bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 22.08.2019 | Vārda dienas: Everts, Rudīte
LatviaLatvija

Aptieku īpašnieki: Kompensējamos medikamentus vajadzētu piegādāt ar rezervi

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUZāļu ražotājiem valsts kompensējamos medikamentus vajadzētu piegādāt ar nelielu rezervi, stāsta Aptieku īpašnieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Lībķens.

Pēc viņa paustā, ja ražotājs startē konkursā, lai piegādātu kompensējamo medikamentu sarakstā iekļautās zāles, tad viņam būtu jāpiegādā zāles nevis atbilstoši iepriekšējā mēneša statistikai, bet gan ar nelielu rezervi, lai varētu reaģēt, ja situācija mainās un kāds medikaments aptrūkstas.

Uz jautājumu, kas kavē rezervju veidošanu tagad, Lībķens norādīja, ka bažas saistītas ar to, ka, ja zāles ievedīs par daudz, tad vairumtirgotāji būs ieinteresēti tās eksportēt uz tirgiem, kur tām ir augstāka cena, jo, piemēram, Vācijā šīs zāles maksā vairāk. «Ja ražotājs zāles atved uz Latviju par zemāku cenu, bet lieltirgotājs tās pārpārdod uz Vāciju, tad ražotājiem tiks radīti zaudējumi,» stāsta Lībķens.

Vienlaikus viņš skaidroja, ka ir arī paralēlais imports, proti, ja zāles kaut kur var atrast lētāk, tās tiek ievestas lētāk. Un šajā mirklī ražotāji sākot domāt, ko darīt, tostarp, iespējams, samazināt cenu.

Lībķens informēja, ka tagad Zāļu valsts aģentūra sākusi sarunas ar lieltirgotājiem, lai visi dati par zāļu pieejamību operatīvi būtu redzami. «Mēs domājam, ka tad arī skaidri parādīsies, ka kopumā viss ir kārtībā, bet ir atsevišķas pozīcijas, kurās preces netiek piegādātas laicīgi, un tur arī rodas problēma, ka cilvēki nevar saņemt zāles tad, kad tās vajag,» stāstīja asociācijas vadītājs.

Runājot par zāļu pieejamību, Lībķens akcentēja vēl vienu problēmu – zāles tiek sadalītas pa tām aptiekām, kurās vēsturiski ir bijis pieprasījums. «Piemēram, konkrētās zāles Latvijā lieto divi pacienti – viens no Rīgas, otrs no Daugavpils, attiecīgi viens iepakojums tiek sūtīts uz Rīgu, otrs uz Daugavpili. Bet cilvēki ir mobili, un Daugavpils iedzīvotājs pārceļas, piemēram, uz Liepāju, un aiziet uz aptieku ar savu recepti. Taču zāles viņš nevar dabūt, jo tās jau ir sadalītas uz citām aptiekām. Un tad ir jautājums, ko mums darīt? Teikt tam cilvēkam, ka viss ir kārtībā, zāles ir, brauc uz Daugavpili? Tas nav normāli, un arī šai problēmai neviens risinājumu nepiedāvā,» sacīja Lībķens.

Viņaprāt, jābūt mehānismam, kā iekustināt ražotāju, lai piegādes, ja rodas šāds iepriekš neparedzēts pieprasījums, notiktu ātrāk. Lībķens sacīja, ka lieltirgotavām ir nosacījums, ka visas pieprasītās zāles aptiekām jāpiegādā 24 stundu laikā, bet ražotājiem šādu pienākumu nav. Ražotājiem tikai jāsniedz apliecinājums, ka piegādās indikatīvo daudzumu gada laikā, tomēr piespiest ražotājus reaģēt ātri praktiski neesot iespējams, apgalvoja asociācijas vadītājs.

Viņš uzskata, ka nepieciešams normatīvs regulējums, kurš piespiestu ražotājus reaģēt ātrāk un būt elastīgākiem, nevis tikai balstīties uz iepriekšējo mēnešu statistiku.

Uz jautājumu, kāpēc šāds regulējums joprojām nav izstrādāts, Lībķens atbildēja, ka ražotāji nevēlas šādus piespiedu mehānismus. «Klasiskā ražotāju atbilde, ja viņus kaut kur grib piespiest, ir, ka viņi ies prom no šī tirgus. Tādēļ var jau arī saprast valsts iestādes. Labāk, lai ir neregulārākas zāļu piegādes, nekā to nav vispār. Tomēr es domāju, ka šāda ražotāju aiziešana tomēr ir maz ticama,» sacīja Aptieku īpašnieku asociācijas vadītājs.

Vienlaikus viņš nenoliedza, ka arī ražotājiem var gadīties problēmas – kāda ražošanas līnija ir jāremontē, gadās ugunsgrēks vai kāda partija tiek saražota brāķēta. Vienlaikus arī šajos gadījumos varētu rīkoties ar krājumiem, piemēram, pārdalīt tos starp valstīm.


Pievienot komentāru

30 gadi kopš sadošanās rokās. Kur svinēt Baltijas ceļa gadadienu?

Lai svinētu 30 gadus, kopš notikusi pasaules vēsturē tik unikālā protesta akcija Baltijas ceļš, gan Latvijā, gan Lietuvā, gan Igaunijā norit dažādi pasākumi – sākot ar motociklu braucienu cauri visām Baltijas galvaspilsētām un beidzot ar milzu radioaparātu instalāciju.

Penča lieta: Pārkāpumu atzīst, taču vainīgos pie atbildības nesauc

Lai gan atzīts, ka Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas direktoram Ainaram Pencim prettiesiski izkārtota iespēja papildus algai saņemt arī izdienas pensiju, kriminālprocess ir izbeigts un vainīgie pie atbildības nav saukti.

TV3 Ziņas: Dienu pēc ievēlēšanas Rīgas brīvostas valdē Bermanis ticies ar Šleseru

Dienu pēc ievēlēšanas Rīgas brīvostas pārvaldes valdē Rīgas domes deputāts Sandris Bergmanis Jūrmalā ticies ar uzņēmēju un bijušo politiķi Aināru Šleseru, lai runātu par ostas darbu un uzņēmējdarbību,

Lietuvas Seims atbalsta ekonomikas ministra Sinkeviča kandidatūru eirokomisāra amatam

Lietuvas Seims atbalstījis ekonomikas un inovāciju ministra Virginija Sinkeviča kandidatūru eirokomisāra amatam.

Ģirģens ar Ķuzi vienojies par rīcības plānu policijas darba uzlabošanai

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ticies ar Valsts policijas priekšnieku Intu Ķuzi un abi vienojušies par rīcības plānu policijas darba uzlabošanai, piemēram, paredzot biežākas darbinieku rotācijas.

PTAC soda Kesko Senukai Latvia ar 20 000 eiro par negodīgu komercpraksi

AS Kesko Senukai Latvia ir uzlikts tiesisks pienākums nekavējoties izbeigt negodīgu komercpraksi, kā arī soda nauda 20 000 eiro apmērā.

Izsludina metu konkursu Paralimpiskā sporta centra izbūves arhitektoniskajai vīzijai

Latvijas Paralimpiskā komiteja izsludinājusi starptautisku metu konkursu Latvijas Paralimpiskā Sporta Centra izbūves arhitektoniskā vīzija.

Latvijā zemākais elektroenerģijas ražošanas apjoms pēdējā gada laikā

Jūlijā sasniegts zemākais elektroenerģijas ražošanas apjoms pēdējā gada laikā – saražotas 357 655 megavatstundas elektroenerģijas, ar ko nosegts 64% no valstī nepieciešamā elektroenerģijas apjoma.

PNB bankas maksātnespējas administratora amata kandidāts – Vigo Krastiņš

Finanšu un kapitāla tirgus komisija ceturtdien, 22.augustā, iesniegusi Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā PNB bankas maksātnespējas pieteikumu.

ASV grasās atcelt limitus migrantu bērnu aizturēšanai

Migrantu ģimenes, kuras šķērso Amerikas Savienoto Valstu robežu, varētu tikt aizturētas uz nenoteiktu laiku, paredz prezidenta Donalda Trampa administrācijas izziņotais likumprojekts.

Sākta garantēto atlīdzību izmaksa PNB Banka klientiem

Daļai klientu tuvākajās dienās nekur nav jādodas – atlīdzību viņi saņems automātiski.

Kaljulaida: Tuvāko 28 gadu laikā Igaunija atgūsies no padomju okupācijas sekām

Nākamo 28 gadu laikā Igaunija atgūsies no padomju okupācijas atstātajām sekām uz ekonomisko attīstību, pauda Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida.

Valsts kontrole sākusi revīziju par atlīdzības jautājumiem Stradiņa slimnīcā

Valsts kontrole šomēnes sākusi revīziju par atlīdzības sistēmas jautājumiem Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā.

PVO: Mikroplastmasa dzeramajā ūdenī rada mazu risku veselībai

Pasaules Veselības organizācija secinājusi, ka daudzums, kādā šobrīd dzeramajā ūdenī ir sastopamas sīkas plastmasas daļiņas, rada mazu iespēju nodarīt kaitējumu veselībai. Vienlaikus tā brīdinājusi, ka vajadzīgs plašāk pētīt mikroplastmasas ietekmi uz veselību.

Amazones lietus mežos sasniegts rekordaugsts ugunsgrēku skaits

Amazones lietus meži Brazīlijā šogad deguši tik daudz kā nekad līdz šim, liecina Nacionālā Kosmosa izpētes institūta dati.

KNAB atbrīvojis aizturēto Ogres novada mēru Helmani

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs 21.augusta vakarpusē ir atbrīvojis no rīta aizturēto Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani.

Valsts iestādēm būtu jānorāda ielūgtās personas uz publiskiem pasākumiem, tā VK

Jebkurai publiskā sektora institūcijai, kas saņem publisko finansējumu un to izmanto pasākumu rīkošanai, būtu atklāti jānorāda ielūgto personu vai institūciju saraksts.

Rīgā plāno ieviest tūristu nodevu – eiro par dienu

Rīgas domes ierēdņi izstrādājuši saistošos noteikumus, kas paredz visām tūristu mītnēm par viesu izmitināšanu maksāt pašvaldībai nodevu viena eiro apmērā par katru nakšņošanas dienu, bet ne vairāk kā desmit eiro, ja atpūtnieks pilsētā uzturas ilgāk.

Pārskatot izdevumus, visvairāk naudas rasts Zemkopības ministrijā

Vislielākie līdzekļi – 30,73 miljoni eiro – izdevumu pārskatīšanas rezultātā 2020.gada budžetā rasti Zemkopības ministrijā, liecina Finanšu ministrijas ziņojums.

Pirms jaunā mācību gada sākuma trūkst ap 500 pedagogu

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, varētu būt ap 500 pedagogu vakancēm, pastāstīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Okupācijas muzejam meklē jaunu vadītāju – izsludināts konkurss

Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valde izsludinājusi atklātu konkursu uz Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatu. Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 30.septembris.

Reitingi Igaunijā: Opozīcija popularitātē aizvien pārspēj koalīciju, taču atbalsts krītas

Opozīcijas partijas Igaunijā piedzīvojušas popularitātes kritumu, kamēr valdošā Centra partija piedzīvojusi kāpumu.

Rīgas domē likvidēs trīs darba grupas

Likvidēt nolemts 2011.gadā izveidoto vadības grupu par zemās grīdas tramvaju ieviešanu Rīgā un 2013.gadā izveidoto Dienvidu tilta būvniecības projekta vadības grupu.

Palielinātas akcīzes likmes – akcīzes nodokļa ieņēmumi auguši par 8,1%

Akcīzes nodokļa ieņēmumi 2019.gada pirmajos sešos mēnešos ir 521 miljons eiro, kas ir par 39 miljoniem eiro jeb 8,1% vairāk nekā 2018.gada attiecīgajā periodā.

Pēc Helmaņa aizturēšanas iemeslu noskaidrošanas Gerhards vērtēs, vai paturēt viņu par padomnieku

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards pēc iepazīšanās ar Ogres novada domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa aizturēšanas iemesliem vērtēs, vai viņu paturēt par padomnieku.

Jaunākie komentāri


-->