Ar sankcijām nepietiek. ZZS šķirtos no Lemberga, ja stātos spēkā viņu notiesājošs spriedums krimināllietā

Latvijas Zaļās partija valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) šķirsies no jebkura kriminālsodu saņēmuša politiķa, kura lietā būs stājies spēkā pēdējās instances tiesas spriedums, un šāda iznākuma gadījumā tas attiektos arī uz politiķi Aivaru Lembergu (Latvijai un Ventspilij), sola ZZS valdes un Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Vaicāts, vai, ņemot vērā Lemberga lietas līdzšinējo izskatīšanu, līdz pēdējās instances tiesas spriedumam varētu būt jāgaida vēl vairāki gadi, Tavars norādīja, ka «nevar būt pareģis», lai prognozētu, kad šis process noslēgsies.

Savukārt, lūgt komentēt ZZS Saeimas deputātes Dana Reiznieces-Ozolas aicinājumu Lembergam atstāt politiku pēc viņam piemērotajām ASV sankcijām, Tavars pastāstīja, ka šo jautājumu paredzēts līdz galam izrunāt ZZS valdes sēdē 8.janvārī. Tavars norādīja, ka šajā jautājumā ir uzklausīti Reiznieces-Ozolas argumenti un ka tas no vienas puses ir viņas pārstāvētās Latvijas Zemnieku savienības iekšējais jautājums.

Kā ziņots, Reizniece-Ozola paziņojusi, ka, ņemot vērā izveidojušos situāciju ar ASV piemērotajām sankcijām, politiķim Lembergam ir jāaiziet no politikas.

BNN jau ziņoja, ka ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) šogad 9.decembrī, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteica sankcijas Aivaram Lembergam un četrām ar viņu saistītām juridiskām personām – Ventspils brīvostas pārvaldei, Ventspils Attīstības aģentūrai, Biznesa attīstības asociācijai un Latvijas Tranzīta biznesa asociācijai. 

Lasiet arī: LTV: ZZS vilcinās saraut saites ar ASV sankcijām pakļauto Lembergu

Reaģējot uz Ventspils brīvostas iekļaušanu sankciju sarakstā, Saeima grozīja likumus, lai Ventspils brīvostu un arī Rīgas brīvostu nodotu valsts pārziņā, tostarp 17.decembrī valdība atbalstīja Satiksmes ministrijas rosinājumu dibināt jaunu kompāniju Ventas osta, kas nodrošinātu Ventspilī esošās ostas teritorijas pārvaldīšanu un apsaimniekošanu.

Savukārt 18.decembra vakarā OFAC paziņoja par sankciju atcelšanu pret Ventspils brīvostu un Ventspils brīvostas pārvaldi.

Ventspils brīvostai noteiktās sankcijas tika atceltas pēc tam, kad Lembergs atkāpās no brīvostas valdes un Latvijas valdība veica darbības, lai pārtrauktu Lemberga ietekmi ostā, izriet no ASV Finanšu ministrijas paziņojuma presei.

 

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

  1. Tā kā arī tiesas,advokāti u. c. ir saistīti ar viņa finansēm,tad nav ko gaidīt tiesas spriedumu,kurš būs notiesājošs,neskatoties uz visiem zināmiem notikumiem , saistībā ar Lemberga aktivitātēm finanšu jomā.

  2. Mafijā, kā jau mafijā. ZZS turēsies pie sava maizes devēja, krustēva līdz galam, jo citādi Lembergs iedarbinās kompromātus.
    JĀCER ka kopā ar Lembergu nebūtībā aizies daudzi valsts postītāji.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas