Ar gudru un pacietīgu darbu mums izdosies, Igaunijas prezidents rosina būt apņēmīgiem

Alars Kariss (Alar Karis) teicis savu pirmo gadumijas uzrunu Igaunijas prezidenta amatā. Valsts kontroles un akadēmiskajā darbā pieredzējušais Kariss paudis ticību iedzīvotāju spējai pārvarēt grūtības, ja centība iet kopsolī ar gudru situācijas izpratni, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Lūk, fragmenti no prezidenta gadumijas uzrunas.

«Aizvadītajā gadā mūs uzmundrināja igauņu paukotāju [komandas – BNN] uzvara Olimpiskajās spēlēs, [tenisistes] Anetes Kontaveitas (Anett Kontaveit) drosmīgās spēles, daudzi mazi un lieli uzņēmumi, kuri noturēja ekonomiku darbojamies un jauni «vienradži» vietējo jaunuzņēmumu vidū. Viņiem visiem ir viena kopīga lieta. Tā sakot, rezultāts tika sasniegts, vadoties pēc formulas, kas devusi mūsu mazajai valstij vietu starp pasaules labākajiem daudzās dzīves jomās no klasiskās mūzikas līdz zinātnei.»

Lasiet arī: Šimonīte: Lietuvai 2022. būs reformu gads

«Dzirkstele cilvēka acīs, vēlme mācīties un tad mācīties vēl mazliet un neatlaidība, bet arī labi un savam darbam nodevušies skolotāji, lektori, treneri, instruktori un citi atbalstītāji ir šīs formulas daļa. Ja mēs laistām izglītības koku, mēs varam ievākt augļus no katra tā zara. Lai šī vienkāršā augļkopības gudrība ir arī vaduguns tiem, kuriem uzdots ātri un lietderīgi uzlabot augstākās izglītības finansēšanu.»

«Vai 2022.gads būs vieglāks? Es nezinu atbildi uz šo jautājumu, bet es zinu, ka kopā mums izdosies. Mūsu izturības stāstā ir sava loma katram. Mediķiem, pārdevējiem, skolotājiem, sniega tīrīšanas mašīnu vadītājiem, zemniekiem, policistiem un Aizsardzības spēku militārpersonām, politiķiem un pašvaldību amatpersonām, brīvprātīgajiem … Katram cilvēkam Igaunijā.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas