bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 16.09.2019 | Vārda dienas: Asja, Asnate, Dāgs
LatviaLatvija

Ar īpašu nodevu rosinās bankas samazināt riskanto ofšoru klientu skaitu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola

Ar riskanto transakciju nodevu rosinās bankas samazināt ofšoru klientu skaitu, pēc Ministru kabineta sēdes teic ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Otrdien, 6.martā, ministri valdības sēdes slēgtajā daļā uzklausīja Finanšu ministrijas (FM) informatīvo ziņojumu par papildu pasākumiem finanšu sektora noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas atbilstības līmeņa nodrošināšanai. Sēdē piedalījās arī Saeimas Budžeta un finanšu komisijas pārstāvji.

Ministre stāstīja, ka valdība pārrunāja vairākas iniciatīvas, kas varētu nodrošināt papildu stabilitāti finanšu sektorā. Pirmkārt, FM saņēma valdības mandātu, lai sāktu sadarbību ar starptautiskām institūcijām Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) un Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta (Kontroles dienests) audita veikšanai.

Otrkārt, tika dots uzdevums izvērtēt iespējas ieviest riskanto transakciju nodevu darījumos ar tā dēvētajām «čaulas» kompānijām. Šī priekšlikuma detaļas izstrādās FM sadarbībā ar FKTK. Treškārt, Valsts ieņēmumu dienests rosināja apsvērt, kā labāk kontrolēt skaidras naudas pārvadājumus pāri robežām, lai pārliecinātos par naudas izcelsmi. Ceturtkārt, FM jāizstrādā priekšlikumi noguldījumu garantiju fonda pareizākai strukturēšanai.

Visu priekšlikumu ideja ir pusotra gada laikā uz pusi mazināt visās bankās apkalpoto «čaulu» kompāniju īpatsvaru, kas patlaban ir aptuveni 37%.

Finanšu ministre skaidroja, ka «čaulas» kompānijas ir tādas, kuras ir reģistrētas jurisdikcijā, kas nepieprasa finanšu pārskatu iesniegšanu; tām nav reālas adreses, bet ir tā dēvētās «pastkastītes adreses»; tās nevar apliecināt savu saimniecisko darbību.

Lūgta skaidrot priekšlikumu par riskanto transakciju nodevu, ministre informēja, ka to varētu piemērot tai bankas apgrozījuma daļai, ko veido tieši darbība ar pašām riskantākajām «čaulas» kompānijām.

Viņa gan neatklāja nodevas apmēru, jo patlaban par to notiek diskusijas. Tajā pašā laikā finanšu ministre uzsvēra, ka nodevas mērķis nav nopelnīt papildu naudu budžetā, bet gan motivēt bankas mazināt apkalpotās čaulas kompānijas.

Reizniece-Ozola stāstīja, ka nodevu plānots ieviest pakāpeniski, šogad to nosakot mazāku, bet ar laiku palielinot, dodot bankām iespēju atteikties no riskantiem klientiem vai tos pārstrukturēt. «Ja banka spēj sniegt informāciju par klientu, kas apliecina to, ka kompānija ir reāla, tā nodarbojas ar konkrētu saimniecisku darbību un tai ir konkrēta adrese, tad bankai ir iespējams transformēt savu biznesu no riskanta uz kontrolējamu,» pauda ministre.

Vaicāta par valdības lēmumu attiecībā uz finanšu jomas uzraugošo iestāžu auditu, Reizniece-Ozola informēja, ka ministri un Saeimas Budžeta un finanšu komisijas pārstāvji atbalstīja priekšlikumu, ka FM sagatavos materiālus ar uzdevumiem starptautiskajām institūcijām par finanšu jomas uzraugošo iestāžu audita formu, laiku un izmaksām.

«Mēs turpinām strādāt ar Pasaules Banku, OECD un Starptautisko Valūtas fondu, lai vienotos par audita veikšanu. Patlaban ir svarīgi atrast kādu, kas varētu uzņemties veikt auditu un tad arī vienosimies par izpildes termiņiem. Svarīga ir kvalitāte, nevis steiga, jo mums ir nepieciešams ārējs novērtējums, ko iestādes varēs izmantot savā darbā,» uzsvēra Reizniece-Ozola.

Pēc viņas teiktā, FKTK auditā lielāks uzsvars būtu jāliek uz iestādes pieņemto lēmumu analīzi, lai novērtētu to atbilstību un samērīgumu ar starptautiskiem sankciju regulējumu. Savukārt Kontroles dienesta kontekstā nepieciešams plašāks vērtējums par iestādes darbu un atbildības jomām.

Ref:224.000.103.4105


Pievienot komentāru

Pagājušajā nedēļā Latvijā un Lietuvā vidējā elektroenerģijas cena kritusies par 9%

Latvijas tirdzniecības apgabala vidējā elektroenerģijas cena bija 46,29 eiro par megavatstundu un Lietuvā – 46,31 eiro par megavatstundu.

Ukraina gatavo 16% kāpumu aizsardzības budžetam

Kijevai gatavojoties sarunām ar Krieviju, Vāciju un Franciju par Donbasa karu, Ukrainas valdība nākusi klajā ar valsts budžeta projektu, kas 2020.gadā paredz aizsardzības tēriņu kāpumu 16% apmērā.

Igaunija: Atlaides Krievijai liecina par Rietumu bezspēcību

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu norādījis, ka nav pieļaujama atkāpšanos no Eiropas Savienības principiem attiecībā uz Krieviju, jo Rietumu bezspēcība ļautu Maskavai īstenot trešo iejaukšanās avantūru.

Latvijā otrajā ceturksnī vairāk vakanču nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā vakanču līmenis otrajā ceturksnī bija 3,2%. Lielāks nekā mūsu valstī šogad aprīlī–jūnijā vakanču līmenis bijis Čehijā, Beļģijā un Nīderlandē, kā arī Vācijā.

Pirmajā Ierēdnis ēno uzņēmēju iniciatīvā piedalās 99 ierēdņi

Iniciatīvas Ierēdnis ēno uzņēmēju dienā – 16.septembrī – 35 uzņēmumu ikdienas darbu iepazīst 99 ierēdņi no 30 valsts pārvaldes iestādēm.

Par divām nedēļām pagarināta pārbaude par ģenerālprokurora Kalnmeiera darbu

Līdz 1.oktobrim pagarināts termiņš, līdz kuram Augstākās tiesas tiesnesei Marikai Senkānei jābeidz pārbaude par ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera darbu, informē AT pārstāve Rasma Zvejniece.

Latvijā brīvo darbvietu skaits pieaudzis par 5,9 tūkstošiem jeb 23,8%

Brīvo darbvietu skaits Latvijā šī gada 2.ceturksnī bijis 30,5 tūkst. un, salīdzinot ar 2018.gada 2.ceturksni, to skaits ir pieaudzis par 5,9 tūkst. jeb 23,8%.

Maxima Tartu cīnās pret jauno konkurentu Lidl

Lietuviešu lielveikalu ķēde Maxima Igaunijas pilsētā Tartu ir neapmierināta ar zonējuma plānu, kas pieļauj pilsētas pirmā Lidl lielveikala atvēršanu blakus Maxima īpašumam.

Pievienojoties Eiropas elektroenerģijas tīklam, būtiski pieaugs enerģijas apmaiņas iespējas

Pēc Baltijas valstu pievienošanās Eiropas elektroenerģijas tīklam, būtiski pieaugs enerģijas apmaiņas un tirdzniecības iespējas, norāda AS Augstsprieguma tīkls valdes priekšsēdētājs Varis Boks.

Transporta piesārņojums: Parīzē plāno 500 eiro dotācijas e-velo iegādei

Francijā ar mērķi samazināt gaisa piesārņojumu tiek apsvērta 500 eiro dotācija miljoniem Parīzes iedzīvotāju, lai tie varētu iegādāties elektrisko divriteni. Līdz 2020.gada februārim Parīzē tiks īstenota arī elektrisko divriteņu īres programma.

Iedzīvotāju sniegtā informācija paplašina Valsts kontroles revīzijas apjomus

Iedzīvotāju iesaiste ir ļoti nozīmīga, jo tā pastarpināti tiek nodrošināta kontrole pār publisko resursu izmantošanu.

Bezdarbnieku pabalstu turpmāk izmaksās astoņus, nevis deviņus mēnešus

Bezdarbnieku pabalsts tiks izmaksāts nevis deviņus, bet gan astoņus mēnešus, samazinot kopējo izmaksājamo summu, tādējādi ietaupot 12 miljonus.

ES noraida Lielbritānijas apgalvojumu par lieliem panākumiem Brexit sarunās

«Milzīgi panākumi» – šādi Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons pirms došanās uz Briseli raksturojis saspringto Brexit sarunu gaitu. Eiropas Komisijas vadība norādījusi, ka joprojām gaida priekšlikumus Ziemeļīrijas robežas jautājumam.

Raidījums: Rīgā piesārņotās teritorijas pazūd no reģistriem, nereti atbrīvojot būvniekus no pienākuma attīrīt zemi

Rīgā piesārņotās teritorijas pazūd no piesārņoto teritoriju reģistriem, tādējādi atbrīvojot būvniekus no ierobežojumiem celtniecībai un prasībām attīrīt zemi, ziņo TV3 raidījums Nekā Personīga.

Zarnu infekcijas simptomi fiksēti 19 bērniem un četriem bērnudārzu darbiniekiem

Līdz 15.septembrim zarnu infekcijas simptomi konstatēti 23 cilvēkiem, tostarp 19 bērniem un četriem pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem no Siguldas un tās apkārtnes.

Naftas cenu lēciens pēc uzbrukuma Saūda Arābijas infrastruktūrai

Naftas cenas pasaulē sasniegušas augstāko līmeni pēdējos četros mēnešos pēc tam, kad pret Saūda Arābijas naftas infrastruktūru tikuši vērsti militāri uzbrukumi.

No valsts īpašuma Jūrmalā gadiem ilgi neizdodas izlikt bijušo VID vadītāju Sončiku

Bijušo VID vadītāju Andreju Sončiku jau gadiem neizdodas izlikt no valstij piederošās mājas Jūrmalā, turklāt kādreizējais ierēdnis pat pamanījies ar to piepelnīties, izīrējot īpašumā esošo viesu māju internetā, informē raidījums de facto.

Šogad plāno pabeigt darbu pie jauna valsts pārvaldes atlīdzības regulējuma

Šogad plānots pabeigt jauna valsts pārvaldes atlīdzības regulējuma izstrādi, paredz izskatīšanai Ministru kabinetā iesniegtais Valsts kancelejas informatīvais ziņojums par valsts pārvaldes reformu plāna izpildi.

Šonedēļ jāvelk siltāks apģērbs. Gaidāms auksts un vējains laiks

Pirmdien Latvijā teritorijas lielākajā daļā līs lietus, vairāk nokrišņu būs valsts austrumu daļā, kur arī gaidāmas pērkona lietusgāzes ar krusu.

Nedēļa Lietuvā: Korupcijas lietā atstādina tiesnešus, cilvēktiesību tiesa atzīst partizānu genocīda spriedumu

Lietuvā aizvadītās nedēļas svarīgākie notikumi bijuši divu augsta ranga tiesnešu atstādināšana, Eiropas Cilvēktiesību tiesas piekrišana tam, ka Padomju represijas pret partizāniem vērtējamas kā genocīds, kā arī jaunas frakcijas izveidošanās Seimā.

BNN nedēļas apkopojums: Ārkārtas situācija Rīgā. Amats Dombrovskim. Politiskais krējums būvnieku kartelī

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Ārkārtas situācija, Portfelis, Politikas krējums, Lielos vilcienos, Nauda atrodas, Pensijas kaimiņos, Lēmums, Veselības problēmas un Vasaras beigas.

Latvijā krietni straujāks darbaspēka izmaksu pieaugums nekā ES un eirozonā vidēji

Lielāks darbaspēka izmaksu pieaugums otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar 2018.gada attiecīgo laika periodu reģistrēts Rumānijā, Bulgārijā, Slovākijā, Ungārijā, Igaunijā, Čehijā un Polijā.

Pilsētvides serviss līdzšinējos klientus Rīgā apkalpos Clean R un Eco Baltia vide

Atkritumu apsaimniekotāja Pilsētvides serviss līdz šim apsaimniekotos 4% Rīgas teritorijas turpmāk apkalpos uzņēmumi Clean R un Eco Baltia vide.

Levits: Namībija ir viens no Latvijas tuvākajiem sadarbības partneriem Āfrikas kontinentā

«Namībija ir viens no mūsu tuvākajiem sadarbības partneriem Āfrikas kontinentā, kas sasniegusi iespaidīgus rezultātus gan ekonomiskajā attīstībā, gan biznesa vides uzlabošanā.»

Latvijā janvārī-jūlijā bijis mazākais eksporta kāpums ES

Latvijā šogad janvārī–jūlijā salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn starp Eiropas Savienības valstīm bijis mazākais eksporta pieaugums.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->