Aptauja: Latvijas iedzīvotāji neapmierināti ar ES un ASV politiku Sīrijā

Latvijas iedzīvotāji Eiropas Savienības un citu ietekmīgu ģeopolitisko spēlētāju politiku Sīrijā vērtē kā neefektīvu, tomēr visvairāk pozitīvo vērtējumu ir saņēmusi Krievija – 22% respondentu SKDS aptaujtā atbildēja, ka Krievijas darbība ir vērtējama kā drīzāk rezultatīva, liecina aptaujas dati.

Šonedēļ Eiropas Parlamentā notika noklausīšanās par Eiropas Savienības jauno stratēģiju Sīrijā. Kā Latvijas iedzīvotāji vērtē Eiropas Savienības un citu ietekmīgu ģeopolitisko spēlētāju politiku Sīrijā. Pirmo reizi atbildi uz šo jautājumu sniedza socioloģisko pētījumu centra SKDS aptauja, kas veikta pēc eiroparlamentārieša Andreja Mamikina biroja pasūtījuma.

Aptaujas dalībniekiem bija jāizvērtē Amerikas Savienoto Valstu (ASV), ANO, Eiropas Savienības (ES), Irānas, Kataras, Krievijas, Turcijas un Saūda Arābijas darbība Sīrijas krīzes atrisināšanā.

Kopumā Latvijas iedzīvotāji atzina minēto valstu darbību Sīrijas reģionā par neefektīvu. Visvairāk pozitīvo vērtējumu ir saņēmusi Krievija – 22% respondentu atbildēja, ka Krievijas darbība ir vērtējama kā drīzāk rezultatīva.

Visnegatīvāko vērtējumu saņēmušas ASV – 33% atbildēja, ka ASV darbība vērtējama kā drīzāk negatīva, vien 12% – vērtē ASV darbību kā pozitīvu. 37% krievvalodīgo dalībnieku pozitīvāk vērtē Krievijas darbību, (latvieši – 12%). Interesanti, ka gan latvieši, gan Latvijas krievvalodīgie iedzīvotāji negatīvi novērtējuši ASV darbību Sīrijā (attiecīgi 32% un 35%).

Eiropas Savienības aktivitāte Sīrijas krīzes atrisināšanā arī nav saņēmusi augstu vērtējumu: vien 10% respondentu uzskata to par efektīvu, bet 27% vērtē negatīvi. Turklāt šis ES vadītājiem nepatīkamais viedoklis ir aptuveni vienāds gan latviešu, gan krievvalodīgo Latvijas iedzīvotāju starpā.

Latvijas eiroparlamentārietis Andrejs Mamikins: «Eiropas Savienībai ir jāmaina pieeja. Eiropieši uzdod sev ļoti pareizu jautājumu: kāpēc ES tā vietā, lai uzņemtos vērā ņemamu lomu Sīrijas konflikta atrisināšanā, tikai mēģina tikt galā ar tā rezultātu – bēgļu ieplūšanu savā teritorijā.»

Turpinot paust savu viedokli, eiroparlamentārietis saka: «Bezpalīdzība un neefektivitāte jau kļuvusi acīmredzama pat vienkāršam cilvēkam. ES līderiem beidzot ir jāatbrīvojas no stereotipiem un, sadarbojoties ar citiem ģeopolitiskajiem spēkiem, jāievieš rīcībspējīgs plāns. Pietiks vingrināt spārnus – laiks lidot!»

Ref: 225.000.103.902

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas