Ar bažām par Šengenas zonas sairšanu ES veras Turcijas virzienā

Eiropas Savienības Padomes vadītājs Donalds Tusks

«Uz spēles ir Šengenas [bezrobežu zonas] nākotne,» tā 12.novembrī izteicies Eiropas Savienības Padomes vadītājs Donalds Tusks (Donald Tusk) un norādījis, ka novembrī gaidāma galotņu tikšanās ar Turciju, kur ES Ankarai piedāvās trīs miljardus eiro migrācijas straumes mazināšanai.

Pēc tikšanās ar Āfrikas valstu vadītājiem Maltā ceturtdien notikusi arī ES valstu un valdību vadītāju neformāla sanāksme, kur uzmanība vērsta uz tieša finansējuma piešķiršanu Turcijai, kuras teritorijā pašlaik atrodas aptuveni 2,2 miljoni bēgļu.

Bloks jau oktobrī vienojies ar Turciju par kopēju rīcību migrācijas viļņa mazināšanai, kas paredz iedvest jaunu dzīvību gausajās sarunās par Turcijas iestāšanos ES un piešķirt Ankarai trīs miljardus eiro lielu finansējumu.

EU Observer vēsta, ka 500 miljonus eiro divu gadu laikā Turcijai piešķirs no ES budžeta, bet atlikušos 2,5 miljardus eiro kopīgi sagādās dalībvalstis pēc tāda paša principa, kā dalībvalstis veic iemaksas ES budžetā.

Jāatzīmē, kā BNN jau vēstīja, Zviedrijas valdība ir viena no tām, kas jau paziņojusi, ka no 12.novembra pusdienlaika uz desmit ievieš pagaidu robežkontroli, lai regulētu migrantu ieplūšanu valstī.

Zviedrijas iekšlietu ministrs Anderss Igemans (Anders Ygeman) skaidro, kas solis sperts «lai ieviestu drošību un stabilitāti … , ne lai ierobežotu patvēruma meklētāju skaitu, bet lai veiksmīgāk kontrolētu patvēruma meklētāju ieplūšanu Zviedrijā».

Maltā tikmēr turpinās Eiropas Savienības (ES) un Āfrikas valstu galotņu sanāksme, kur puses grasās parakstīt vienošanos par Āfrikas Ārkārtas trasta fonda izveidi ar 1,8 miljardu eiro lielu finansējumu, ziņo BBC.

Apmaiņā pret fondu, ES vēlas, lai Āfrikas valstis apņemtos ierobežot migrācijas plūsmu no Āfrikas un paātrināt to migrantu repatriāciju, kuriem ES valstis liegušas patvērumu.

Ref: 111.111.103.2907

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas