Apvienotā Karaliste piedzīvo 0,7% IKP kritumu

Laika posmā no šī gada aprīļa līdz jūnijam Apvienotās Karalistes ekonomika sarukusi par 0,7%, paziņojis valsts statistikas birojs.

Kritums bijis daudz lielāks, nekā gaidīts, kas nozīmē, ka valsts ir ieslīdējusi vēl dziļākā recesijā, nekā pirmajā ceturksnī. Pirmajos trīs mēnešos iekšzemes kopprodukts (IKP) saruka par 0,3%.

Pēc oficiālajiem datiem, kritums galvenokārt saistīts ar strauju lejupslīdi būvniecības nozarē, kas padarījis valsts ekonomiku ļoti jūtīgu.

Tomēr eksperti norāda, ka jaunākie statistikas dati varētu būt neprecīzi, ņemot vērā slikto laika apstākļu ietekmi un papildu svētku dienas jūnijā. Tiek atzīmēts, ka Olimpiskās Spēles varētu nest ekonomikai iespaidīgu, taču īslaicīgu pienesumu.

Ministru prezidents Deivids Kamerons (David Cameron) izteicies, ka jaunākie ekonomiskie rādītāji sagādājuši vilšanos, raksta BBC.

«Tie parāda, ar cik lielām ekonomiskām grūtībām mēs cīnāmies. Situācija ir tieši tikpat nopietna, cik eirozonā,» viņš uzsver.

Pēc Kamerona sacītā, jādara viss iespējamais, lai izkļūtu no šīs sarežģītās situācijas, proti, valstij jānodrošina izaugsmi un darbavietas, kas tik ļoti nepieciešamas iedzīvotājiem un ekonomikai.

Tikmēr arī kanclers Džordžs Osborns (George Osborne) norādījis, ka valsts saskaras ar negaidīti lieliem izaicinājumiem, kuru pievarēšanai nepieciešams uzsvars uz ekonomikas stimulēšanu.

Ref: 105.105.103.942

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas