Aptur tiesvedību Krājbankas prasībā pret bijušo airBaltic akcionāru BAS

Bertolts Fliks

Rīgas apgabaltiesa ceturtdien, 29.augustā, apturējusi tiesvedību likvidējamās AS Latvijas Krājbanka prasībā pret SIA Eurobalt Junipro, kā arī bijušo aviokmpānijas airBaltic akcionāri SIA Baltijas Aviācijas sistēmas (BAS) un Taurus Asset Management Fund Limited (Taurus). Tajā tika lūgts par spēkā neesošu atzīt aizdevuma līgumus, saskaņā ar kuriem BAS tika aizdoti 14 miljoni latu.

Kā informē apgabaltiesas preses sekretārs Aigars Bērziņš, šāds lēmums tika pieņemts, jo BAS dalībniekiem citā tiesvedībā ir noteikti darbību ierobežojumi.

Šis lēmums gan vēl ir pārsūdzams desmit dienu laikā, norādīja Bērziņš.

Eurobalt Junipro pārstāvis Zigurds Krastiņš iepriekš sacīja, ka Krājbanka apstrīd vēl citus ar aizdevuma līgumu saistītus darījumus. Pēc viņa domām, šī ir «fantastiska prasība», jo neesot neviena pierādījuma, kas apliecinātu prasības pamatotību, un viss balstoties uz Krājbankas administratora apgalvojumiem.

Taurus pārstāvis tiesā advokāts Viktors Tihonovs pastāstīja, ka Taurus bija aizdevis naudu BAS, bet BAS aizdeva naudu airBaltic, bet vēlāk Taurus cedēja savas prasījuma tiesības Kipras kompānijai Railtown Export Limited. Pēc jurista vārdiem, Krājbanka izraisīja pārsteigumu, iesniedzot šādu prasību, lūdzot atzīt par spēkā neesošu šo aizdevumu un piedzīt 14 miljonus latu no Taurus un pārējiem atbildētājiem. Tihonovs uzsvēra, ka šī prasība ir farss.

Savukārt Krājbankas administrators KPMG Baltics sabiedrisko attiecību konsultants Oskars Fīrmanis sacīja, ka, ņemot vērā lietas sarežģītību un nozīmi, plašāki komentāri pirms lietas izskatīšanas netiks sniegti.

Kā ziņots, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā patlaban notiek tiesvedība bijušā airBaltic vadītāja Bertolta Flika prasībā pret BAS valdes locekļiem, Krājbanku, bankas maksātnespējas administratoru KPMG Baltics un bankas meitasuzņēmumu Atlantijas biroji. Prasība celta par valdījuma traucējuma pārtraukšanu.

Šajā lietā pērn 24.februārī Vidzemes priekšpilsētas tiesa daļēji apmierināja Flika pieteikumu par prasības nodrošināšanu un aizliedza komercreģistrā veikt ierakstus par Flikam piederošo BAS kapitāldaļu atsavinājumu, kas veikts, izlietojot par labu Krājbankai nodibinātās komercķīlas. Tāpat tiesa lēma aizliegt uzņēmuma jaunajiem valdes locekļiem BAS vārdā pieņemt darbā un atlaist darbiniekus, izdot pilnvaras un atsaukt pilnvaras par BAS pārstāvību, kā arī izsniegt un saņemt aizdevumus.

BAS vārdā aizliegts dot garantijas un galvojumus, noslēgt civiltiesiskus darījumus, kas pārsniedz 1 000 latu, atteikties no BAS vārdā celtām prasībām tiesā, noslēgt izlīgumus šādās lietās, atzīt prasības, kas celtas tiesā pret BAS, sniegt tiesā viedokļus par BAS atzīšanu par maksātnespējīgu, apgrūtināt ar lietu tiesībām BAS mantu, kā arī atsavināt BAS piederošās kapitāla daļas, akcijas, vērtspapīrus, kustamo un nekustamo īpašumu.

Tāpat aizliegts uzņemties jaunas saistības BAS vārdā.

102.000.102.5201

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas