Aptauja: Baltijas jaunieši – lielākie pirātiskā interneta satura lietotāji ES

Lietuva un Igaunija ir to triju Eiropas Savienības (ES) valstu vidū, kur jaunieši visvairāk apzināti lejupielādējuši tiešsaistes saturu no pirātiskiem avotiem, tā secināts ES mēroga aptaujā, ko veicis bloka Intelektuālā īpašuma birojs.

Kā pirmdien, 4.novembrī, vēstīja Lietuvas sabiedriskais medijs LRT, birojs 28 ES dalībvalstīs aptaujājis iedzīvotājus vecumā no 15 līdz 24 gadiem par to interneta lietošanas paradumiem, tostarp piekļuvi filmām, seriāliem un mūzikai pirātiskās lejupielādes vai straumēšanas vietnēs.

Kamēr kopumā vairāk nekā 51 jauno eiropiešu norādījuši, ka nekad nav lietojuši pirātisku interneta saturu, tad lietuvieši ir antirekordisti visā ES.

Lietuvā 45% jauniešu respondenti atzinuši apzinātu pirātiskā satura lietošanu, liecina pētījums.

Lietuviešiem seko igauņi ar 39% pirātiskā satura cienītāju, savukārt latviešu jaunieši, secināts pētījumā, ir sestie lielākie pirātiskā satura lietotāji ES.

Visgodprātīgākie jaunieši šajā ziņā saskaņā ar pētījuma rezultātiem ir Vācijā (13% apzināto nelikumīgā satura lietotāju), Lielbritānijā (14%) un Maltā (15%).

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1112980/young-lithuanians-among-worst-offenders-in-online-piracy

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas