bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 22.07.2018 | Vārda dienas: Marija, Marika, Marina
LatviaLatvija

Rīgā aptuveni 15 000 jauniešu no dažādām valstīm pulcējas uz Tezē tikšanos

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Piektdien, 30.decembrī plkst.19.00 Arēnā Rīga gaidāms nozīmīgs notikums – Tezē lūgšana ar dažādu baznīcas autoritāšu un valsts amatpersonu līdzdalību, kuras noslēgumā  kopienas vadītājs brālis Aloīzs paziņos, kurā no Eiropas pilsētām notiks nākamā gada Tezē Eiropas Jauniešu tikšanās

Ceturtdien, 28.decembrī Rīgā aptuveni 15 000 jauniešu no visas Eiropas un citiem kontinentiem ieradās uz Eiropas jauniešu tikšanos Rīgā. Pirmās jauniešu grupas Rīgā ieradās jau no agra rīta. Jaunieši vispirms ieradās kādā no piecām sagaidīšanas vietām, kurās viņi saņēma informāciju savā dzimtajā valodā un uzzināja, kurai no draudzēm šajās tikšanās dienās tiks piesaistīti. Vislielākās svētceļnieku grupas ieradušās no Polijas, Ukrainas, Vācijas, Lietuvas, Francijas, Horvātijas un Itālijas, ziņo Tezē pārstāvji.

Uz 39.Eiropas Jauniešu tikšanos viņi Rīgā ieradās, izmantojot dažādus transporta līdzekļu veidus. Jaunieši no dažādām valstīm atbrauca ar 189 autobusiem, 50 jaunieši ieradās ar vilcienu, bet 55 pasākuma dalībnieki atbrauca ar prāmi no Zviedrijas. Lidmašīnas reisus izmantoja 2 000 tikšanās viesu.


Pievienot komentāru

  1. dagnija teica:

    Šīs dienas ,kad 14 jaunieši no Ukrainas un Polijas dzīvoja pie manis,bija fantastiskas.Neesmu nekāda ticīgā.Reizēm apmeklēju Zs dievkalpojumu vai koncertu.Tas arī viss.Bet kaut kas mani šoreiz uzrunāja.Pieteicos Torņakalna baznīcā pieņemt 10 jauniešus.Vistuvākā.Cilvēku daudz.Sazvanīt nevar.Traucos pati pakaļ.Bet 10 jauniešu vietā-14!!!!!!!Ukraiņi un poļi-9 puiši un 5 meitenes.NENOŽĒLOJU!Fantastisku emociju piepildīts laiks.Uztraukuma vai baiļu nekādu.Sarunas par visneiedomākajām tēmām ukraiņu,poļu,angļu,krievu un es pa vidu latviešu val.Dziesmas 2 ģitāru pavadījumā līdz 3 naktī.Pārmaiņus skanēja abu tautu dziesmas,un bija arī kopīgas.Karolam no Polijas tik fantastiska nesamaitāta augsta balss.Dmitro ar Ivanu uz Jūrmalu devās skriešus,pārējie brauca.Bet dulliem jau likumu nav-viņi vēl nopeldējās.Un kas par jauku savas valsts prezentāciju!Pēc pusnakts 14 vietā atnāca 20.Tas mani nemaz nesamulsināja.Puiši atveda savas meitenes.Bet Ivans bija uzdrošinājies uzrunāt sev iepatikušos meiteni,ar kuru jau iepazinies lūgšanu laikā.Fotogrāfējāmies laukā ar lielajām brīnumsvecītēm.Gaidu,kad ukraiņu jaunieši būs mājās-sūtīs bildes.Visi ar autobusu aizceļoja uz Igauniju.Bet pašu pirmo kopīgo foto Dmitro jau uztaisīja un uzdāvināja visiem.Poļi jau mājās un Amadejs ar Deividu jau uzaicināja Fb.Jā,neiztika arī bez asarām.Jo jauno poļu zēnu pameta mīļotā meitene.Un nu man bija jābūt mammai,kura viņu mierina un stāsta par savu pirmo mīlestību.2 meitenes saslima,bet ar mūsu tējiņām,zaptītēm un medu dienas laikā tika uz pekām.Ceru,ka līdz mājām izturēs.Pavadīju uz autobusu,nobira asaras,bet ceru ar dažiem tikties jau vasarā-Latvijā,bet varbūt arī Polijā vai pastaigāšos pa Karpatiem.Ir uz ko tiekties.
    Jauniešu secinājumi.Varbūt mūsu bija daudz,tualete un duša viena.Dažiem bija jāguļ uz grīdas.Netika pasniegti laši un ikri.Bet tāda mīlestība un draudzība virmoja gaisā…,ka negribējās tik ātri braukt prom.Un vēl…Tēvreize manās mājās skanēja 3 valodās.Varbūt tas nozīme trīskāršu mīlestību,aizsardzību un svētību?!…
    Piedodiet,ka rakstu.Esmu tik pārpildīta ar šīm emocijām,ka bija jāizliek uz papīra.Draudzenes un bērni jau visu dzirdēja,bet miera vēl nav.Gaidu vasaru un turpinājumu.Es jau tagad zinu,ka tas sekos.Ar labunakti.
    PS.Sapratu,ka arī latvieši ir kļuvuši daudz atvērtāki.

BNN nedēļas apkopojums: Atklātu balsojumu par prezidentu? Ugunsgrēki Latvijā. Sarakstu iesniegšana 13.Saeimai

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Cīņa; Nākotne ; Izaugsme; Darījums; Ugunsgrēks.

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Igauņi alkoholu pērkot Latvijā, pusgadā nodokļos zaudē 20 miljonus eiro

Latvijas veikalos, kas atrodas pie Igaunijas robežas, pirmajā pusgadā pārdoti 1,6 miljoni litru stipro alkoholisko dzērienu, un tas nozīmē, ka Igaunija nodokļos zaudējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Jaunākie komentāri