Apturējām Lietuvas pretvalstiskos balonus, paziņo Baltkrievijas armija

Brīvības ceļš pie Medininkiem Lietuvā 23.augustā

Baltkrievija lietojusi armijas helikopterus, lai apturētu balonus, kas ar, Minskas skatījumā, pretvalstiskiem saukļiem, svētdien palaisti uz Baltkrieviju Lietuvas Brīvības ceļa akcijas laikā, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

«No blakus esošās teritorijas tika palaisti astoņi baloni ar pretvalstiskiem simboliem.

Pateicoties Mi-24 tipa helikopteru apkalpju rīcībai (..), balonu lidojums tika apturēts, nelietojot ieročus,» paziņojusi Baltkrievijas Aizsardzības ministrija, kā to citē baltkrievu ziņu portāls TUT.by.

Lietuvas Ārlietu ministrija savukārt paziņojusi, ka svētdienas pievakarē Lietuvas teritorijā, netālu no Medininku robežkontroles punkta ielidojis Mi-24 tipa helikopters. Lietuviešu diplomāti pirmdien, 24.augustā, izsaukuši Baltkrievijas vēstnieku Lietuvā Valēriju Baranovski sniegt paskaidrojumus par notikušo, un lūguši Baltkrievijai vairs nepārkāpt valstu robežu, teikts Lietuvas Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē.

Svētdien, Atmodas laika Baltijas ceļa akcijas gadadienā, Lietuvā no Viļņas līdz Baltkrievijas robežai aptuveni 50 000 cilvēku sadevās rokās, lai izveidotu cilvēku dzīvo ķēdi ar nosaukumu Brīvības ceļš. Akcijas mērķis bijis solidarizēties ar Baltkrievijas tautu tās centienos panākt brīvas un godīgas prezidenta vēlēšanas, kā arī vēršoties pret baltkrievu varasiestāžu vardarbīgo izrēķināšanos ar iedzīvotājiem, kuri ir noskaņoti pret Aleksandra Lukašenko režīmu.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1218024/belarus-says-military-helicopters-stopped-lithuanian-balloons-during-freedom-way

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas