Aptauja: Lielākie rudzu maizes ēdāji dzīvo Latgalē

Lielākie rudzu maizes ēdāji dzīvo Latgalē – 55% šī reģiona iedzīvotāju atzinuši, ka rudzu maizi ēd katru dienu. Salīdzinājumam – katru dienu to ēd 50% Vidzemes iedzīvotāju, 47% Zemgales iedzīvotāju un tikai 42% Kurzemes iedzīvotāju.

Vismazākais īpatsvars rudzu maizes ēdāju vidū ir starp rīdziniekiem – tikai 39% Rīgā dzīvojošo ēd to katru dienu, liecina AS Hanzas Maiznīca un pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas rezultāti.

Turklāt starp Kurzemes un Rīgas iedzīvotājiem ir arī lielākais īpatsvars to, kuri rudzu maizi neēd vispār.

Straujāk rudzu maizes ēšanas popularitāte samazinās starp Rīgā dzīvojošajiem – 21% rīdzinieku atzinuši, ka pēdējos piecos gados mazāk sākuši ēst rudzu maizi, kamēr laukos šīs īpatsvars ir 15%.

«Lai gan iedzīvotāji ēd rudzu maizi katru dienu, gandrīz puse jeb 45% neidentificē sevi ar īstiem rudzu maizes ēdājiem. Turklāt daudz nozīmīgāks faktors, kāpēc tie lieto šo maizi, ir veselīgums, nevis ilgās tradīcijas un kultūrvēsturiskais mantojums. Tas tikai parāda, ka daļai iedzīvotāju rudzu maizes lietošanai ir racionāls iemesls un tas ir uzskats par maizes veselīgumu,» aptaujas rezultātus komentē AS Hanzas Maiznīca vadītājs Uģis Mihņevičs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas