Arco Real Estate: Sērijveida dzīvokļu cenas vidēji kristušās par 0,7%

Rīgas mikrorajonos 2020.gada jūlijā sērijveida dzīvokļu cenas turpināja samazināties, vidējai cenai sarūkot par 0,7% un noslīdot līdz 809 eiro par kvadrātmetru. Šogad sērijveida dzīvokļu cenas kopumā samazinājās par 1,2%, liecina nekustamo īpašumu Arco Real Estate tirgus apskats.

Sērijveida dzīvokļu cenu izmaiņas kopš 2019.gada sākuma

Sērijveida dzīvokļu cenas piekto mēnesi pēc kārtas turpināja samazināties. Cenu kritums līdz šim nebija liels – no 0,1 līdz 0,3% mēnesī. Tomēr jūlijā konstatētais cenu samazinājums bija lielākais kopš 2011.gada. Jūlijā gandrīz visos Rīgas mikrorajonos tika novērota dzīvokļu cenu lejupslīde. Vislielākais cenu samazinājums konstatēts dārgāko sērijveida dzīvokļu mikrorajonos – Imantā, Mežciemā, Purvciemā, Zolitūdē un citur.

Pēc 2020.gada aprīlī novērotā Rīgas lielāko mikrorajonu dzīvokļu piedāvājuma līmeņa straujā krituma turpmākajos mēnešos tam bija tendence palielināties. Tieši jūlijā piedāvājumu skaita palielinājums bija vislielākais – lielāko mikrorajonu sērijveida dzīvokļu piedāvājumu skaits jūlijā palielinājās par 8%. Tomēr tas joprojām bija būtiski zemāks nekā pērn. Arī kopējais dzīvokļu piedāvājumu skaits pēdējā mēneša laikā palielinājās (+7%).

Rīgas lielāko mikrorajonu dzīvokļu piedāvājuma dinamika

Kopš 2020.gada sākuma dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējās cenas pieaugums Rīgas mikrorajonos saglabājās Bolderājā (+0,2%), turpretī visos pārējos Rīgas lielākajos mikrorajonos, ņemot vērā pēdējo mēnešu lejupslīdi, cenas kopumā samazinājās. Lielākais cenu samazinājums kopš gada sākuma Rīgas mikrorajonos novērots Imantā (–3,3%).

Cenu izmaiņas Rīgas lielākajos mikrorajonos kopš 2020.gada 1. janvāra

2020.gada jūlijā sērijveida dzīvokļu vidējā cena samazinājās līdz 809 eiro par kvadrātmetru. Cenas vidēji bija par 50% zemākas nekā 2007.gada 1.jūlijā, kad neremontēta sērijveida dzīvokļa vidējā cena bija sasniegusi visu laiku augstāko atzīmi – 1 620 eiro par kvadrātmetru.

Rīgas mikrorajonu sērijveida dzīvokļu cenu izmaiņas

2020.gada jūlijā dzīvokļu cenas, vērtējot pēc istabu skaita, saruka. Sērijveida dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējā cena samazinājās vienistabas (–0,5%), divistabu (–0,8%), trīsistabu (–0,8%) un četristabu (–0,6%) dzīvokļiem.

Sērijveida dzīvokļu vidējās cenas Rīgas mikrorajonos dalījumā pēc istabu skaita

2020.gada augustā dzīvokļu piedāvājums Rīgā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, kopumā palielinājās par 7%. Piedāvājumu skaits Arco Real Estate analizētajos lielākajos Rīgas mikrorajonos palielinājās par 8%. Salīdzinot ar 2019.gada jūliju, dzīvokļu piedāvājums šī gada atbilstošajā laika periodā kopumā bija mazāks: kopējais dzīvokļu piedāvājumu skaits bija mazāks par 10% nekā pirms gada, bet lielāko mikrorajonu dzīvokļu piedāvājums – par 8%.

Dzīvokļu piedāvājuma dinamika Rīgā

Apkopojot dzīvokļu piedāvājumu skaitu Rīgas mikrorajonos, var secināt, ka vislielākais piedāvājumu skaits jūlijā bija Purvciemā, savukārt vismazākais – Bolderājā.

Dzīvokļu piedāvājumu skaits Rīgā 2020.gada augusta beigās

 

Pagājušajā mēnesī Rīgas lielākajos mikrorajonos dzīvokļu piedāvājumu skaits lielākoties palielinājās. Visvairāk piedāvājumu skaits palielinājās Bolderājā, kur tas pieauga par 38%. Piedāvājumu skaits jūlijā samazinājās Vecmīlgrāvī (–3%) un Zolitūdē (–7%).

Analizējot piedāvājuma skaitu proporcionāli mikrorajona lielumam, proti, pēc iedzīvotāju skaita, vislielākais piedāvājums jūlijā konstatēts Mežciemā un Āgenskalnā, turpretī Bolderājā piedāvājumu skaits proporcionāli bija vismazākais.

Dzīvokļu piedāvājums proporcionāli Rīgas mikrorajonu lielumam 2020.gada jūlijā

2020.gada jūlijā Rīgas lielāko mikrorajonu sērijveida dzīvokļu cenās novērotas izmaiņas. Gandrīz visos mikrorajonos cenas nedaudz samazinājās. Lielākais cenu kritums tika novērots Imantā, kur cenas mēneša laikā pazeminājās par 1,6%. Savukārt Bolderājā cenu izmaiņas jūlijā netika konstatētas.

Sērijveida dzīvokļu kvadrātmetra vidējās cenas izmaiņas Rīgas mikrorajonos

2020.gada jūlijā sērijveida dzīvokļu cenas, salīdzinot ar 2019.gada sākumu, bija augstākas par 1,5%. Savukārt kopš 2020.gada sākuma cenas samazinājās par 1,2%.

Sērijveida dzīvokļu vidējās cenas Rīgas mikrorajonos

Sērijveida dzīvokļu augstākās cenas 2020.gada jūlijā saglabājās Teikā, kur viena kvadrātmetra cena noslīdēja līdz 950 eiro par kvadrātmetru. Viszemākā viena kvadrātmetra vidējā cena jūlijā konstatēta Bolderājā – 585 eiro par kvadrātmetru.

Sērijveida dzīvokļu vidējās cenas Rīgas mikrorajonos 2020.gada 1. augustā

2020.gada jūlijā visdārgākie dzīvokļi saglabājās 119. un 104.sērijas mājās, kur cenas divistabu dzīvokļiem apmierinošā stāvoklī bija robežās no 50 000 līdz 53 000 eiro atkarībā no atrašanās vietas. Savukārt vislētākās bija lietuviešu projekta mājas, kur divistabu dzīvokļu cenu amplitūda bija no 27 000 līdz 40 000 eiro, un Hruščova laika mājas, kur cenas divistabu dzīvokļiem bija robežās no 25 000 līdz 40 000 eiro atkarībā no mikrorajona.

Rīgas mikrorajonu dzīvokļu cenas 2020.gada jūlijā dalījumā pēc sērijām (divistabu dzīvokļiem)

Dzīvokļu tirgus Rīgas apkārtnē

Ogre

2020.gada jūlijā Ogres sērijveida dzīvokļu cenas nemainījās, vidējai cena saglabājoties 644 eiro par kvadrātmetru pozīcijā. 2019.gadā dzīvokļu cenas Ogrē kopumā palielinājās par 7%, bet kopš 2020.gada sākuma cenu izmaiņas netika konstatētas.

Kauguri, Jūrmala

Arī Kauguros 2020.gada jūlijā sērijveida dzīvokļu cenas nemainījās: dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējā cena saglabājās 617 eiro par kvadrātmetru pozīcijā. Kopš 2020.gada sākuma dzīvokļu cenas Kauguros kopumā palielinājās par 1,2%.

Salaspils

2020.gada jūlijā Salaspilī dzīvokļu cenas samazinājās par 0,2%. Sērijveida dzīvokļu vidējā cena noslīdēja līdz 693 eiro par kvadrātmetru. Kopš 2020.gada sākuma sērijveida dzīvokļu cenas Salaspilī kopumā palielinājās par 0,3%.

Salaspils sērijveida dzīvokļu vidējās cenas dinamika

Jelgava

2020.gada jūlijā Jelgavā mājokļu cenas nemainījās, sērijveida dzīvokļu vidējai cenai saglabājoties divu iepriekšējo mēnešu līmenī – 520 eiro par kvadrātmetru. Jelgavā kopš 2020.gada sākuma sērijveida dzīvokļu cenas samazinājās par 0,9%.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas