Āra pasākumos varēs pulcēties līdz 300 cilvēkiem, iekštelpās – 100. Divu metru distance paliek spēkā

No 10.jūnija pasākumos telpās plānots ļaut pulcēties līdz 100 cilvēkiem, bet ārā – līdz 300 cilvēkiem, ceturtdien, 4.jūnijā, masu mediju pārstāvjiem pavēstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Patlaban saistībā ar COVID-19 pandēmiju ierobežojošajiem pasākumiem ir noteikts, ka gan iekštelpās, gan ārā drīkst pulcēties līdz 25 cilvēkiem, izņemot atsevišķus gadījumus sporta, izglītības un kultūras jomās.

«Šie piesardzīgie paplašinājumi ir obligāti kombinējami ar atbildīgu rīcību – gan roku dezinfekciju, gan distances ievērošanu,» atzīmēja ministre.

Pēc ministres paustā, ja COVID-19 izplatība nepalielināsies un neparādīsies uzliesmojumi, kurus būs izraisījusi cilvēku pārrobežu kustība,

jūlijā plānots atļaut 1 000 cilvēku pulcēšanos ārtelpās, bet iekštelpās saglabāsies 100 cilvēku limits, bet telpās ar platību virs 1 000 kvadrātmetriem būs 500 cilvēku limits.

Nākamais solis varētu būt atļaut 250 cilvēku pulcēšanos iekštelpās, saglabājot 500 cilvēku limitu attiecībā uz telpām ar platību virs 1 000 kvadrātmetriem, bet ārtelpās – 1 000 cilvēku limitu, sacīja Viņķele, prognozējot, ka šāds solis varētu tikt sperts augustā.

Ministre aicināja iedzīvotājus valkāt sejas un mutes aizsegus arī pasākumos. Savukārt prasība valkāt sejas aizsegus sabiedriskajā transportā tiks saglabāta arī turpmāk.

Sejas aizsargmasku valkāšanas prasība sociālās aprūpes centros un slimnīcās «ir uz palikšanu», piebilda politiķe.

Ministru kabinets 4.jūnijā diskutēja par iespējām mīkstināt valstī noteiktos ierobežojumus pēc 9.jūnija, kad valstī paredzēts izbeigt ārkārtējo situāciju.

Vēl par šo tematu: Kariņš: Ārkārtējā situācija Latvijā tiks izbeigta 9.jūnijā

Konkrēti lēmumi gan netika pieņemti, tomēr ministri vienojušies nākamnedēļ lemt par pulcēšanās ierobežojumu mīkstināšanu, pēc 9.jūnija atļaujot telpās pulcēties līdz 100 cilvēkiem, bet ārā – līdz 300 cilvēkiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas