Aptauja: Latvijas iedzīvotāji velta nepietiekamu laiku miegam

Vairāk nekā puse jeb 54% sieviešu atzina, ka naktsmierā pavada 5-7 stundas, kamēr 14% naktī neguļ vairāk par piecām stundām. Nepietiekamu stundu skaitu miegam velta arī lielākā daļa vīriešu. Gandrīz katrs trešais (30%) naktī guļ 5-7 stundas, bet aptuveni katrs piektais (22%) guļ tikai līdz piecām stundām, atklāj Benu Aptieka veiktā aptauja.

Tajā pašā laikā veselīgs miegs jeb 7-9 stundas miega ir 32% sieviešu, kā arī 38% vīriešu. Turklāt katrs desmitais vīrietis miegam atvelta arī vairāk nekā deviņas stundas.

Atšķirības iezīmējās arī jautājumā par miega kvalitāti. Katrs piektais vīrietis atzina, ka vienmēr iemieg un guļ ļoti labi, kamēr sievietes šādu atbildi sniedza vien 8% gadījumu. Tajā pašā laikā 20% sieviešu atzina, ka guļ ļoti labi, bet reizēm tomēr iemigšana sagādā grūtības. Biežs bezmiegs un trausls, saraustīts miegs nomoka 22% vīriešu un 18% sieviešu.

Lūgti atklāt, kādās stituācijās visbiežāk jūt grūtības iemigt, respondenti norādīja gan emocionālus, gan arī praktiskus iemeslus. Visbiežākais iemesls apgrūtinātai iemigšanai kā sievietēm (48%), tā arī vīriešiem (40%) ir pārdomas un emocijas, ko radījuši aizvadītās dienas notikumi. Īpaši, ja atgadījies kas nepatīkams. Otrais populārākais iemesls (40%) grūtai iemigšanai sievietēm ir satraukums par nākamajā dienā gaidāmo. Savukārt katrai trešajai sievietei iemigšanu apgrūtina dažādi trokšņi.

Tikmēr vīriešiem miegā neļauj laisties domas par nepadarītiem darbiem (30%). 48% vīriešu grūtības iemigt rada atrašanās svešā vietā vai arī pirms miega dzerta melnā kafija.

Sastopoties ar bezmiegu, kā vīrieši, tā arī sievietes visbiežāk izvēlas palikt gultā, līdz miegs atgriezīsies. Populāras iemigšanas vai laika aizpildīšanas metodes vīriešiem ir arī seriālu vai filmu skatīšanās, kā arī siltas tējas vai piena dzeršana. Arī sievietes mēdz skatīties filmas vai seriālus, kā arī «sērfot» internetā. Savukārt 18% atzinās, ka bezmiega gadījumā dzer miega preparātus.

Ref:224.000.103.194 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas