Aptauja: Igaunijā seksuālu izmantošanu bērnībā piedzīvojis katrs sestais

Igaunijā katrs sestais iedzīvotājs ir bērnībā piedzīvojis seksuālu izmantošanu no kāda pieaugušā puses, tā liecina aptauja, ko pasūtījusi Igaunijas Sociālās apdrošināšanas pārvalde, vēsta raidorganizācija ERR.

Kā medijs ziņojis trešdien, 19.maijā, aptauju veicis socioloģijas pētījumu centrs Norstat. Tā veikta internetā, iztaujājot 2050 iedzīvotājus vecumā no 15 līdz 74 gadiem un koncentrējoties uz jautājumiem par seksuālas izmantošanas pieredzi laikā līdz 15 gadu vecumam.

Lasiet arī: ES un citi ievieš sankcijas pret Ķīnu par uiguru cilvēktiesību pārkāpumiem

Kopumā 17% aptaujāto atzinuši, ka šajā dzīves posmā ir piedzīvojuši seksuālu izmantošanu. Seši procenti norādījuši, ka pārcietuši izvarošanas mēģinājumu un trīs procenti respondentu norādījuši, ka bērnībā tikuši izvaroti. Attiecībā uz šādu seksuālu uzbrukumu vaininiekiem cietušie aptaujātie atklājuši, ka 43% uzbrucēji bijuši nepazīstamas personas, bet 40% bijuši pazīstami vīrieši, tostarp desmit procenti radinieku.

Igaunijas Sociālās apdrošināšanas pārvaldes upuru atbalsta speciāliste Virve Kasa (Virve Kass) komentējusi, ka bērnībā seksuālu izmantošanu piedzīvojušo igauņu ir pārsteidzoši daudz. «Mēs atzinīgi vērtējam diskusiju sabiedrībā, kas izvērtusies saistībā ar šo jautājumu, un esam gandarīti informēt, ka cilvēki nāk atklātībā par vēl gadījumiem un saņem nepieciešamo atbalstu,» tā iestādes speciālistes teikto citē raidorganizācija ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas