Ar koronavīrusu Ķīnā inficēti vairāk nekā 40 000 cilvēku; pārspēts SARS

Jaunā koronavīrusa infekciju gadījumu skaits Ķīnā ir pārsniedzis 40 000 slieksni, bet no vīrusa izraisītām komplikācijām līdz šim miruši 908 cilvēki, kas liecina, ka letālo gadījumu skaits ir pārsniedzis SARS vīrusa upuru skaitu 2002. un 2003.gadā, raksta Deutsche Welle (DW).

Pirmdien, 10.februārī, Ķīnas Nacionālā Veselības komisija tās ikdienas paziņojumā par infekcijas uzliesmojumu norādījusi, ka inficēšanās gadījumu skaits valstī pārsniedzis 40 000 un vīrusa letālo gadījumu skaits šobrīd ir 908.

Sestdien, 8.februārī, jaunais koronavīruss tā atstātā posta ziņā pārspēja SARS jeb smagu akūtu respiratorisko sindromu. Pēdējais 2002. un 2003.gada uzliesmojumā prasīja kopumā 774 cilvēku dzīvības.

Ārpus Ķīnas nāves gadījumi ar jaunā koronavīrusa komplikācijām ir reģistrēti pa vienam Filipīnās, Japānā un ASV, raksta DW.

Ārpus Ķīnas visvairāk infekcijas gadījumi reģistrēti Japānā. Jokohamas ostā, Japānā karantīna ieviesta uz kruīza kuģa Diamond Princess, kur vīruss konstatēts 64 pasažieriem, ziņo DW.

Eiropā pagaidām nav konstatēts neviens nāves gadījums ar jauno koronavīrusu, tā DW.

Kas zināms par vīrusu?

Portāls BNN jau vēstīja, ka šis vīrusa paveids tiek dēvēts par «2019-nCoV», un tiek raksturots kā tāds, kas līdz šim nav bijis konstatēts cilvēkiem. Tā izplatības dēļ veselības pārbaudes un drošības pasākumi ieviesti virknē pasaules valstu lidostu.

Ķīnas varasiestādes ir pavēstījušas, ka vīrusa izcelsme konstatēta Uhaņas pilsētas jūras velšu tirgū, kur «veikti nelikumīgi darījumi ar savvaļas dzīvniekiem». Tirgus ir slēgts kopš 2020.gada sākuma.

Kas ir koronavīrusi?

Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs skaidro, ka koronavīrusi ir lielas vīrusu dzimtes pārstāvji, kas var izraisīt dažāda smaguma pakāpes slimības, sākot no vieglas saaukstēšanās līdz smagam akūtam respiratoriskajam sindromam (SARS). Parasti simptomi ir viegli vai vidēji smagi un skar augšējos elpošanas ceļus.

Koronavīrusi ir ribonukleīnskābes (RNS) vīrusi, kas spēj inficēt cilvēku un vairākas dzīvnieku sugas. Cilvēkam koronavīrusi var izraisīt virkni slimību, no saaukstēšanās līdz SARS, tā oficiālajā tīmekļa vietnē raksta Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas