bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 20.07.2018 | Vārda dienas: Ramona, Ritma
LatviaLatvija

Ar Šķēles vārdu saistīto kriminālprocesu izbeigs noilguma dēļ

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Andris Šķēle

Kriminālprocess, ko prokuratūra savulaik izdalīja no digitālās televīzijas krimināllietas, lai izmeklētu iespējamus noziegumus kompānijās, aiz kurām slēpās ekspremjera Andra Šķēles ģimene, tiks izbeigts noilguma dēļ, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

Vēl iepriekšējās nedēļas sākumā prokuratūra minēja, ka virsprokurora Modra Adlera pārziņā esošajā kriminālprocesā par kompānijas Ratcliff Limited patiesā labuma guvēju un viņu atbalstītāju iespējamiem noziegumiem aizvien notiek izmeklēšana. Tajā nav apsūdzēto un pat ne aizdomās turamo. Plašākus komentārus prokuratūra nesniedza.

Taču ceturtdien ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers atzinis, ka lietu jāslēdz noilguma dēļ. Tajā runa ir par notikumiem 2000.gadu sākumā.

«Šim procesam bija jābūt izbeigtam, jo tur jau sen ir iestājies noilgums. Cik es zinu, sakarā ar prokuroru maiņu un noslodzi tīri tehniski tas vēl nav izdarīts,» sacīja Kalnmeiers.

Kompānija Ratcliff Limited digitālās televīzijas prāvā tiek saistīta ar Šķēli, ko gan viņš pats publiski mēģinājis noliegt. Saskaņā ar lietas materiāliem, Ratcliff Limited piederēja 25% digitālās televīzijas ieviesējā, britu pastkastītes firmā Kempmayer Media Limited. Īpašumtiesību ķēdē Ratcliff Limited atradās zem trasta Yew Tree Trust, ko bija dibinājis Šķēle un kurā patiesā labuma guvējas bija viņa pirmā sieva un meitas.

Šķēle digitālās televīzijas lietā nav apsūdzēts, bet tādu iespēju nākotnē tomēr nevar pilnībā izslēgt.

Jautājumus par Šķēles lomu digitālās televīzijas projektā atkal uzjundīja viņa bijušā advokāta, apsūdzētā Jāņa Lozes liecības tiesā. Loze līdz šim bija klusējis, piesedzoties ar advokāta-klienta noslēpumu, bet novembra sākumā negaidīti atklāja, ka projektā darbojies Šķēles interesēs.

«Tieši un tikai pēc Andra Šķēles kā sava klienta norādījuma es iesaistījos digitālās televīzijas projektā kā advokāts,» tiesā sacīja Loze. Viņš uzsvēra, ka darbojies likumīgi un pēc klienta norādījumiem. «Tas attiecas gan uz līguma projektu saturu, gan iekārtu piegāžu līgumu saturu,» pauda advokāts.

Kā liecinieks Šķēle šonedēļ apliecināja, ka Loze «daļēji» pārstāvējis viņu. Šķēle arī minēja, ka viņa intereses projektā, «ja tā var teikt, mainījās, līguma noslēgšanas brīdī, ja atmiņa mani neviļ, tie bija 25%, jau vēlāk viņi sasniedza 35 vai vairāk procentus.»

Prokurors Monvīds Zelčs pēc sēdes pauda, ka par īpašumtiesībām nevienu nevar apsūdzēt. «Ja būtu pierādīts, ka viņš [Šķēle] ir piedalījies līguma slēgšanā, tad varētu būt runa par viņa apsūdzēšanu. (..) Ja Loze nevar pamatot to, ko viņš pieteica savā lūgumā par Šķēles aicināšanu, nevar to pamatot ar dokumentiem, ar ko vairāk, ne tikai ar plikiem vārdiem, pie tam dažiem, tad tā arī tas viss paliks,» sacīja Zelčs.

Šķēle tiesā minēja, ka līguma slēgšanā starp Kempmayer un valsts uzņēmumu nepiedalījās: «Godātā tiesa, es no digitālās televīzijas komponentēm tobrīd nesapratu neko. Tagad kaut ko pa 14 gadiem es esmu spējis saprast. Mana atbilde ir «nē».»

Šķēle arī domāja, ka nav nekādu rakstisku dokumentu par viņa norādījumiem Lozem.

Lielākā intriga tagad – kādi pierādījumi ir Lozem. Viņš par to pagaidām izteikties negribēja.

Ja advokāts Loze spēj iesniegt jaunus pierādījumus, piemēram, par Šķēles dalību līguma tapšanā, ko pats pieminējis, tad laika atlicis maz. Pēc prokurora teiktā, noilgums kriminālatbildībai iestātos aptuveni pēc gada.

Ref: 102.000.102. 14148


Pievienot komentāru

  1. tdi teica:

    Pretekli!!!!!!!!! Pazūdi no LV.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Igauņi alkoholu pērkot Latvijā, pusgadā nodokļos zaudē 20 miljonus eiro

Latvijas veikalos, kas atrodas pie Igaunijas robežas, pirmajā pusgadā pārdoti 1,6 miljoni litru stipro alkoholisko dzērienu, un tas nozīmē, ka Igaunija nodokļos zaudējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Asociācija: Ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek Latvijā ārstēti un turpina izplatīt infekciju

HIV Latvijā joprojām turpina savu uzvaras gājienu – ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek ārstēti un turpina izplatīt infekciju. Tādēļ ir nekavējoties jārīkojas, lai Latvija zaudētu savu HIV karaļvalsts statusu un infekcija tiktu ierobežota, aicina Baltijas HIV asociācija.

Šoferu trūkuma dēļ var nākties samazināt starptautisko autopārvadājumu apjomus

Latvijas autopārvadājumu kompānijās sāk trūkt šoferu un, ja netiks mainīti Eiropas Savienībā neietilpstošu valstu pilsoņu nodarbinātības nosacījumi, var nākties samazināt autopārvadājumu apmērus, stāsta autopārvadātāju asociācijas Latvijas auto prezidents Valdis Trēziņš.

Krievijā protestē pret pensijas vecuma celšanu

Pie Krievijas parlamenta ap 200 cilvēku ceturtdien pulcējušies saistībā balsojumu ar sabiedrībā priekšlikumiem paaugstināt pensionēšanās vecumu sievietēm par astoņiem gadiem un vīriešiem – par pieciem gadiem.

VVD daļēji aptur SIA Vangažu Nafta darbību

Valsts vides dienests šā gada 18.jūlijā pieņēma lēmumu par daļēju SIA Vangažu Nafta darbības apturēšanu.

Pērn bija par 1 140 dzimušajiem mazāk nekā 2016.gadā

Kopš 2016.gada dzimušo skaits Latvijā atkal samazinās – 2017.gadā piedzima par 1 140 bērniem mazāk nekā 2016.gadā. Arī 2018.gada pirmajos sešos mēnešos reģistrēto jaundzimušo skaits (9 664 bērni) ir par 664 mazuļiem mazāks nekā 2017.gada attiecīgajā periodā.

Latvijas Bankas padome paplašina Kredītu reģistra funkcionālās iespējas

Latvijas Bankas padome grozījusi 2018.gada 18.janvāra noteikumus Kredītu reģistra noteikumi. Ar šiem grozījumiem tiek paplašinātas Latvijas Bankas uzturētā Kredītu reģistra funkcionālās iespējas, informē Latvijas Bankas Preses dienests.

Igaunijā pēc futbola Pasaules Kausa vairāk nelegālo robežpārkāpumu

Futbola līdzjutēji, kuri Krievijā saņēmuši īstermiņa uzturēšanas atļaujas, lai apmeklētu Pasaules Kausa izcīņu futbolā, pastiprināti mēģina slepus šķērsot Igaunijas robežu, lai iekļūtu Eiropas Savienībā, novērojuši igauņu robežsargi.

KP: Auto tehniskās apskates funkcijas jāuztic arī autoservisiem, nevis tikai CSDD

Valsts nepamatoti liedz privātajiem uzņēmumiem iesaistīties transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontroles tirgū, uzraudzībā par transportlīdzekļu valsts tehniskās apskates jomu secina Konkurences padome.

Straume apgalvo, ka KNAB nekas neesot darīts nelikumīgi

Inventarizējot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja savulaik veiktās operatīvās darbības, iestādes vadītājam Jēkabam Straumem radusies neizpratne par to, kāpēc, iegūstot pierādījumus vai indikācijas par tālākām nepieciešamām darbībām, pagātnē no biroja darbinieku puses bieži vien nav sekojusi atbilstoša reakcija.

Pēdējo nedēļu laikā pieaugusi pārkāpumu intensitāte uz valsts robežas

Valsts robežsardzes konstatēto nelikumīgas robežšķērsošanas gadījumu skaits aizvien pieaug – pēdējo nedēļu laikā ir aizturētas vairākas Vjetnamas pilsoņu grupas, kā arī šogad otra skaitliski lielākā Irākas pilsoņu grupa.

Igaunijā trīspadsmitgadniece letāli pārdozējusi fentanilu

Igaunijā no sintētisko zāļu fentanila pārdozēšanas mirusi kāda 13 gadus veca meitene. Prokurori par viņas nonāvēšanu aiz nolaidības apsūdzējuši 15 gadus vecu zēnu.

Izplatītākie pārkāpumi autobusos joprojām saistīti ar biļešu tirdzniecību

Šā gada pirmajā pusgadā reģionālo maršrutu autobusos veikti gandrīz 700 pārbaužu, un pārkāpumi konstatēti aptuveni 10% gadījumu. Joprojām izplatītākie pārkāpumi ir saistīti ar biļešu tirdzniecību.

EK piespriež Google 4 miljardu eiro sodu par Android pārkāpumiem

Eiropas Komisija ir piespriedusi Google 4,34 miljardus eiro lielu naudassodu par nelikumīgu dominējoša tirgus stāvokļa izmantošanu. Eiropas Savienības izpildvara arī solījusi turpināt izmeklēšanas par amerikāņu datortehonolģiju milža citiem iespējamiem pārkāpumiem bloka teritorijā.

Latvijas iedzīvotāji gatavi strādāt vakaros un brīvdienās, kā arī par zemu atalgojumu

Trešdaļa jeb 34% iedzīvotāju darba portāla CVMarket.lv veiktajā aptaujā atzinuši, ka karjeras dēļ gatavi upurēt savu brīvo laiku.

Citadele pieņēmusi galīgo lēmumu par Lietuvas meitasbankas pārveidi par filiāli

Banka Citadele pieņēmusi galīgo lēmumu par Lietuvas meitasbankas pārveidi par filiāli, teikts bankas sniegtajā informācijā biržai Nasdaq Riga.

Biržu indeksi pārsvarā pieaug, naftas cenas kāpj

 Pasaules biržu indeksi trešdien, 18.jūlijā, pārsvarā pieauga, ko veicināja labi ASV firmu peļņas rādītāji un ASV Federālo rezervju sistēmas vadītāja Džeroma Pauela optimistiski izteikumi, kas arī sekmēja eiro un britu mārciņas kursa krišanos pret ASV dolāru.

Jaunākie komentāri