Ar auto pārblīvētie pagalmi traucē glābējiem piekļūt degošiem dzīvokļiem

Ar automašīnām pārblīvēti māju pagalmi var būtiski traucēt dažādu avārijas dienestu darbu, tai skaitā ugunsdzēsēju – glābjot cilvēku dzīvības. Tomēr risinājums šai problēmai nav vēl atrasts, un iestādes norāda uz jautājuma sarežģītību un nespēju aktīvi rīkoties, vēsta Latvijas Radio.

Viens no problēmas reālajiem piemēriem izrādījies, nesenais ugunsgrēks daudzdzīvokļu namā Kvēles ielā. Degot dzīvoklim, ugunsdzēsējiem bija grūti piekļūt ēkai, jo pagalms pārblīvēts ar automašīnām.

Tomēr ar automašīnām pieblīvēti pagalmi nav tikai Kvēles ielā, tādas ir teju ikkatrā mikrorajonā.

Par šo problēmu VUGD informējis Rīgas domi, aicinot, piemēram, atvēlēt un iezīmēt konkrētas vietas iekšpagalmos pie namiem dienesta transporta vajadzīgām. Tā dara citās valstīs.

Jautāts, kā, viņaprāt, risināt problēmu, Rīgas domes izpilddirektors Juris Radzēvičs uzreiz norāda uz šķēršļiem: «Viens risinājums ir aizlieguma zīmes «Aizliegts apstāties» vai nu iekškvartālos, vai vispār kādās konkrētās vietās. Te uzreiz sastopamies ar to, ka šobrīd zemes reformas rezultātā katrai mājai piesaistīta zeme, šīs mājas un dzīvokļu īpašnieki ir tie, kuri regulē to, kas notiek uz viņu zemes. Bez viņu piekrišanas vai atļaujas, tas nav izdarāmas.»

Radzēvičs uzsver, ka dome iejaukties nevarot. Izpilddirektors arī atsaucas uz Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumu. Proti, VUGD nepieciešamības gadījumā var pārvietot mašīnas.

Dienesta pārstāvis Ģirts Forands gan norāda, ka realitātē likumu ir grūti izpildīt, jo ugunsdzēsēju pārvaldībā nav tādu speclīdzekļu, lai «mašīnu vienkārši brutāli novilktu nost». «Ja saucam policijas evakuatoru, tas viss aizņem laiku. Tāpēc parasti notikuma vietā mēs mēģinām piebraukt no citas puses vai mēģinām izmantot citus līdzekļus. Ja nevaram izmantot autokāpnes, ejam pa iekšējām kāpnēm vai uzstādam pārnēsājamās kāpnēs. Tas viss, protams, pasliktina tā cilvēka izredzes, kurš mums būtu jāizglābj,» norāda Forands.

RD izpilddirektors Radzēvičs sagaida, ka Iekšlietu ministrija nāks ar iniciatīvu problēmas risināšanai. Savukārt iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis uzskata, ka tikai ar ministrijas iniciatīvu būtu par maz: «Skaidrs, ka tāda situācija kopumā nav pieļaujama. Bet bez pašvaldības iesaistes atrisināt šo problēmu būs ļoti grūti. Ja nebūs atrisināts jautājums par transportlīdzekļu stāvēšanu stāvvietu veidā, jebkurā gadījumā (mašīnas) liks pie ēkām.»

Kvēles nama ugunsgrēks ar diviem bojāgājušiem cilvēkiem nav daudz ko mainījis ēkā dzīvojošo paradumos, stāsta dzīvokļu īpašnieku biedrībā Austrums – 1. Taču apzinīgie dzīvokļu īpašnieki turpināšot cīņu ar ne tik apzinīgajiem.

Ref:103.000.103.5032

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas