Ar 10 miljonu eiro KF atbalstu Daugavpilī plāno būvēt jaunu tramvaja līniju

Pašvaldības AS Daugavpils satiksme gatavos projekta pieteikumu līdz desmit miljonu eiro Kohēzijas fonda (KF) atbalsta saņemšanai, lai izbūvētu jaunu tramvaja līniju un rekonstruētu vienu no esošajām, stāsta pilsētas pašvaldībā.

Uzņēmums saņēmis Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) uzaicinājumu iesniegt projekta pieteikumu KF specifiskā atbalsta mērķa programmā, lai pretendētu uz līdzfinansējuma saņemšanu videi draudzīgā sabiedriskā transporta infrastruktūras attīstībai. Daugavpils varēs iegūt līdz desmit miljoniem eiro tramvaju maršrutu tīklu tālākai attīstībai.

KF finansējums paredzēts tramvaju līniju infrastruktūras pārbūvei, ietverot atjaunošanu un pagarināšanu, kā arī jaunu tramvaju līniju infrastruktūras būvniecībai un ritošā sastāva iegādei. Projekta pieteikumu Daugavpils satiksme plāno sagatavot, paredzot tramvaju līnijas sliežu ceļu un kontakttīkla pārbūvi Cietokšņa ielas posmā no Parādes ielas līdz galapunktam Cietoksnis,

kā arī jaunas tramvaja līnijas izbūvi Vaiņodes ielas posmā, savienojot tramvaja 3.maršruta galapunktu ar Ķīmiķu mikrorajonu.

Projekta ideja tiks prezentēta domes deputātiem, kas arī pieņems gala lēmumu par to, vai iecere tiks iesniegta esošajā formātā, vai arī projektā paredzētās darbības tiks koriģētas. KF projekta iesniegumu gala versijā jāiesniedz aģentūrai līdz 30.novembrim.

Lasiet arī: Daugavpils siltumtīkli pagaidām CFLA atmaksās 1,1 miljonu eiro avansu katlu mājas izbūvei

Jau ziņots, ka Daugavpils un Liepājas tramvaju maršrutu tīklu attīstībai no Eiropas Savienības fondiem piešķirs 20 miljonus eiro. CFLA norādīja, ka, turpinot sniegt ES fondu atbalstu tramvaju infrastruktūras tālākai attīstīšanai Daugavpilī un Liepājā, ir izsludināta otrā projektu atlases kārta.

Lai veicinātu pasažieru skaita pieaugumu videi draudzīgā sabiedriskā transportā, KF finansējums – desmit miljoni eiro katram projektam Daugavpilī un Liepājā – paredzēts tramvaju maršrutu tīklu tālākai attīstībai, tostarp tramvaju līniju infrastruktūras pārbūvei, ietverot atjaunošanu un pagarināšanu, kā arī jaunu tramvaju līniju infrastruktūras būvniecībai un ritošā sastāva iegādei.

Vienlaikus CFLA norādīja, ka tramvaju infrastruktūras attīstība, ieguldot ES fondu līdzekļus, jau ir sākta ES fondu programmas pirmajā atlases kārtā.

Daugavpilī Daugavpils satiksme īsteno projektu Videi draudzīga sabiedriskā transporta attīstība Daugavpils pilsētā, kura īstenošanai no KF piešķirti 13 miljoni eiro. Savukārt Liepājā SIA Liepājas tramvajs ar 12,2 miljonu eiro līdzfinansējumu no KF īsteno projektu Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas kompleksa rekonstrukcija.

Tramvaju infrastruktūras attīstības projektus plānots pabeigt 2023.gadā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas