Aptauja: Cenai aizvien mazāka loma Latvijas iedzīvotāju maizes izvēlē

Latvijas iedzīvotāji, izvēloties maizi, aizvien mazāk uzmanības pievērš tās cenai, liecina Latvijas Maiznieks un Norstat veiktā aptauja.

Ja šā gada pavasarī veiktajā aptaujā cenu kā būtisku maizes izvēles faktoru norādīja vairāk nekā puse aptaujāto, tad šā gada rudenī veiktās aptaujas rezultāti rāda, ka cenu kā svarīgu maizes izvēlē vērtē vien 20% aptaujāto.

Vairums jeb 71% Latvijas iedzīvotāju, izvēloties maizi, pievērš uzmanību tās sastāvam. Visbūtiskākais aspekts, izvēloties maizi, Latvijas iedzīvotājiem ir tās veids (graudu, kliju u.c.) – to kā prioritāti norādīja 56% aptaujāto. Otrajā vietā ir maizes sastāvs jeb būtiski, lai tā ražota no dabiskām sastāvdaļām (46%), bet trešais būtiskākais faktors ir izcelsmes valsts, ko kā prioritāti izcēla katrs ceturtais respondents (25%).

Vairums aptaujāto (64%), izvēloties pārtikas produktus, pievērš uzmanību tam, lai tie būtu veselīgi. Tostarp 13% atzina, ka šim aspektam uzmanību pievērš ļoti lielā mērā, bet 51% – drīzāk lielā mērā.

Sievietes veselīgai pārtikai dod priekšroku biežāk nekā vīrieši. Ja dāmu vidū tam, vai produkts ir veselīgs, uzmanību pievērš 71%, tad kungu vidū – 56%.

Aptauja tika organizēta tiešsaistē, šā gada septembrī aptaujājot vairāk nekā 500 iedzīvotāju 18 – 74 gadu vecumā. To veica pētījumu centrs Norstat pēc Latvijas Maiznieks pasūtījuma.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas