Aptauja: Latvijas iedzīvotāju vidū populārākais ārzemju e-veikals ir AliExpress

Vairāk nekā puse, tas ir, 58% Latvijas iedzīvotāju pēdējā pusgada laikā iepirkušies ārvalstu interneta veikalos un no tiem populārākais bijis AliExpress, liecina VAS Latvijas Pasts apkopotā informācija.

AliExpress aplūkojuši vismaz 83% Latvijas iedzīvotāju, bet 67% tajā iepirkušies, liecina pētījums, ko Latvijas Pasts veicis kopā ar pētījumu kompāniju Kantar.

59% Latvijas iedzīvotāju iecienītākais ārzemju interneta veikals ir tieši AliExpress. Tam apmeklējuma ziņā seko Ebay, Amazon un SportsDirect, taču iepirkšanās tajos pēdējo divu gadu periodā bijusi retāka: attiecīgi tur iepirkušies 26%, 10% un 12% Latvijas iedzīvotāju. Ebay ir otra ārvalstu interneta iepirkšanās platforma, kuru 13% Latvijas iedzīvotāji norādījuši kā savu visbiežākās iepirkšanās vietni.

Latvijas iedzīvotāji ārvalstu interneta veikalos pamatā pērk apģērbu, kā arī mobilos tālruņus un to aksesuārus – 45% Latvijas iedzīvotāju pēdējo sešu mēnešu laikā iegādājušies preces abās minētajās preču grupās. 31% iegādājušies preces mājokļa labiekārtošanai, 21% – apavus, 17% – sporta preces un skaistumkopšanas produktus.

Pieredze ar iepirkšanos starptautiskajos e-veikalos bijusi 80% Latvijas iedzīvotāju. Salīdzinoši biežāk ārvalstu interneta veikalos iepirkušies gados jaunāki Latvijas iedzīvotāji vecuma grupā no 18 līdz 24 gadiem, kā arī speciālisti, darbinieki un iedzīvotāji, kuru ģimenē ir bērni. Ārvalstu e-veikalos privātām vajadzībām vienlīdz bieži iepērkas kā sievietes, tā vīrieši.

Lasiet arī: Piecas lietas, ko atcerēties, iepērkoties ārpus veikala

Pēdējoreiz iepērkoties ārvalstu interneta veikalos, 43% respondentu piedāvāta preces piegādes izvēles iespēja, un 49% respondentu šajā situācijā kā ērtāko saņemšanas vietu izvēlējušies pasta nodaļu, 24% – piegādi ar kurjeru noteiktā adresē un 20% – pakomātā. Kopumā pēdējā pusgada laikā 63% iedzīvotāju ārvalstu e-veikalu pirkumus saņēmuši pasta nodaļā, liecina pētījuma rezultāti.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas