Arvien biežāk krāpnieki Latvijā izliekas par banku vai policijas darbiniekiem

Krāpnieki aktīvi sākuši izmantot jaunu naudas izkrāpšanas metodi, kurā cilvēkus ievilina divu krāpnieku tandēms – viens izliekas par policijas, bet otrs par bankas darbinieku, informē AS Citadele Banka.

Pārsvarā banku klienti šobrīd saņem zvanus krievu valodā no it kā policijas darbinieka, kurš informē par aizdomīgu darījumu klienta bankas kontā vai it kā viņa vārdā noformētu kredītu.

«Šobrīd pastiprināti saņemam informāciju no mūsu klientiem par šāda veida zvaniem, kur krāpnieki darbojas komandā, tādejādi mēģinot pārliecināt, ka notikusi zādzība vai paņemts kredīts, un ir steidzami jāveic darbības, lai atgūtu naudu,» stāsta Citadele IT drošības daļas vadītājs Roberts Birzgalis.

Nepieciešamības gadījumā sarunā tiek iesaistīta otrā persona vai klients saņem otru zvanu, kurā krāpnieks izliekas par bankas darbinieku un apstiprina policijas darbinieka teikto. Tālāk tiek prasīts veikt darbības ar Smart ID, MobileSCAN vai iedot internetbankas pieejas vai maksājumu karšu datus.

«Iegūstot datus, krāpnieki vienā mirklī pārskaita cilvēka naudas līdzekļus uz citiem kontiem,» piebilst Birzgailis.

Svarīgi ņemt vērā, ka bankas vai policijas darbinieki nekad nezvanīs un nelūgs klientam sniegt savus piekļuves datus bankas kontiem.

«Ja tiek izdarīts spiediens, tiekat steidzināti vai zvanītājs paliek aizkaitināts, aicinām nolikt klausuli un sazināties ar banku oficiālajos kanālos vai mobilās lietotnes čatā,» uzsver Birzgalis.

Jaunajā krāpniecības veidā cilvēks saņem zvanu no krāpnieka, kas informē, ka ir bankas vai policijas darbinieks, informējot, ka ir noticis aizdomīgs darījums, naudas zādzība vai cits atgadījums, kam nepieciešama tulītēja rīcība.

Lai pārliecinātu krāpniecības upuri, sarunā var iesaistīties otra persona, kas apstiprinās sniegtās informācijas ticamību.

Lai gan pārsvarā zvani ir saņemti krievu valodā, Birzgalis stāsta, ka ir arī novēroti krāpniecības mēģinājumi, izmantojot latviešu valodu.

Bankas aicina sabiedrību būt modriem, neuzķerties uz krāpnieku zvaniem, kā arī par jebkuru saņemto zvanu informēt bankas darbiniekus.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas