Aptauja: 45% Latvijas iedzīvotāju šogad devušies ceļojumos ārpus valsts

Pēdējo 12 mēnešu laikā ceļojumā ārpus Latvijas devušies 45% iedzīvotāju, liecina jaunākais *Latvia Tours Ceļojumu indekss. Tostarp katrs trešais (28%) uz ārzemēm devies atpūtā, katrs divpadsmitais (8%) – darba darīšanās, bet katrs septītais (14%) no Latvijas izbraucis privātu iemeslu dēļ.

Ja salīdzina ar pērno gadu, šogad par 2% pieaudzis to iedzīvotāju skaits, kuri devušies ceļojumos ārpus valsts. Taču joprojām ne reizi uz ārzemēm nav izceļojuši vairāk nekā puse jeb 55% aptaujāto, BNN atzīmē Latvia Tours pārstāvji.

Visbiežāk ceļo jauni cilvēki ar augstiem ienākumiem

Visbiežāk ārpus valsts dodas iedzīvotāji 35 – 44 gadu vecumā (55%), nedaudz retāk – 25 – 34 gadus veci ceļotāji (53%). Arī vairāk nekā puse (52%) iedzīvotāju 18 – 24 gadu vecumā aizvadītā gada laikā bijuši ārpus valsts. Savukārt, visretāk no Latvijas izbraukuši seniori 64 – 74 gadu vecumā (26%). Iedzīvotāju 55 – 63 gadu vecumposmā uz ārzemēm devies katrs trešais (37%).

Latvijas iedzīvotāju ceļošanas paradumus lielā mērā ietekmē ienākumi. Ceļojumu indekss rāda, ka iedzīvotāju ar augstiem ienākumiem vidū uz ārzemēm pēdējā gada laikā ceļojuši 66%, bet iedzīvotāju ar zemiem ienākumiem starpā – teju trīsreiz mazāk jeb tikai 26%.

«Indeksa datos redzam, ka, laikam ejot, pamazām palielinās to iedzīvotāju skaits, kas dodas uz ārzemēm – ja 2015.gadā ārpus Latvijas nekad nebija bijuši 57%, tad šogad tas skaits ir 55%. Jāteic, ka Latvijas iedzīvotāju vidū ir daudz kaislīgu ceļotāju, un līdz ar pieprasījumu pieaug un tiek dažādots arī tūrisma piedāvājums, ļaujot gan atpūtniekiem un jaunu iespaidu meklētājiem, gan uzņēmējiem, kas izbrauc biznesa darīšanās, izvēlēties konkrētam budžetam un vēlmēm atbilstošu ceļojumu,» saka SIA Latvia Tours direktore Ieva Keiša.

Sievietes biežāk dodas atpūtā, vīrieši – darba darīšanās

Aptaujas dati liecina, ka starp ceļotājiem, kas devušies atpūtā, ir 30% sieviešu un 26% vīriešu. Sievietes retāk uz ārzemēm devušās darba darīšanās (5%), ko nevar teikt par vīriešiem, kuru vidū uz ārzemēm tieši darba jautājumos devies katrs desmitais (12%). Šāda tendence saglabājusies kopš pagājušā gada.

*Aptaujā piedalījās 1 002 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem visos Latvijas reģionos, tā veikta šā gada oktobrī. Latvia Tours Ceļojumu indekss apkopo informāciju par Latvijas iedzīvotāju noskaņojumu, viedokli un attieksmi pret dažādiem ar ceļošanu saistītiem jautājumiem, to izveidojusi tūrisma aģentūra Latvia Tours sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS. Šis ir ceturtais Ceļojumu indekss.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas