Aptauja: Lietuvā cīņā ar robežpārkāpējiem par labāko risinājumu uzskata žoga celšanu

Lietuvā, domājot par iespējām, ko darīt ar migrācijas plūsmu pār robežai ar Baltkrieviju un kā to novērst, sabiedriskās domas aptaujā lielākais iedzīvotāju atbalsts pausts žoga būvniecībai, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT un žurnālists Gitis Pankūns (Gytis Pankūnas).

Sabiedriskās domas pētījumu centrs Nordstat Lietuvā no 4. līdz 23.augustam aptaujājis 1 000 cilvēkus, uzdodot jautājumu: kāds būtu iedarbīgākais risinājums cīņā ar lielo robežpārkāpumu skaitu uz valsts robežas ar Baltkrieviju. Valstī 2021.gadā līdz šim nelikumīgi ieceļojuši vairāk nekā četri tūkstoši trešo valstu pilsoņu, lielākoties, irākieši.

Lasiet arī: Nedēļa Lietuvā: Prezidents vēlas ES migrācijas politikas pārskatīšanu, Viļņā atrok Lielo sinagogu

33% no aptaujas respondentiem kā iedarbīgāko risinājumu izvēlējušies žoga celšanu gar valsts robežu ar Baltkrieviju. Nākamais populārākais risinājums aptaujā bijis politiska spiediena izdarīšana uz Irāku, lai panāktu, ka Bagdāde aptur pasažieru avioreisus uz Minsku – to kā piemērotāko atzīmējuši 17% respondentu. Tikmēr 14% aptaujāto iedarbīgākais risinājums šķitis valstī ienākošo migrantu pārvietošana uz citām ES valstīm.

11% respondentu nav varējuši atbildēt, ko darīt būtu visiedarbīgāk. Divi visretāk atzīmētie atbilžu varianti savukārt bijuši: pieņemt migrantus Lietuvā un plānot, kā viņus integrēt sabiedrībā, kā arī diplomātiskas sarunas ar Baltkrievijas vadītāju Aleksandru Lukašenko par migrācijas krīzes atrisināšanu.

Lietuvas valsts izvēlētie risinājumi šobrīd ir dzeloņdrāšu žoga būvēšana, sarunas ar Irākas valdību un 300 eiro pabalsts robežpārkāpējiem ar nosacījumi, ja viņi piekrīt doties atpakaļ uz dzimteni.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1480271/poll-shows-a-third-of-lithuanians-support-border-fence-to-stop-irregular-migration

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas