Aptauja: Vējonis iedzīvotāju vidū pazīstamāks, taču Levitam lielāks atbalsts

No Valsts prezidenta amata iespējamajiem kandidātiem Latvijas iedzīvotāji esošo prezidentu Raimondu Vējoni pazīst labāk nekā juristu Egilu Levitu, tomēr viņa piemērotību amatam latviski runājošie vērtē zemāk, atsaucoties uz pētījumu centra SKDS veikto aptauju, informēja Levitu atbalstošās iniciatīvas Par izcilu Latvijas Valsts prezidentu pārstāve Kristīne Tjarve.

Atbilstoši aptaujas datiem Levitu par piemērotu Valsts prezidenta amatam atzīst 44% aptaujāto Latvijas pilsoņu, par nepiemērotu – 22%, bet 34% par viņu nebija viedokļa vai arī viņi nebija par Levitu dzirdējuši, savukārt Vējoni par piemērotu prezidenta amatam atzinuši 26% aptaujāto Latvijas pilsoņu, 59% – par nepiemērotu, bet 16% nebija viedokļa.

Aptaujā redzams, ka Levitu par piemērotu Valsts prezidenta amatam daudz vairāk uzskata latviski runājošie respondenti, savukārt krieviski runājošajiem par viņu ir būtiski sliktāks viedoklis, turklāt vairums krieviski runājošo par Levitu nemaz neko nav dzirdējuši. No latviski runājošajiem Levitu par piemērotu prezidenta amatam uzskata 58% aptaujāto, par nepiemērotu – 15%, bet 27% par viņu neko nebija dzirdējuši. Savukārt krieviski runājošo vidū par Levitu viedokļa nebija vairāk nekā pusei – 52% – aptaujāto, 36% viņu uzskatīja par nepiemērotu un tikai 12% – par piemērotu prezidenta amatam.

Salīdzinoši par Vējoni nebija dzirdējuši vai par viņa darbu nebija viedokļa tikai 9% aptaujāto latviski runājošo un 30% krieviski runājošo. No latviski runājošajiem Vējoni par nepiemērotu prezidenta amatam vērtēja 63% aptaujāto, bet no krieviski runājošajiem – 50%.

Savukārt no tiem respondentiem, kuriem bija viedoklis par kandidāta piemērotību vai nepiemērotību amatam, Levitu par piemērotu Valsts prezidenta darbam atzina 67% respondentu, bet par nepiemērotu 33%. Latviešu valodā runājošo respondentu vidū Levitu par piemērotu uzskata 80%, bet krievu valodā runājošo vidū – tikai 26% respondentu, kuriem bija viedoklis par šo jautājumu.

Vējoni par piemērotu Valsts prezidenta amatam atzina 30% respondentu, kuriem bija viedoklis par šo jautājumu, bet par nepiemērotu – 70%. Latviešu un krievu valodā runājošo respondentu vidū šis vērtējums nav atšķīries: 30% viņu uzskata par piemērotu, bet 70% – par nepiemērotu.

Pēc biedrības Par izcilu Latvijas Valsts prezidentu pasūtījuma šo sabiedriskās domas pētījumu no 23. līdz 27.martam veicis pētījumu centrs SKDS, izmantojot interneta aptaujas metodi 1 005 respondentu Latvijas iedzīvotāju izlasē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas