Aptauja: Igaunijā nevēlas valodas prasību mīkstināšanu apkalpojošai sfērai

Ilustratīvs attēls

Vairākums Igaunijas pilsoņu ir pret valodas prasmju mīkstināšanu apkalpojošā sfērā strādājošiem, tā liecina nesena aptauja, kas veikta saistībā ar, kultūras ministra vērtējumā, nekontrolētu valsts valodas lietojuma pasliktināšanos nozarē.

Kā ceturtdien, 3.oktobrī, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, runa ir par igauņu valodas prasmēm, kādas novērojamas apkalpojošās sfēras darbinieku, piemēram, viesmīļu, taksometra vadītāju un pārtikas kurjeru, darbā.

Septembrī Igaunijas kultūras ministrs Tēnis Luks (Tõnis Lukas) (partija Pro Patria) izteicies, ka pašlaik situācija ir neizturama.

Pēc ministra novērojumiem, igauņiem nākas lietot svešvalodu, saņemot tādus ikdienišķus pakalpojumus kā taksometrs vai ēdiena piegāde. Ministrs arī aicinājis iedzīvotājus par šādiem gadījumiem informēt Valodas inspekciju.

Vēl par šo tematu: Rosina samazināt vajadzīgo latviešu valodas prasmes līmeni vilcienu konduktoriem

Likums paredz, ka darbiniekiem, kuri saskaras ar klientiem, igauņu valoda ir jāzina B1 līmenī pēc Eiropas Savienības valodu prasmju skalas.

Vairums aptaujāto – par esošo valodas prasību saglabāšanu

Minētā aptauja veikta pēc Igaunijas Sociālo pētījumu centra pasūtījuma. Tās rezultāti liecina, ka 63% respondentu ir pret iespēju, ka valodas prasības varētu mīkstināt. Krievvalodīgo pilsoņu vidū šis īpatsvars ir būtiski mazāks – par prasību atstāšanu esošajā līmenī bijuši 37% aptaujāto.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas