Aptur kārtējo grupējumu par manipulācijām ar kases aparātu datiem

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde, veicot 15 kratīšanas Rīgā un Rīgas apkārtnē, apturēja kārtējā noziedzīgā grupējuma darbību, kas darbojās sabiedriskās ēdināšanas sektorā un veica nelikumīgas manipulācijas ar kases aparātu datiem. Noziedzīgo darbību rezultātā valsts budžetam nodarīti zaudējumi gandrīz 206 tūkstošu eiro apmērā.

Veicot izmeklēšanas un operatīvās darbības, VID Finanšu policijas pārvaldes izmeklētāji apturēja organizētu personu grupu, kas laika periodā no 2014.gada marta līdz šī gada augustam, veicot manipulācijas ar kases aparātiem, izvairījās no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas, tādējādi radot valsts budžetam zaudējumus lielā apmērā, informē VID.

Saistībā ar organizētās grupas veiktajām darbībām VID Finanšu policijas pārvaldē šī gada oktobra nogalē tika ierosināts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 217.panta trešajā daļā un 218.panta trešajā daļā minētajām noziedzīgo nodarījumu pazīmēm.

Minētā kriminālprocesa ietvaros VID Finanšu policijas pārvaldes izmeklētāji kopumā veica 15 kratīšanas Rīgā un Rīgas apkārtnē organizētās grupas dalībnieku dzīvesvietās, birojos un automobiļos. Vienā no kratīšanām tika piesaistīti arī VID Muitas policijas pārvaldes resursi. Kriminālprocesa izmeklēšanas ietvaros kratīšanu laikā izņemtajiem priekšmetiem tiks veikta apskate, kas ļaus iegūt jaunus pierādījumus un apstiprināt jau esošos.

Noziedzīgais grupējums, izmantojot speciāli radītu programmatūru, veica pretlikumīgas darbības ar elektroniskajiem kases aparātiem. Tā rezultātā diviem sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem radās iespēja samazināt ar nodokli apliekamo ienākumu bāzi jeb samazināt faktiskos saimnieciskajā darbībā gūtos ieņēmumus un iegūt neuzskaitītus skaidras naudas līdzekļus, kas tika izmantoti dažādu izdevumu segšanai, kā arī «aplokšņu algu» izmaksai darbiniekiem. To apstiprināja kratīšanu laikā konstatētie algu saraksti, kuros bija atspoguļota informācija par jau izmaksāto un plānoto «aplokšņu algu» apmēru. Noziedzīgo darbību veikšanu atbalstīja kāds informācijas tehnoloģiju nozari pārstāvošs uzņēmums, kas nodrošināja datubāzes uzturēšanu, kurā atradās informācija par visiem faktiski veiktajiem minēto divu sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu darījumiem.

Kopumā noziedzīgo grupējumu veidoja trīs reāli strādājoši uzņēmumi un vairākas fiziskas personas ar savstarpēji sadalītiem pienākumiem. Par aizdomās turētām atzītas trīs personas, un tām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Uzsāktajā kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana, un plašāka informācija izmeklēšanas interesēs šobrīd netiek sniegta.

Ref: 102.000.102.11167

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas