Apturēta SAS akciju tirdzniecība

Reaģējot uz presē paustajām ziņām par kompānijas finanšu grūtībām, Ziemeļvalstu biržās otrdien, 30.oktobrī, uz laiku apturēta aviokompānijas SAS akciju tirdzniecība.

Stokholmas birža savu lēmumu pamato ar «pēdējās dienās presē pausto informāciju attiecībā uz kompānijas finansiālo situāciju» un vēlmi «nodrošināt godīgu un kārtīgu tirdzniecību». Nekādus citus paskaidrojumus birža nesniedz, raksta The Herald.

SAS, kas daļēji pieder Zviedrijai, Dānijai un Norvēģijai, nav guvis peļņu jau kopš 2007.gada. Jau daudzus gadus kompānijai nākas cīnīties ar tādām zemo cenu aviokompānijām kā Ryanair, piedāvājuma pārsātinājumu nozarē un pēdējā laikā arī pieaugošajām degvielas cenām un ekonomikas lejupslīdi. Situāciju mazliet uzlabojusi izdevumu samazināšana, taču ar to nav bijis pietiekami, tāpēc pēdējo četru gadu laikā kompānijai divas reizes nācies piesaistīt jaunu kapitālu, raksta Reuters.

Pagājušajā nedēļā presē parādījās ziņas, ka Stokholmā bāzētais uzņēmums gatavojas uzsākt jaunu izdevumu samazināšanas programmu un ka tam ir grūtības saņemt aizdevumus.

SAS situāciju pagaidām nekomentē.

Ref.110.000.103.2444

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas