Ar e-veselības risinājumu piedāvā attālināti pierakstīties pie ārsta

No nākamās nedēļas Latvijas iedzīvotājiem tiks ieviesta iespēja attālināti pierakstīties pie ārsta, kā arī saņemt attālinātas ārstu konsultācijas izmantojot veselības portālu datamed.lv, informē Datamed valdes loceklis Normunds Ančupāns.

Sākotnēji būs iespējams pieteikties pie speciālistiem Rīgas 1.slimnīcā un LOR klīnikā. Ārsti varēs veikt attālinātas konsultācijas ar pacientiem, noformēt nosūtījumus citiem speciālistiem. 

Kā norāda Ančupāns, portāls izstrādāts, lai nodrošinātu uzticamu iedzīvotāju identificēšanu. Viņš stāsta, ka attālinātai medicīnai šobrīd ir būtiska loma, jo iedzīvotājiem bieži neesot citu iespēju, kā sazināties ar ārstu.

Programma nodrošināšot ārstiem iespējas attālināti konsultēt pacientus, noformēt nosūtījumus citiem speciālistiem, norīkot laboratoriskiem izmeklējumiem, saņemt rezultātus, izrakstīt darba nespējas lapas, kā arī izrakstīt e-receptes, stāsta Ančupāns.

Savukārt LOR klīnikas vadītāja Romēna Namniece skaidro, ka laikā, kad jāievēro sociālā distancēšanās, attālinātās medicīnas pakalpojums noteikti ir risinājums, taču vienlaikus jānodrošina palīdzība gan pacientiem, gan jārūpējās par darbinieku drošību.

Lasiet arī: Pagaidām neieviesīs e-veselības trešo kārtu

Jaunais pakalpojums būs pieejams ikvienai medicīnas iestādei vai ģimenes ārstam Latvijā, vienojoties par sadarbību ar risinājuma izstrādātājiem – Datamed un BlueBridge Technologies, stāsta Ančupāns.

Lai pieslēgtos Datamed sistēmai un pierakstītos ārsta konsultācijai, pacientam būs jāizmanto autentifikācijas rīki un jāveic pakalpojuma apmaksa internetbankā vai izmantojot kredītkarti.

Attālināto ārsta konsultācijas cenu noteiks katra ārstniecības iestāde individuāli atbilstoši savai cenu politikai, kā arī NVD valsts apmaksāto pakalpojumu cenrādim, ja nepieciešamos pakalpojumus apmaksās valsts, par jaunieviesto portālu stāsta Ančupāns.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas