturisko vērtību inventarizācijai (29 588 eiro). Savukārt pašvaldības rezerves fondā finansējums noteikts 150 000 eiro apmērā.

Pansionāta Lauciene sakārtošanai paredzēts novirzīt 97 000 eiro, par to pārbūvējot vannas istabas, sakārtojot sanitāros mezglus klientu istabās un ventilācijas sistēmu, nodrošinot ugunsdrošības prasību ievērošanu un iegādājoties profesionālo veļas mazgājamo mašīnu un specializēto transportu līzingā klientu riteņkrēslos un gulošo klientu pārvadāšanai.

Plānojot novada attīstību, 572 144 eiro paredzēti būvprojektu izstrādei un projektu sagatavošanai. Finansējums nepieciešams vairāku ieceru īstenošanai, piemēram, pilnā būvprojekta izstrādei Ķēniņkalna labiekārtošanai, sporta infrastruktūras attīstībai Talsos, būvprojektu izstrādei skolu infrastruktūras uzlabošanai un grants ceļu pārbūvei, Talsu Galvenās bibliotēkas apkārtnes labiekārtošanas projekta izveidei, aktīvās atpūtas teritorijas attīstībai Kareivju ielā 18, Ezeru ielā 4 un Vilkmuižas ezera apkārtnē koncepcijas izstrādei un projektēšanai, un arī Līdaku, Raudu, Asaru un Līņu ielu izbūvei Talsos.

Savukārt kredītu pamatsummas atmaksai tiks novirzīti 1 707 707 eiro.

Šī gada Talsu novada speciālais budžets sastāda 1 899 923 eiro apmēru. No tiem lielākā daļa – 1 297 737 eiro – ir autoceļu fonda ieņēmumi, bet 602 186 eiro – dabas resursu nodokļa ieņēmumi.

Finanšu komitejas priekšsēdētājs Dainis Karols pauda, ka šī gada budžeta plānošana un virzīšana sākās jau iepriekšējā gada vasarā, tāpat tika mainīti budžeta pieņemšanas noteikumi. «Sapratām, ka 1.decembrī, kā bija paredzēts, nevarēsim sākt budžeta izskatīšanu valdības neizveidošanas Latvijā dēļ,» sacīja Karols, norādot, ka līdz valsts budžeta pieņemšanai plānotais finansējums būs jāapgūst piesardzīgi.


Pievienot komentāru

Igaunijas prezidente atbalsta nodokļa ieviešanu elektroenerģijai no Krievijas

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida paudusi atbalstu idejai aplikt ar nodokli Baltijas valstu tirgū no Krievijas ienākošo elektroenerģiju. Turklāt prezidente uzskata, ka par elektroenerģijas importu no trešajām valstīm būtu jāpanāk kopīgs ES lēmums.

MK vēlas palielināt atbalstu reemigrantiem saimnieciskās darbības uzsākšanai

«Šis atbalsts ir svarīgs, jo cilvēkiem, kuri atgriežas Latvijā no ilgstošas prombūtnes un vēlas uzsākt savu saimniecisko darbību, ir mazāk iespēju pretendēt un saņemt atbalstus no citām valstī paredzētām atbalsta programmām.»

Par Rīgas otro vicemēru ievēlēta saskaņiete Vladova

Par Vladovu balsoja 11 Gods kalpot Rīgai deputāti, četri Neatkarīgo deputātu frakcijas pārstāvji, trīs deputātu bloka Rīgai! biedri, kā arī 17 Saskaņas deputāti.

Virzienā uz risinājumu? Valdība konceptuāli atbalsta ekonomisko lietu tiesas izveidi

Ministru kabineta sēdes darba kārtībai pievienotajā konceptuālajā ziņojumā lasāms, ka ekonomisko lietu tiesai darbu paredzēts sākt 2021.gada 1.janvārī.

Veidojot sabiedrisko pasūtījumu, būs jāņem vērā arī ārzemju latviešu intereses

Ar mērķi veicināt ar diasporu saistītu norišu atspoguļošanu sabiedriskajā pasūtījumā un paplašināt sabiedrisko mediju saturu, kā arī to pakalpojumu pieejamību ārzemju latviešiem, valdība akceptējusi grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā.

Plāno izvērtēt 12 Rīgas pašvaldības uzņēmumu darbību

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja atbalstījusi lēmumprojektu par neatkarīga ārējā izvērtējuma veikšanu pašvaldības uzņēmumos un aģentūrās, piemēram, SIA Rīgas namu pārvaldnieks un SIA Rīgas ūdens.

Ministru viedokļiem daloties, valdība vēl nepieņem lēmumu par LU rektoru

Ministru viedokļiem daloties, valdība otrdien, 20.augustā, tomēr vēl nepieņēma lēmumu Latvijas Universitātes rektora jautājumā.

Daugavpils slimnīcā atsāktas plānveida operācijas

Pilsētas domes priekšsēdētājs klāstīja, ka slimnīca turpina darbu iepriekšējā režīmā, nodrošinot gan neatliekamo, gan plānveida palīdzību, nesamazinot ieplānoto operāciju skaitu.

Parakstīta Latvijas-Indijas sadarbības programma kultūrā

Sadarbības programma aptver abu valstu sadarbību mūzikā un dejā, kultūras mantojuma jomā, kino jomā, muzeju, kā arī bibliotēku un arhīvu starpā.

Apsūdzēti divi SIA Rīgas enerģija valdes locekļi par mēģinājumu krāpties ar OIK

Tiesai nodota krimināllieta, kurā apsūdzēti divi uzņēmuma SIA Rīgas enerģija valdes locekļi par mēģinājumu ar viltu iegūt tiesības nodot elektroenerģiju OIK ietvaros.

Swedbank: Reģionu iedzīvotāji mājoklim un pārtikai tērē vairāk nekā rīdzinieki

Latvijas reģionu iedzīvotājiem pārtikas un mājokļu izdevumu slogs attiecībā pret ienākumiem ir krietni lielāks nekā rīdziniekiem, secināts Swedbank finanšu institūta pētījumā.

VNĪ samazina valstij piederošo degradēto būvju skaitu

Valsts nekustamie īpašumi šogad pirmajā pusgadā vidi degradēto būvju skaitu samazinājusi par 28 būvēm – no tām 23 pārdotas izsolēs, piecas nojauktas.

Valsts kanceleja: Nevar pārliecināties, ka pārkāpumi LU rektora vēlēšanās ietekmēja to rezultātu

Izvērtējot precizēto IZM sagatavoto rīkojuma projektu par Indriķa Muižnieka apstiprināšanu LU rektora amatā, nav iespējams pārliecināties, ka pārkāpumi LU rektora vēlēšanās ietekmēja to rezultātu, teikts Valsts kancelejas sagatavotajā atzinumā.

El Salvadorā cer uz abortu aizliegumu mīkstināšanu; attaisno sievieti par nedzīva bērna laišanu pasaulē

El Salvadoras tiesa attaisnojusi 21 gadu vecu sievieti, kurai saistībā ar valsts striktajiem abortu aizliegumiem tika piespriest cietumsods par to, ka viņa laidusi pasaulē nedzīvu bērniņu, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

PTAC: 34% iedzīvotāju atzīst, ka pēc atvaļinājuma saskaras ar finanšu grūtībām

77% iedzīvotāju atvaļinājuma laikā atļaujas lielākus tēriņus nekā plānots, bet 34% atzīst, ka pēc atvaļinājuma saskaras ar finanšu grūtībām, liecina Patērētāju tiesību aizsardzības centra dati.

Lielbritānija: Izbeigsim ES pilsoņu brīvu ieceļošanu 31.oktobrī

Lielbritānija izbeigs Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņu brīvu ieceļošanu valstī uzreiz pēc izstāšanās no bloka 31.oktobrī, tā pavēstījusi britu valdība, kas gatavojas straujai aiziešanai no ES bez vienošanās.

Cerībās uz tirdzniecības kara atrisinājumu akciju cenas kāpj

Pasaules akciju tirgos bija kāpums, pieaugot optimismam par ekonomikas stimulēšanas pasākumiem Ķīnā un Vācijā un cerībām uz progresu sarunās ASV-Ķīnas tirdzniecības kara atrisināšanai.

Reirs: Tādi uzņēmumi kā Rīgas satiksme nedrīkstēs strādāt ar zaudējumiem

Plānots noteikt, ka uzņēmumi, kas atbilstoši Eiropas Savienības kritērijiem ir iekļaujami vispārējā valdības sektorā, nedrīkstēs strādāt ar zaudējumiem, sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs.

Plašā divstāvu mājas ugunsgrēkā gājis bojā nepilngadīgs jaunietis

Tā kā dzīvojamā ēka uz ugunsdzēsēju glābēju ierašanās brīdi jau dega pilnā platībā, ugunsdzēsējiem glābējiem nebija iespējams iekļūt ēkā, lai to pārmeklētu.

Cilvēktiesību komisija: nepieciešams rīkot konkursu uz vakanto NEPLP locekļa vietu

Nepieciešams rīkot konkursu, lai aizpildītu pēc Guntas Līdakas atkāpšanās no amata vakanto Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļa vietu.

Kariņš: Koalīcija gatava panākt kompromisu par 2020.gada budžetu

Valdību veidojošās partijas vēl nav panākušas vienošanos par 2020.gada budžetu, tomēr tās ir gatavas kompromisam.

Izdevies sarunāt – Burovs kļuvis par Rīgas mēru

Pēc divu mēnešu ilgām politiskām diskusijām pirmdien, 19.augustā, Rīgas domes ārkārtas sēdē par Rīgas mēru ievēlēts līdzšinējais priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs.

Iekļaujot Rīgas satiksmi valsts budžeta deficītā, fiskālā telpa samazinās par 72 milj.

Rīgas pašvaldības SIA Rīgas satiksme, kā to nosaka Eiropas Savienības kritēriji, ir iekļaujama vispārējā valdības sektorā, tādējādi 2020.gada valsts budžeta fiskālā telpa saruks par 72 miljoniem eiro, informēja Finanšu ministrijā.

Rīgas valdošās partijas atradušas kopsaucēju, vienojušās par koalīcijas līgumu

Rīgas Domē partijas Saskaņa un Gods kalpot Rīgai! ir pārvarējušas domstarpības un parakstījušas koalīcijas līgumu, pirmdien pēc abu domes frakciju kopsēdes norādīja partiju pārstāvji.

VARAM nesaskata šķēršļus Rīgas atkritumu apsaimniekošanas līgumam uz 20 gadiem

Rīgas domes iecere noslēgt jaunu līgumu par atkritumu apsaimniekošanu uz 20 gadiem nepārkāpj normatīvos aktus, tā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.


-->