bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 19.08.2018 | Vārda dienas: Melānija, Imanta
LatviaLatvija

Ar Mārtiņa Kvēpa palīdzību apkrāpti Kālija Parks akcionāri

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

BNN news from Latvia: Mārtiņš Kvēps (Martins Kveps)

Oļegs Stepanovs ar jurista Mārtiņa Kvēpa palīdzību 2010.gada 29.aprīlī, atkal izmantojot pretlikumīgas metodes un viltotus dokumentus, pārņēma varu Ventspils tranzītbiznesa uzņēmumā AS Kālija Parks.

AS Kālija Parks, kas ir viens no nozīmīgākajiem uzņēmumiem Ventspils tranzītbiznesā un ir specializējies kālija sāls pārkraušanā, akcionāru sapulci sasauca uz 2010.gada 29.aprīli plkst 14:00. Kompānijai ir trīs lieli akcionāri – starptautiskā investīciju kompānija Geit B.V. (57% Kālija Parks akciju īpašniece), Geit B.V. 90% meitas kompānija SIA Mineral-Trans-Serviss (30% Kālija Parks akciju īpašniece) un starptautiskā kompānija Transfides Holding B.V. (12% Kālija Parks akciju īpašniece), preses paziņojumā norāda apkrāptie Kālija parka akcionāri.

Kad Geit un Trasfides pārstāvji ieradās uz nozīmēto akcionāru sapulci Ventspils biznesa centrā (tā īpašnieks ir Kālija Parks) plkst. 13:40, viņiem par pārsteigumu sapulces norises vietā iekļūt nebija iespējams, jo ap ēku kompleksu bija izvietota policistu ķēde, kā arī uz vietas atradās vairākas policijas automašīnas, medicīniskās palīdzības automašīna, ugunsdzēsēji. Ķēdē stāvošie policisti informēja, ka kāds esot ziņojis par ēkā ievietotu spridzekli (tikai vēlāk akcionāriem kļuva skaidrs, ka viltus ziņojums par spridzekli acīmredzot bijusi daļa no varas pārņemšanas plāna). Policija neļāva iekļūt ēkā akcionāriem, jo tai esot bijis jāpārbauda, vai tiešām ēkā ir spridzeklis. Tiesa, ir pamatotas aizdomas, ka tieši šajā laikā savu “sapulci” Ventspils biznesa centrā aizvadīja Oļega Stepanova grupējums.

Pēc tam, kad valsts policija paziņoja, ka sapulcei paredzētajā ēkā tomēr drīkstot ieiet, Geit un Transfides pārstāvjus pārsteidza visas Ventspils biznesa centra slēgtās durvis. Ēkā atradās apsardze, kas raudzījās uz akcionāru pārstāvjiem, bet durvis netika atvērtas. Plkst. 14:10 Geit un Trasfides pārstāvji (pārstāvot vairāk nekā 69% Kālija Parka kapitāla) beidzot tomēr iekļuva biznesa centrā, kur bija jānotiek akcionāru sapulcei. Vienā no sapulcei paredzētajām telpām atradās Oļega Stepnova pārsteigtā sekretāre Nadežda Tirtova, kas beigu beigās ieslēdzās telpās, liedzot akcionāru pārstāvjiem tām piekļuvi.

“Šis traģikomiskais stāsts iezīmē jaunu posmu Latvijas kriminālajā akcionāru sapulču viltojumu vēsturē. Lai arī atsevišķi Ventspils tranzītbiznesa darboņi ļoti bieži rīkojuši viltotas “akcionāru sapulces”, tomēr šajā gadījumā izskatās, ka kāda persona ar šobrīd vēl nenoskaidrotām kriminālām metodēm visdrīzāk ir uzdevusies par Geit B.V. un Trasfides pārstāvi, lai varētu novadīt “akcionāru sapulci”, kas vērtējama kā vēl nebijusi krimināla nekaunība Latvijā. Geit B.V. rīcībā nonākusi konfedenciāla informācija, ka šo “akcionāru sapulci” O.Stepnova uzdevumā visdrīzāk atkal sarīkojis jau iepriekš pieminētais M. Kvēps. Viss vedina domāt, ka viņš sarīkojis “savu” akcionāru spaulci, pirms Geit B.V. un Trasfides pārstāvji iekļuva Ventspils Biznesa Centra telpās,” norāda Kālija parka akcionāri savā paziņojumā.

Problēmas likumdošanā

Geit B.V. un Trasfides direktors Rūdolfs Meroni (Rudolf Meroni) uzsver, ka šis nav pirmais gadījums , kad jurists Mārtiņš Kvēps, ignorējot jebkādas likuma normas un pēc visa spriežot viltojot dokumentus, cenšas pārņemt varu Ventspils tranzītbiznesa uzņēmumos.

Vienlaikus abi KP akcionāri akcentē milzīgo problēmu, kas radusies Latvijas likumdošanas nepilnību dēļ. Latvijā Uzņēmumu Reģistra (UR) pienākums nav pārbaudīt iesniegto dokumentu patiesumu, līdz ar to personu grupa ar noziedzīgiem nodomiem var pārņemt varu teju ikvienā Latvijas uzņēmumā.

„Mārtiņš Kvēps un cilvēki ap viņu iesniedza UR dokumentus par Kālija Parka padomes pārvēlēšanu un akcionāru sapulci, tomēr nekādas tiesīgas akcionāru sapulces Kvēpa izpildījumā nevarēja būt. Nedz Geit, nedz Transfides nav pilnvarojušas M. Kvēpu pārstāvēt abus uzņēmumus. Tomēr šados gadījumos, sūdzoties UR, tiek saņemta atbilde, ka UR uzdevums nav pārbaudīt dokumetu izdošanas apstākļus un to patiesīgumu – tas neesot paredzēts likumā,” uzsver R. Meroni. Šāda kārtība nozīmē to, ka pilnīgi neviens uzņēmums Latvijā nav pasargāts no šādiem uzbrukumiem. „Šādas normas ir jāizlabo. Piemēram, Rietumeiropā ir iesviestas procedūras, kuru ietvaros, kādam iebilstot pret reģistrācijai iesniegtajiem dokumentiem, tie tiek īpaši pārbaudīti, iekams tiek reģistrētas lūgtās izmaiņas pamatojoties uz šādiem apstrīdētiem dokumentiem. Visi apšaubāmie un strīdīgie gadījumi tiek nodoti īpašām tiesām” uzsver R. Meroni.

Geit B.V. un Transfides Holding B.V. vērsīsies tiesībsargājošas instancēs, lai tās izmeklē un noskaidro, kādā veidā M. Kvēps varējis šādi rīkoties. “Nedz Kvēpam, nedz kādam citam, izņemot oficiālajai akcionāru delegācijai zvērināta advokāta Daimāra Škutāna vadībā, nebija tiesību pārstāvēt Geit B.V. un Transfides B.V. akcionāru sapulcē. Lai kurš arī neuzdevās par abu šo kompāniju pārstāvi safabricētajā Kālija Parks akcionāru spaulcē, ir pilnībā ignorējis likumu. Šāda rīcība ir krimināli sodāma“, norāda R. Meroni.

Kālija Parka akcionāri uzsver, ka kriminālu metožu izmantošanai Ventspils tranzītbiznesā ir jāpieliek punkts – Latvija ir Eiropas Savienības dalībvalsts, un augsti biznesa ētikas standarti ir jāievieš arī Ventspilī. Visu starptautisko un vietējo investoru interesēs ir to paveikt iespējami ātrāk.

AS Kālija parks akcionāru sapulce tika sasaukta, lai ievēlētu jaunu uzņēmuma padomi, jo iepriekšējai padomei beidzās pilnvaru termiņš.


Pievienot komentāru

BNN nedēļas apkopojums: VID meklē «nevainojamu reputāciju». Bezdarba līmenis Latvijā. OIK sarunu turpinājums

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Izaugsme; Deputāti; Virzība; Nākotne; Paziņojums; Pārmaiņas.

Ar krosa motocikliem bojā zemsedzi dabas parkos un Ķemeru Nacionālajā parkā

Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektori vairākās vietās īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, ieskaitot Ķemeru Nacionālo parku, šajā vasarā konstatējuši, ka ar krosa motocikliem ievērojami bojāta mežu un kāpu zemsedze, kas var atstāt ilgstoši nelabvēlīgu ietekmi uz augāju un biotopiem.

Oktobrī skatīs Eigima sūdzību par lēmumu, kas skar politiķa valsts valodas prasmes

24.oktobrī plkst.10 Daugavpils tiesa Preiļos sāks skatīt Daugavpils domes priekšsēdētāja Riharda Eigima sūdzību par Valsts valodas centra pieņemto lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā attiecībā uz viņa valsts valodas lietojumu.

Ar mentoru apmācību uzsāk onkoloģisko pacientu pašpalīdzības kustību

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība Dzīvības koks uzsāk mentoru kustību, lai apvienotu aktīvus cilvēkus, kuri saskārušies ar vēzi, un tagad paši ir gatavi dalīties pieredzē un palīdzēt tikt galā ar pārbaudījumiem citiem. Mentoru kustība ir brīvprātīga, plānots, ka tā varēs sniegt atbalstu tiem onkoloģiskajiem pacientiem, kuri tikko kā sākuši ārstēšanas procesu, vai arī nesen tam izgājuši cauri un nezina, kā dzīvot tālāk.

Rīgas Centrāltirgū konfiscē 231 579 gabalus tabakas izstrādājumu un 131 litru alkohola

Pagājušajā nedēļā Valsts policija pabeidza izmeklēšanu vienā no kriminālprocesiem par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju lielos apjomos. Kopumā tika veiktas 176 sankcionētas kratīšanas, kuru rezultātā tika izņemti 231 579 gabali tabakas izstrādājumu un 131 litrs alkoholisko dzērienu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļu markām.

Eurostat: Latvijā jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina piektdien, 17.augustā, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Latvijā ražotā piena īpatsvars tirgū samazinās un būtiski aug importētā apmērs

Latvijā ražotāpiena īpatsvars tirgū samazinās un būtiski palielinās importētā piena apmērs, atzīst Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

Noslēdzas SPRK izsole par dabasgāzes uzglabāšanu Inčukalnā

Pēc saskaņošanas ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju, AS Conexus Baltic Grid, ņemot vērā SPRK norādījumus, pieņēma lēmumu apstiprināt daļu no izsoles 2.varianta ietvaros iesniegtajiem piedāvājumiem par aktīvās dabasgāzes daudzuma uzglabāšanu un pieejamības nodrošināšanu Inčukalna pazemes gāzes krātuvē 2018.–2019.gadā.

No Saeimas vēlēšanu sarakstiem svītro septiņus tiesātus deputāta kandidātus

Centrālā vēlēšanu komisija piektdien, 17.augustā, lēma no 13.Saeimas vēlēšanu sarakstiem svītrot septiņus tiesātus deputāta amata kandidātus, savukārt attiecībā uz vēl vienu lēmuma pieņemšana atlikta uz nākamo sēdi, noskaidrots komisijā.

Turpmāk «baltās tiesības» būs vajadzīgas arī topošajiem traktora vadītājiem

Zemkopības ministrija ir sagatavojusi grozījumu projektu izmaiņām Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras maksas pakalpojumu cenrādī.  Grozījumu projekts paredz, ka turpmāk personām, kuras mācīsies vadīt traktortehniku, būs nepieciešama traktortehnikas vadītāja braukšanas mācību atļauja.

NVA aicina darba devējus pieteikties subsidēto darba vietu izveidei

Līdz šī gada 27.augustam piecpadsmit Nodarbinātības valsts aģentūras filiālēs darba devēji var pieteikties subsidēto darba vietu izveidei Eiropas Sociālā fonda projekta Subsidētās darba vietas bezdarbniekiem ietvaros. Tā ir iespēja piesaistīt savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus, subsidētajās darba vietās nodarbinot NVA reģistrētos bezdarbniekus un saņemot ESF finansiālu atbalstu.

Topošie prokurori «izkrīt» pārbaudēs – puse amata pretendentu nenokārto pārbaudījuma otro kārtu

Vispārējo un juridisko zināšanu pārbaudījuma otro kārtu nav nokārtojusi aptuveni puse prokurora amata pretendentu.

Apstiprina Vandzenes pagasta pārvaldes vadītāju

Talsu novada domes sēdē ar balsu vairākumu tika apstiprināta jaunā Vandzenes pagasta pārvaldes vadītāja. Iegūstot lielāko punktu skaitu izsludinātajā atklātajā konkursā, amatam tika virzīta Marika Grohjacka. Viņa jaunos amata pienākumus sāks pildīt 3.septembrī, informē Talsu novada domes pārstāve Inita Fedko.

Lidosta Rīga pirmo pusgadu noslēdz ar apgrozījuma pieaugumu par 13%

Starptautiskā lidosta Rīga šī gada 1.pusgadu ir noslēgusi ar apgrozījuma pieaugumu par 13%, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, liecina lidostas nerevidētais saīsinātais starpperiodu pārskats par sešiem mēnešu periodu līdz 2018.gada 30.jūnijam.

Prāta Vētras koncerts, veikala atklāšana un remonti – daudzviet satiksmes ierobežojumi

Saistībā ar Prāta Vētras koncertu Mežaparka Lielajā estrādē no 17.augusta pulksten 15.00 līdz 18.augusta pulksten 8.00 tiks aizliegts apstāties un stāvēt Meža prospektā, posmā no Siguldas prospekta līdz Inčukalna ielai un Kokneses prospektā, posmā no Siguldas prospekta līdz Meža prospektam.

Izsludina jaunu konkursu uz VID ģenerāldirektora amatu; kā pirmā prasība – nevainojama reputācija

Valsts kanceleja izsludinājusi atklātu konkursu Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amatam. Pretendentu pieteikšanās beigu termiņš ir 14.septembris. 

Spirta ražošana Latvijā pirmajā pusgadā samazinājusies par 19,2%

Šogad pirmajā pusgadā Latvijā saražotā spirta apmērs samazinājies par 13,8%, liecina Valsts ieņēmumu dienesta apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

CVK lems par četru deputātu kandidātu iespējamo sadarbību ar VDK

Centrālā vēlēšanu komisija ir saņēmusi visu 13.Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu pārbaužu rezultātus no Iekšlietu ministrijas Informācijas centra un Totalitārisma seku dokumentēšanas centra. Informācija liecina, ka CVK paredzējusi lemt par sešu kandidātu svītrošanu.

Saskaņai savos priekšvēlēšanu izdevumos būs jāiekļauj maizes dalīšana kebabnīcā

Politiskajai partijai Saskaņa savos 13.Saeimas vēlēšanu aģitācijas izdevumos būs jāiekļauj arī līdzekļi, kas tērēti, tās deputāta kandidātam dalot pensionāriem bezmaksas maizi kebabnīcā Bolderājā, vēsta TV3 ziņas.

Pasaules biržās kāpj akciju un naftas cenas

Eiropas un ASV biržās ceturtdien, 16.augustā, kāpa akciju cenas, cerībām par gaidāmajām Amerikas Savienoto Valstu tirdzniecības sarunām pieklusinot bažas par Turcijas ekonomikas nedienām.

Brīvdienās būs silti, dažviet pat karsti laikapstākļi

Piektdien, 17.augustā, debesis daļēji aizklās mākoņi un ievērojami nokrišņi nav gaidāmi. Pūšot lēnam vējam, nakts otrajā pusē un no rīta atsevišķos rajonos veidosies migla. Dienā maksimālā gaisa temperatūra būs +22...+26 grādi pēc Celsija, bet naktī gaiss atdzisīs līdz +11…+16 grādiem.

Maršruts nedēļas nogalei: Rīgas svētki, Banānu izbraukums un Piena svētki

Šajā nedēļas nogalē, dodoties pa Maršrutu, paveras iespējas baudīt daudz un dažādus pasākumus visās Latvijas malās – no Liepājas līdz Rēzeknei, braucot caur Rīgu, kur no 17. līdz 19.augustam norisināsies vieni no gaidītākajiem un vērienīgākajiem pilsētas svētkiem Latvijā. Ja ir vēlme pavadīt brīvdienas nedaudz mierīgākā vidē, tad Maršruts ved arī uz Raunu, kur norisināsies festivāls Ķiploks – visu garšu karalis. Kad tas nobaudīts, tad Liepājā atpūtas parkā Pērkone piknika gaisotnē var piedalīties Adoptēto dzīvnieku saietā 2018.

50 dienas līdz Saeimas vēlēšanām: 2 336 iedzīvotājiem beigsies pases derīguma termiņš

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde aicina balsstiesīgos Latvijas iedzīvotājus pirms 13.Saeimas vēlēšanām 6.oktobrī laikus pārbaudīt, vai vēlēšanu dienā būs derīga pase. Pēc PMLP datiem no septembra līdz vēlēšanu dienai pases derīguma termiņš beigsies 2 336 Latvijas pilsoņiem.

Jau 30.augustā atklās lielveikalu IKEA; darbinieku meklējumi turpinās

Zviedrijas mājokļu labiekārtošanas preču kompānijas IKEA pirmais veikals Latvijā savu darbību sāks 30.augustā, tomēr uzņēmums joprojām meklē darbiniekus.

Liedz Čakšai par gadu pagarināt veselības pakalpojumu apmaksas kritēriju izstrādi

Koalīcija ir noraidījusi Veselības ministrijas lūgumu par gadu pagarināt likumprojekta izstrādi, kas noteiks kritērijus medicīnas pakalpojumu iekļaušanai valsts apmaksājamo veselības aprūpes pakalpojumu klāstā, sacīja Ministru prezidenta Māra Kučinska preses sekretārs Andrejs Vaivars.