Par kokaīna izplatīšanu aizturēta organizēta personu grupa

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas amatpersonas šā gada martā apturējušas organizētas personu grupas darbību, kura legalizēja narkotiku kontrabandas ceļā iegūtos noziedzīgos līdzekļus lielā apmērā, informē VID.

Organizētais grupējums veica narkotiskās vielas (kokaīna) nelikumīgu iegādi, glabāšanu, pārvietošanu un realizāciju lielos apmēros. Kriminālprocesa ietvaros veiktas desmit kratīšanas iesaistīto personu dzīves vietās, Rīgā, Rīgas rajonā un Jelgavā.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbinieki, veicot operatīvās meklēšanas pasākumus, ieguva informāciju par starptautiski organizētu grupu darbību, kurā viens no organizētās noziedzības grupas dalībniekiem ir Igaunijas pilsonis ar uzturēšanās atļauju Latvijas Republikā. Kopumā kriminālprocesa ietvaros aizturētas sešas personas aizturētas, divām no tām piemērots apcietinājums, par operatīvajām darbībām informē dienestā.

Saistībā ar organizētu personu grupas darbībām VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 195.panta trešajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu pazīmēm, aizturot sešas personas, četrām no tām piemērojot drošības līdzekli kas nav saistīts ar apcietinājumu, savukārt divām piemērojot drošības līdzekli apcietinājumu.

Narkotiku pārvietošana – kontrabanda – notika maršrutā Nīderlande–Apvienotā Karaliste, izmantojot autokravu pārvadājumus, slēpjot narkotikas pārvadājamās kravās. Noziedzīgajā shēmā iesaistīti arī vairāki Latvijas pilsoņi – autokravu vadītāji, kuri piegādāja narkotiskās vielas un noziedzīgā ceļā iegūtos līdzekļus nogādāja Latvijas Republikā un nodeva organizatoriem, par noziedzīgajiem nodarījumiem, par noziedzīgā nodarījuma darbībām stāsta VID.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas