bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 24.01.2019 | Vārda dienas: Krišs, Eglons, Ksenija
LatviaLatvija

Aptauja: Latvijas uzņēmēji ir optimistiski noskaņoti par biznesa izaugsmi 2019.gadā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Gada nogalē veiktā uzņēmēju aptauja liecina, ka optimisms par 2019. gadu pieaug, kādēļ arī paredzēts palielināt kompāniju digitālās reklāmas budžetus. Tas noskaidrots iMarketings.lv, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, kā arī Latvijas Digitālo ekspertu biedrības pērnā gada decembrī veiktajā aptaujā.

Jautāti, vai uzņēmēji plāno, ka nākamajā gadā pieaugs kompānijas apgrozījums, 76% respondentu bija pozitīvi noskaņoti un atbildēja ar «jā». Aptaujā arī noskaidrots, ka 54% paredzējuši 2019. gadā tērēt vairāk līdzekļu digitālās reklāmas budžetam, savukārt offline medijiem tikai 28% plāno palielināt finansējumu, turpretim 25% sacīja, ka tieši pretēji – samazinās naudas līdzekļus tradicionālajiem medijiem.

No visiem digitālajiem kanāliem tieši sociālie tīkli ir tie, kurus 2019. gadā sagaida vislielākais palielinājums – komunikācijai sociālajos medijos palielināt reklāmas budžetus plāno vairāk nekā puse aptaujāto uzņēmēju – 53%. Savukārt vismazāk uzņēmēju palielinās reklāmas budžetu baneru reklāmai (+15%). «Pirms trīs gadiem iMarketings.lv veica līdzīgu pētījumu un tajā tika noskaidrots, ka vismazāko budžeta palielinājumu tolaik uzņēmēji plānoja attiecībā uz YouTube video reklāmu,» atzīmē iMarketings.lv digitālas nodaļas vadītājs, sertificēts Google treneris Sergejs Volvenkins.

«Salīdzinājumam – šogad uzņēmēji ir optimistiskāk noskaņoti par šo reklāmas kanālu, proti, to sagaida +21% reklāmas budžeta palielinājums, kas ir ievērojams kāpums kopš 2015.gada. Savukārt vismazāko reklāmas budžeta pieaugumu 2019. gadā sagaida baneru reklāma. Šādu uzņēmēju rīcību var paskaidrot ar to, ka baneru reklāmas efektivitāte ar katru gadu samazinās. Tāpēc arvien mazāk uzņēmēju ir gatavi palielināt reklāmas budžetus šim kanālam. Savukārt YouTube video reklāma ir salīdzinoši jauna reklāmas iespēja Latvijas uzņēmējiem, kur nevalda tik sīva konkurence. Piemēram, samaksa par vienu videoklipa skatījumu var izmaksāt tikai vienu centu,» turpina Volvenkins.

«Analizējot pētījuma rezultātus, īpaši pārsteidz tendence, ka jau vairāku gadu garumā tiek plānoti budžetu palielinājumi gan reklāmas analīzes aktivitātēm (+66%), gan mājaslapas pilnveidošanas darbiem, proti, to pielāgošanai pārdošanai internetā (+34%). Fokuss uz mājaslapu norāda uz to, ka uzņēmēji arvien vairāk un vairāk vērtē savas mājaslapas lomu komunikācijas un pārdošanas procesā. Savukārt fokuss uz analīzi apliecina, ka uzņēmēji vēlas precīzi zināt, cik efektīvi strādā viņu reklāma. Akcents uz analīzi un mājaslapas pilnveidošanas darbiem ir mūsdienu reālijas, kurās strādā uzņēmēji. Reklāma kļūst dārgāka, budžeti arī aug,» skaidro Dr. S. Volvenkins

Aptauja rāda, ka vismazākos ieguldījumus reklāmas budžetā respondenti šogad plāno atvēlēt radio un TV reklāmām, attiecīgi 5% un 2%. 2019.gadā saglabāsies iepriekšējo gadu tendence – digitālie mediji aizvien paņems lielāko reklāmas budžeta daļu salīdzinājumā ar tradicionālajiem medijiem.Tāpat pētījuma rezultāti atklāja, ka tiešsaistes reklāmas budžets būtiski netiks samazināts nevienam no digitālās reklāmas kanāliem.

Ņemot vērā, ka pētījums bija par uzņēmēju biznesa plāniem 2019.gadā, aptaujas dalībniekiem tika vaicāts arī par eksporta uzsākšanas plāniem. Dati rāda, ka 24% uzņēmēju šogad plāno uzsākt eksportu, 40% aptaujāto šobrīd jau eksportē, bet 35% to neplāno uzsākt. «Interesanti, ka visvairāk uzņēmēju (63%), kuri neplāno uzsākt eksportu, ir noskaņoti pesimistiskāk, jo viņi sagaida apgrozījumu samazinājumu. Visoptimistiskāk noskaņoti ir tie uzņēmēji, kas vai nu jau eksportē (44%) vai nu plāno uzsākt eksportu (41%),» uzsver Volvenkins.

Iegūtie dati liecina, ka uzņēmēji, kas noskaņoti optimistiskāk, ir krietni aktīvāki salīdzinājumā ar tiem, kas noskaņoti pesimistiski. «Mēs redzam, ka pozitīvi noskaņoti uzņēmēji izmanto gan vairāk kanālu, gan plāno palielināt reklāmas budžetus, bet tajā pašā laikā viņi neaizmirst par reklāmas kampaņu analīzi un mājaslapas pielāgošanos pārdošanai. Uzskatu, ka 2019.gadā izcilus mārketinga rezultātus varēs panākt tie uzņēmumi, kuri veltīs vairāk uzmanības tai skaitā tieši reklāmas analīzei un mājaslapas pilnveidošanai, kā arī tie, kuri meklēs un atklās jaunas komunikācijas iespējas ar savu mērķauditoriju. Bet uzņēmējiem jāatceras, ka ne jau klikšķis vai komunikācijas kanāls ir veiksmes faktors. Pārdomāta stratēģija ir mērķu sasniegšanas panākuma atslēga,» rezumē Volvenkins.

Aptauja veikta 2018.gada decembrī. Kopumā atbildes tika saņemtas no 408 respondentiem, no kuriem 74% ir uzņēmumu vadītāji vai īpašnieki, 10% mārketinga vadītāji vai speciālisti un 8% citu nodaļu vadītāji. 44% aptaujāto uzņēmumu apgrozījums ir līdz 500 tūkst. eiro, 33% apgrozījums ir robežās no 500 tūkst. līdz 3 milj. eiro, bet 11% no 3 milj. līdz 10 milj. eiro. Uzņēmumi, kuru apgrozījums pārsniedz 10 milj. eiro, bija 11% aptaujāto.


Pievienot komentāru

Pastiprinoties salam, atceļ aizliegumu uz vēl dažu Rīgas ūdenstilpju ledus

Pastiprinoties salam, no piektdienas, 25.janvāra, ir atcelts aizliegums iedzīvotājiem atrasties uz atsevišķu Rīgas administratīvajā teritorijā esošu ūdenstilpju ledus.

Piešķir 323 milj. eiro Baltijas valstu un Eiropas elektrotīklu sinhronizēšanai

Eiropas Savienība nolēmusi piešķirt 323 miljonus eiro Baltijas valstu un Eiropas elektrotīklu sinhronizēšanas projekta pirmā posma finansēšanai, paziņojusi Eiropas Komisija.

KM Nacionālās Mākslu vidusskolas infrastruktūrā ieguldīs 9,4 miljonus eiro

Profesionālās izglītības kompetenču centra Nacionālā Mākslu vidusskola infrastruktūras uzlabošanā Kultūras ministrija līdz 2022.gadam plāno ieguldīt 9 404 536 eiro.

Rosinās pieņemt deklarāciju par Apvienotās Karalistes pilsoņu tiesību aizstāvību Latvijā

Saeimas Ārlietu komisija sagatavojusi un rosinās parlamentu izskatīt lēmuma projektu par Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes pilsoņu tiesībām Latvijā pēc Brexit jeb Apvienotās Karalistes gaidāmās izstāšanās no Eiropas Savienības.

KP soda ziņu aģentūras LETA īpašnieku par apvienošanās regulējuma pārkāpšanu

Konkurences padome 18.janvārī piemērojusi ziņu aģentūras SIA LETA īpašniekam, Igaunijā reģistrētam uzņēmumam MM Grupp 32 200 eiro naudas sodu, BNN noskaidroja no KP.

Saskaņas pirmais numurs Eiroparlamenta vēlēšanās būs Vjačeslavs Dombrovskis

Partijas Saskaņa pirmais numurs Eiropas Parlamenta vēlēšanās būs Saeimas deputāts, Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes stāsta partijas līderis Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Igaunijas pasts vēlas samazināt preses piegādes dienu skaitu

Igaunijas pasta uzņēmums Eesti Post, kas Baltijā pazīstams ar zīmolu Omniva, rosinājis samazināt to dienu skaitu nedēļā, kad pasts piegādā laikrakstus un žurnālus. Uz šādu soli uzņēmumu pamudinājuši zaudējumi, ko tas cietis 2018.gadā. Preses piegāde mājās, ko valstī šobrīd veic sešas dienas nedāļā, pērn Eesti Post radījusi zaudējumus 1,3 miljonu eiro apmērā.

Diennakts laikā reģistrēti 73 ceļu satiksmes negadījumi

Latvijā trešdien, 23.janvārī, reģistrēti 73 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši astoņi satiksmes dalībnieki. Par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā policija aizturējusi piecus autovadītājus.

Āboltiņai uzticēti arī vēstnieces pienākumi Maltā

Latvijas vēstniecei Itālijā Solvitai Āboltiņai uzticēti arī vēstnieces pienākumi Maltā, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Zviedrijas jaunā valdība sāk ar dīzeļa, benzīna auto aizliegumu no 2030.gada

Zviedrijas jaunās valdības vadītājs Stefans Lēvens paziņojis, ka no 2030.gada valstī būs liegts pārdot jaunas automašīnas ar dīzeļa vai benzīna dzinēju.

Bankā: Seniori aizvien primāri izvēlas nākt uz bankas filiāli

Vairums Latvijas senioru joprojām labprātāk izvēlas apmeklēt bankas filiāli un saņemt nepieciešamos ikdienas finanšu pakalpojumus klātienē, nevis izmanto attālinātos bankas pakalpojumus, liecina PNB Bankas pieredze.

Vēl nepieņem lēmumu par Juraša izdošanu kriminālvajāšanai

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija ceturtdien vēl nelēma par piekrišanu deputāta Jura Juraša izdošanu kriminālvajāšanai, jo plāno turpināt diskusijas nākamnedēļ.

Ieceļošana Latvijā liegta sešiem ārzemniekiem

Valsts robežsardzes amatpersonas trešdien, 23.janvārī, uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 24 likumpārkāpējus. Uz ārējām robežām konstatēti 17 robežpārkāpēji, tajā skaitā, aizturēti divi meklēšanā esoši Latvijas pilsoņi.

Plūdi un zemes nogruvumi Indonēzijā prasa vairākus desmitus upuru

Plūdos un zemes nogruvumos Indonēzijas vidienē gājuši bojā 26 cilvēki, tā pavēstījušas vietējās varasiestādes, uzsverot, ka mežu izciršana ir pastiprinājusi sezonālo lietavu postījumus.

Kuri «aiz svītras» palikušie deputāti atgriezīsies atpakaļ Saeimā?

Deputātu mandātus noliekošos ministrus jau gatavi aizstāt vēlēšanās «pirmie aiz svītras» palikušie. Deputātam, kurš apstiprināts ministra amatā, ir iespēja uz ministra pilnvaru laiku nolikt deputāta mandātu.

EK: Uzturēšanās atļauju tirgošana rada korupcijas, naudas atmazgāšanas risku

Eiropas Komisija secinājusi, ka, Eiropas Savienības dalībvalstīm piešķirot uzturēšanās atļaujas apmaiņā pret investīcijām, ko veic trešo valstu pilsoņi, pieaug iespēja, ka tiek pastrādāti tādi noziegumi kā korupcija un naudas atmazgāšana.

Šorīt apgrūtināta braukšana Vidzemē un Zemgalē

Šorīt pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem sniegs un apledojums vietām apgrūtina braukšanu Vidzemē un Zemgalē. Pa reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Rīgas, Bauskas, Jelgavas, Krāslavas, Ogres, Tukuma un Valkas apkārtnē, vēsta VAS Latvijas autoceļu uzturētājs.

Gripas intensitāte pieaug, laupot vēl septiņu cilvēku dzīvības

Aizvadītajā nedēļā Latvijā būtiski palielinājusies gripas intensitāte, turklāt tā laupījusi dzīvību vēl septiņiem cilvēkiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra monitoringa dati.

Šā gada budžetu cer pieņemt marta beigās

2019.gada valsts budžetu varētu pieņemt marta beigās, stāsta jaunievēlētais finanšu ministrs Jānis Reirs.

Kariņš: Pret valdību nobalsojošie deputāti nav koalīcijas sastāvā

Deputāti, kuri nav atbalstījuši valdību, nav koalīcijas sastāvā, tā premjers Krišjānis Kariņš. Politiķis skaidro, ka to paredz koalīcijas parakstītais sadarbības līgums – ja kāds no sadarbības partnera frakcijas deputātiem nav balsojis par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam, tiek pieņemts, ka attiecīgais deputāts nav uzskatāms par sadarbības partnera frakcijai piederošu deputātu.

Kalnciema ielas grausta īpašniekiem uztic konservācijas pabeigšanu līdz 1.jūlijam

Rīgas dome trešdien, 23.janvārī, apstiprināja Kalnciema ielā 2B esošā grausta sakārtošanas darbu grafiku, kas paredz, ka ēkas konservācijas darbiem pilnībā jābūt pabeigtiem piecu mēnešu laikā – līdz 1.jūlijam.

Sadalītas hosteļu balvas, Hoskari, par labāko Eiropā atzīstot naktsmītni Prāgā

Ir sadalītas ikgadējās hosteļu balvas jeb Hoskari, ko kopmītnes tipa naktsmītnēm Eiropā un pasaulē piešķir ikgadēji kopš 2014.gada. Labāko naktsmītņu atlasē, ko rīko hosteļu rezervēšanas vietne Hostelworld, 2019.gadā triumfējis RoadHouse Prāgā.

Kariņš vadīs četrdesmito valdību Latvijas vēsturē

Pēc trīs ar pusi mēnešiem jeb pilnām 15 nedēļām pēc Saeimas vēlēšanām, parlaments ar balsojumu 61 balss «par» un 39 «pret» atbalstījis Krišjāņa Kariņa piedāvāto valdību, kurā pārstāvētas piecas partijas: Jaunā VienotībaJaunā konservatīvā partija, KPV LV, Attīstībai/Par! un Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai/LNNK.

Zolitūdes traģēdijas krimināllietā apsūdzētie turpina noliegt vainu

Zolitūdes traģēdijas krimināllietā apsūdzētie arī pēc grozītās apsūdzības saņemšanas trešdien, 23.janvārī, tiesā noliedza savu vainu, kā arī lūdza tiesu atkārtoti nopratināt trīs, jau iepriekš pratinātus, lieciniekus – ekspertus.

Aicina Latvijas valdību atbalstīt EK rosināto veto tiesību atcelšanu nodokļu jautājumos

Pozitīvi vērtējot Eiropas Komisijas pieņemto lēmumu atcelt ES dalībvalstu veto tiesības attiecībā uz nodokļu politikas jautājumiem, partija Progresīvie aicina Latvijas valdību atbalstīt šī lēmuma turpmāku virzību. Vienlaikus norādīts, ka priekšlikums vēl ir jāapstiprina Eiropas Parlamentam un Eiropas padomei.

Jaunākie komentāri