Aptauja: 32% iedzīvotāju Latvijā nav nekādu uzkrājumu

Zaudējot savus ienākumus, 23% respondentu vispār nespētu segt ikdienas tēriņus, 5% spētu segt nepilna mēneša, bet 20% līdz viena mēneša izdevumus, liecina Nordea veiktā aptauja par personīgajām finansēm.

Latvijā 73% respondentu noteikti vai drīzāk piekrīt, ka ir vērts veidot ilgtermiņa uzkrājumus vecumdienām. Vēl vairāk, 84 % respondentu, norāda, ka viņiem ir svarīgi veidot uzkrājumus nākotnei un 77% piekrīt, ka ir svarīgi iegūt finanšu stabilitāti.

«Diemžēl, par spīti pozitīvajai attieksmei attiecībā uz finanšu stabilitātes veidošanu, Latvijā 32% respondentu nav nekādu uzkrājumu un 90% nav gandrīz nekādu vai ir pavisam nelielas zināšanas par ieguldījumiem. Tas atspoguļojas arī rezultātos – 25% respondentu joprojām veido uzkrājumus skaidrā naudā,» norāda bankas pārstāvji. 

Latvijā 38% respondentu uzticas neprofesionāliem vai nedrošiem informācijas avotiem attiecībā uz finanšu darījumiem un ieguldījumiem, piemēram, draugiem, viedokļiem internetā vai informācijai sociālajos medijos. «Tas, var radīt viedokli, ka ieguldīšana finanšu instrumentos nenes peļņu un noved pie riska vai zaudējumiem.» 36% respondentu ir pārliecināti, ka ieguldījumi ir riskanti vai domāti tikai profesionāļiem.

«Aptaujas rezultāti parāda, ka bankas profesionāļiem jābūt ļoti aktīviem, lai uzsvērtu nepieciešamību veidot uzkrājumus nākotnei. Mums ir visas nepieciešamās zināšanas un rīki, lai palīdzētu cilvēkiem plānot savas finanses. Interesanti, ka 48% respondentu, ja pēkšņi laimētu loterijā 10 000 eiro, tomēr kaut kādā veidā veidotu uzkrājumus,» stāsta Nordea bankas Ieguldījumu konsultāciju un risinājumu nodaļas vadītāja Baltijas valstīs Anželika Dobrovoļska.

Viņa uzsver, ka lielais zināšanu trūkums ir signāls tam, ka ir nepieciešams klientiem parādīt, kā pārvaldīt ieguldījumus, izmantojot bankas zināšanas un pieredzi.

Par spīti pasaules ekonomiskajai nestabilitātei, Latvijā 25% respondentu ir pārliecināti, ka viņu ienākumi tuvākajos piecos gados paliks līdzšinējā līmenī, bet 58% atbild, ka ienākumi pieaugs. 

Ref:224.000.103.1264

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas