Ar lietotnēm izsaucamo taksometru cenām Igaunijā novēro strauju kāpumu

Igaunijā novērots straujš cenu kāpums taksometriem, ko izsauc, izmantojot viedtālruņu lietotnes. Bolt, viens no vadošajiem taksometra lietotņu uzņēmumiem, cenu kāpumu skaidrojis ar lielu pieprasījumu pēc lētākajiem taksometru pakalpojumiem, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Pakalpojuma sadārdzinājumu otrdien, 14.septembrī, analizējis telekanāla ETV raidījums Aktuaalne kaamera. Žurnālisti intervējuši Alīnu (Alina), kura bieži izsauc taksometru viedtālruņa lietotnē, lai brauktu uz darbu. Pēc viņas teiktā, maijā un jūnijā viens brauciens maksājis robežās no diviem līdz trīs eiro, taču kopš jūnija Alīna novērojusi strauju cenu kāpumu un ilgāku gaidīšanas laiku, līdz taksometrs ierodas.

Lasiet arī: Rīgas vicemērs Ķirsis: Ar katru dienu zūd cerība, ka ūdeņraža trolejbusi būs kvalitatīvs transporta veids

Augstākā cena, kādu atcerējusies pasažiere, bijusi 12 eiro par sešas minūtes ilgu braucienu. «Tas ir ļoti dārgi un neērti,» intervijā Aktuaalne kaamera sacījusi Alina. Sieviete, kura lieto gan Bolt, gan Yandex taksometru lietotnes sacījusi, ka taksometru straujo sadārdzinājumu ievērojuši arī viņas draugi.

Uzņēmuma Bolt transporta pakalpojumu daļas vadītāja Igaunijā, Eva Līsa Rikasa (Eva Liisa Rikkas), komentējusi, ka Bolt nav pēdējā laikā paaugstinājis cenas. «Tomēr mēs redzam lielāku pieprasījumu nekā pavasarī, kad beidzās [epidemioloģiskie – BNN] ierobežojumi. Jo vairāk ir klientu, jo lielāka kustība,» skaidrojusi Rikasa.

Aktuaalne kaamera arī vēsta, ka Igaunijā ir kāpušas arī parasto, proti, uz ielas vai pa tālruni izsaucamo taksometru cenas, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas