Apvienība Pilsēta cilvēkiem aicina uz piketgājienu Restartēt restartu

Pēc vairāk nekā pusotra gada pie jaunās Rīgas domes sasaukuma, neredzot pilsētvidē solīto pārmaiņu tendenci, apvienība Pilsēta cilvēkiem aicina uz piketgājienu Restartēt restartu. Pulcēšanās notiks 1.jūnijā, plkst. 17.00 Rātslaukumā, no kura piketētāji kopīgi dosies uz Satiksmes departamentu Ģertrūdes ielā.

Apvienības pārstāvji norāda, ka ar piketgājiena palīdzību Pilsēta cilvēkiem vēlas «mudināt Rīgas domes «pārmaiņu» koalīciju īstenot pozitīvas pārmaiņas pilsētvidē, sevišķi ar satiksmes drošību saistītajā jomā, ne tikai vārdos, bet arī darbos».

«Lai gan pirms vēlēšanām politiķi reklamējās Tērbatas gājēju ielā un solīja uzlabojumus pilsētvidē un mazaizsargāto satiksmes dalībnieku drošībā, Pilsēta cilvēkiem šobrīd ir vīlusies par Rīgā notiekošo šajās jomās. Jaunu gājēju pāreju ierīkošana pilsētā notiek ļoti gausi, kā arī šogad nav plānoti īpaši satiksmes mierināšanas pasākumi pilsētas ielās. Tiek realizēti vai arī tiek plānots realizēt projektus ar gājējiem un velosipēdistiem neveiksmīgu un pat bīstamu infrastruktūru, piemēram, nedēļas nogalē atklātais tunelis zem Lāčplēša ielas pie Maskavas ielas, izstrādātās ielas Lucavsalā un topošā Austrumu maģistrāle,» stāsta apvienības pārstāvji.

Viņi arī atzīmē, ka neesot nekādu plānu Tērbatas ielu veidot par gājēju ielu, Čaka ielā velojosla vienā virzienā dzēsta bez alternatīvas, Krišjāņa Barona, Brīvības un Krišjāņa Valdemāra ielā jūtamu uzlabojumu nav, un tie netiek plānoti.

Apvienībā arī vērš uzmanību uz sabiedriskā transporta reisu skaita samazinājumu jau no oktobra trūkstošā finansējuma dēļ, kas apgrūtina pilsētvides uzlabošanu.

«Tā vietā, lai Rīgā uzlabotu drošību kaut vai ar tiem pašiem stabiņiem, RD institūcijas uzliek par pienākumu gājējiem spiest luksofora pogas, kas izmaksā dārgi, padara pārvietošanos kājām neērtāku un tad vēl piedalās akcijās, nolamājot mikromobilitātes lietotājus par mērkaķiem!» norāda apvienības Pilsēta cilvēkiem valdes priekšsēdētājs Kārlis Krēķis.

1.jūnijs ir Starptautiskā bērnu aizsardzības diena, tāpēc īpaši aicināti piedalīties vecāki ar bērniem. Kārlis Krēķis, kam pašam ir trīs mazi bērni, uzsver: «Pilsētai jābūt tādai, lai bērnus pirmajās klasītēs jau var sūtīt pašus uz skolu. Vai Rīga tāda top? Diemžēl vēl nē!»

Apvienība aicina iedzīvotājus piketgājienā nākt ar plakātiem, kuros pausta viņiem svarīgākā pilsētvides un/vai satiksmes drošības rūpe.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas