Aptauja: 56% Latvijas iedzīvotāju atvaļinājumā dodas ar lidmašīnu

Vairāk nekā puse (56%) Latvijas iedzīvotāju savā pēdējā atpūtas ceļojumā devušies ar lidmašīnu, liecina jaunākais *Latvia Tours Ceļojumu indekss. Savukārt trešdaļa (28%) atpūtnieku atvaļinājumā izvēlējās doties ar vieglo automašīnu, bet katrs desmitais (11%) – ar autobusu. Tikmēr 4% kā transportlīdzekli izvēlējās kuģi.

Auto kā transportlīdzekli visbiežāk izvēlas pusmūža ceļotāji ar vidēji augstiem ienākumiem

Indekss rāda, ka atpūtā ar vieglo auto visbiežāk izvēlējušies doties ceļotāji 45 – 54 gadu vecumā (37%). Tikmēr, piemēram, lidmašīnu visvairāk iemīļojuši atpūtnieki 35 – 44 gadu vecumā, kuru vidū uz izvēlēto galamērķi lidot izvēlējās 67%. Savukārt autobuss vispopulārākais ir 64 – 74 gadus vecu iedzīvotāju vidū – to kā transportlīdzekli izvēlējies katrs ceturtais seniors (25%).

Vērtējot pēc ienākumu līmeņa, auto kā pārvietošanās līdzeklis vispopulārākais ir atpūtnieku ar vidēji augstiem ienākumiem1 vidū – šajā aptaujāto grupā atvaļinājumā ar automobili devušies 43%. Tikmēr, piemēram, lidmašīna vispopulārākā ir ceļotāju ar augstiem ienākumiem vidū, kur šo transportlīdzekli nokļūšanai atpūtas galamērķī izvēlējies 71 %.

«Dodoties atpūtā, ikvienam transportlīdzeklim ir savi plusi un mīnusi, taču lidmašīna ir visātrākais un nereti tādēļ arī ērtākais veids nokļūšanai galamērķī, tāpēc nav pārsteidzoši, ka tas ir visbiežāk izmantotais spēkrats. Klienti parasti ļoti novērtē iespēju ceļā uz izvēlēto atpūtas vietu pavadīt iespējami mazāk laika – īpaši, ja atpūtai izvēlētas tālākas zemes,» stāsta SIA Latvia Tours direktore Ieva Keiša.

Lidmašīnu izvēlas ceļotāji gan ar augstiem, gan zemiem ienākumiem

Ceļojumu indekss liecina, ka lidmašīna ir vispopulārākais spēkrats gan iedzīvotāju ar augstiem ienākumiem vidū (71 %), gan arī atpūtnieku ar zemiem ienākumiem3 starpā (57 %).

«Lai arī šķietami lidmašīna ir dārgs transportlīdzeklis, mūsdienu plašais aviokompāniju klāsts ļauj iegādāties aviobiļetes atbilstoši budžeta iespējām. Nozīme ir arī plānošanai – bieži vien laicīgāk iegādātas biļetes ir daudz lētākas nekā pēdējā brīdī nopirktas. Protams, var gadīties arī otrādi – iespējams «trāpīt» uz izdevīgajiem pēdējā brīža piedāvājumiem. Ja ceļošanas pieredze nav plaša, pēc padoma atvaļinājuma plānošanā vienmēr var vērsties pie ceļojumu konsultantiem,» komentē Keiša.

Gaisakuģi nesmādē rīdzinieki, automobili – citās Latvijas pilsētās dzīvojošie

Aptauja rāda, ka lidmašīnu kā pārvietošanās līdzekli, dodoties atvaļinājumā, visvairāk iecienījuši rīdzinieki (64 %), tikmēr, piemēram, automobilis gana populārs bijis citās pilsētas dzīvojošo starpā – ar auto atvaļinājumā izvēlējušies doties 37% ārpus Rīgas mītošo. Visnepopulārākais spēkrats bijis autobuss, īpaši – laukos dzīvojošo vidū. Atbilstoši indeksam vien 2% lauku apvidos mītošo atpūtā izvēlējās doties ar šo transportlīdzekli.

*Aptaujā piedalījās 1 002 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem visos Latvijas reģionos, tā veikta 2018.gada oktobrī. Latvia Tours Ceļojumu indekss apkopo informāciju par Latvijas iedzīvotāju noskaņojumu, viedokli un attieksmi pret dažādiem ar ceļošanu saistītiem jautājumiem, to izveidojusi tūrisma aģentūra Latvia Tours sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS. Šis ir ceturtais Ceļojumu indekss.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas