bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 16.09.2019 | Vārda dienas: Asja, Asnate, Dāgs

Arēna Rīga: sava Rīgas Dinamo halle ir Savicka PR gājiens

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Itera Latvija vadītāja Jura Savicka paziņojums par savas halles celšanu Rīgas Dinamo vajadzībām ir uzskatāms par PR gājienu, lai samazinātu Arēna Rīga cenu pie iespējamās atpirkšanas no pašreizējā īpašnieka – AS Rietumu banka.

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU, Arēna RīgaTā intervijā BNN.LV paziņojis Arēna Rīga izpilddirektors Edgars Buncis. Viņš pieskaras arī citiem jautājumiem par arēnas saimniecisko darbību, uzsverot, ka Arēna Rīga pagājušo gadu noslēgusi ar nelieliem zaudējumiem, kuru apjoms BNN.LV netika precizēts.

Kas ir mainījies jūsu menedžmentā vai attīstības plānos ar jauno īpašnieku AS Rietumu banka, kas pārpirka halli pirms gada?

No praktiskā viedokļa nekas nav mainījies. No saimnieciskā aspekta banka ir ienākusi ar savu kompetenci attiecībā uz naudas pārvaldības jautājumiem un ar savu skatījumu uz piegulošā kvartāla attīstību. Arēna Rīga šajos piecos pastāvēšanas gados vienmēr darbojās kā biznesa struktūrvienība, arī būdama Merks vai divu privātpersonu īpašumā. Pildām tās funkcijas, kas ir mūsu pamata profils, nevis pakļaujoties kādām īpašnieku vēlmēm vai iegribām.

Kā saprast Itera Latvija vadītāja un Rīgas Dinamo valdes priekšsēdētāja Jura Savicka izteikumus, ka viņi varētu celt jaunu hokeja arēnu savai komandai? Jūs to uzreiz novērtējāt «kā šāvienu sev kājā». Vai esat atraduši kopsaucēju?

Dinamo un Itera Latvija lietu ir vērts sadalīt divos atšķirīgos aspektos. Pirmais, ja mēs runājam par Dinamo spēļu praktisko organizēšanu un spēlēšanu, domāju, ka tur viss ir labākajā kārtībā. Patiesi varam lepoties, ka ar Arēna Rīga ieguldījumu Dinamo ir tāds, kāds ir. Pateicoties mums, Dinamo ir atzīts mārketinga līderis kontinentālajā hokeja līgā un nav saņēmis nevienu pārmetumu par to, kā ierīkots laukums vai kā noorganizēti borti, drošības pasākumi utt. Otrais ir politiskais līmenis un Savicka izteikumi ir balstīti uz to, ka klubam Rīgas Dinamo būtu nepieciešama sava halle. Kas arī būtu atbalstāms. Taču Rīgā ar 750 līdz 800 tūkst. iedzīvotāju nevarētu uzturēt divas šādas daudzfunkcionālas halles.

Vai tad būtu divreiz dārgākas hokeja biļetes nekā tagad?

Lai Rīgas Dinamo finansiāli izdzīvotu, arī divreiz dārgākas hokeja biļetes to neatrisinātu. Problēma būtu iekš tā, ka neba viņi varētu uzturēt šo halli tikai ar hokeja spēlēm. Tāpēc vienā brīdī viņi sāktu konkurēt ar mums un censtos piesaistīt koncertus, kas būtu tikai loģiski. Tā būtu neveselīga konkurence ar nesamērīgiem ieguldījumiem un vispārēju cenu samazināšanos, līdz ar to galarezultāts abām hallēm būtu nekāds. Tās viena otru noēstu. Šādi viņi neatrisinātu jautājumu par treniņu organizēšanu, būtu jādomā par papildus treniņu halles izbūvi un par to, pie kādiem transporta mezgliem tā atrastos, lai būtu ērti skatītājiem. Tos Rīgā nav tik viegli atrisināt.

Vai ar hokeja spēlēm ir iespējams ieinteresēt ilgtermiņa reklāmdevējus un/vai sponsorus?

Tas, ka Rīgas Dinamo pārslēdz līgumu ar Arēna Rīga tikai uz vienu gadu, traucē mums piesaistīt sponsorus un strādāt ar lielākiem reklāmdevējiem, kas vēlas uzrunāt hokeja spēļu auditoriju. Pavīd interese, taču, tiklīdz uzzina, ka jūnijā – jūlijā mums atkal priekšā līguma pagarināšana uz vienu gadu, šī interese noplok.

Manuprāt, Jura Savicka paziņojums par savas halles celšanu Rīgas Dinamo vajadzībām ir uzskatāms par PR gājienu, lai samazinātu Arēna Rīga cenu pie iespējamās atpirkšanas no pašreizējā īpašnieka – AS Rietumu banka. Taču nav ziņu, ka šāds darījums tiktu apsvērts.

Kā izmantosiet ārzonu pie Arēna Rīga?

Ļoti tuvu – projekta izstrādes stadijā ir hokeja treniņu halles būvniecība. Tas atvieglotu gan treniņus bērniem un pieaugušajiem – amatieriem šajā Daugavas pusē, gan ļautu noslogot šo halli. Jo nosacīti konkurenti ir Daugavas stadiona ledus halle un hokeja skola Rīga jeb 55.vidusskola, kam servisi nav pietiekamā līmenī. Labākās halles ir izvietotas otrā pusē Daugavai – Inbox Piņķos un Volvo halle Imantā, kas sagādā stresu un grūtības pēc darba, lai turp nokļūtu. Arī Rīgas Dinamo treniņi šeit uz vietas atrisinātu ļoti daudz praktiskas dabas problēmu.

Kas no Arēna Rīga redzespunkta ir ienesīgāks sporta veids – hokejs vai basketbols?

Basketbola spēles notiek ļoti maz. Basketbols savus ziedu laikus piedzīvoja 2008./2009.gada sezonā, kad vidēji uz spēli nāca 4400 skatītāju. Protams, ar hokeju tas ir nesalīdzināmi, jo jau trīs pēdējās sezonas caurmērā katru hokeja spēli apmeklē ap 8000 cilvēku. Ceru, ka tiks atjaunots šis sporta veids nr.1 Latvijā, taču pašlaik basketbols klubu līmenī piedzīvo smagākus laikus.

Kam ir grūtāk nodrošināt servisu – pasaules mēroga zvaigznei Kailijai Minogai vai Latvijas mēroga māksliniecei Lindai Leen?

No Arēna Rīga viedokļa lielāku laiku organizatoriski paņem tieši vietējie koncerti. Jo viss kopums tiek radīts un būvēts šeit uz vietas. Ja runājam par pasaules mēroga zvaigznēm, tad viņi brauc jau ar ļoti atstrādātu mehānismu un saliedētu šovu ražošanas procesu. Viņi piebrauc septiņos no rīta, pl.13 vai vēlākais pl.14 ir mēģinājums, pl.20.00 ir koncerts un pl.3.00 visi ir projām. No viņu puses ir izvirzītas prasības, ko mēs laicīgi sakārtojam un pielāgojam, sākot ar telekomunikācijām, beidzot ar ventilāciju un ūdens pieslēgumiem. Šiem lieliem koncertiem viss ir zināms, kā minimums, nedēļu pirms norises dienas. Ja salīdzinām Dinamo spēli ar pasaules zvaigznes koncertu, tad koncertā, protams, mēs nopelnam vairāk.

Ja Kongresu namu pārbūvēs par Rīgas pilsētas koncertzāli, vai tas varētu jums noņemt klausītājus?

Uzskatu, ka nē. Rīgai ir vajadzīga koncertzāle. Kad gāja runa par AB dambi, laiks nebija īsti piemērots ar cilvēku vēlmi redzēt ko tādu. Šis laiks ļoti mainīs mūs un pakāpeniski sāksim novērtēt tādu izklaidi kā klasisko – augstvērtīgo mūziku. Tā ir pietiekami dārga. Liela simfoniskā orķestra vai džeza mākslinieku uzstāšanās izmaksas ir samērojamas ar popmūziķu cenām. Nebūt nav lētākas. Koncertzāle ar mazu vietu skaitu tikai paaugstinātu biļešu cenas. Nevienam nav noslēpums tas, ka Arēna Rīga nav koncertzāle un nevaram izpildīt visas maksimālās prasības, kas attiecas uz akustiku. Ja šī nozare varētu piesaistīt vairāk klasisko koncertu un uz skaņu īpaši orientētu pasākumu, tad Rīgas pilsēta un arī mēs būtu ieguvēji. Tas uzlabotu galvaspilsētas popularitāti un tēlu pasaulē, jo šobrīd mūs neuztver kā ļoti maksātspējīgu publiku. Un kā pilsētu, kurai pasaules tūres ietvaros noteikti būtu jābrauc cauri. Tā finanšu krīze, kas skāra Latviju un vēl aizvien to skar, ļoti smagi atsaucās uz šo industriju. Jo mākslinieki bieži vien, izvēloties tūres vietas, labprātāk apbrauc Baltijas valstīm apkārt un nav gatavi riskēt ierobežotās pirktspējas dēļ.

Kā jūs komplektējat savus štatus?

Arēna Rīga visus pakalpojumus maksimāli nodod ārpakalpojumu sniedzējiem. Kā viņi darbojas, tas ir viņu kompetencē. Mūsu štatā ir 16 cilvēki, kolektīvu man izdevies nosargāt un tas nav mainījies jau četrus gadus. Īpašnieki mainās, bet Arēna Rīga kā liels kuģis peld tikai uz priekšu. Mums ir savi diennakts dežuranti. Pasākumu apsardze ir rīkotāju pārziņā, ar ko viņi slēdz līgumus. Mēs savos līgumos prasām gan civiltiesisko apdrošināšanu no pasākumu organizētājiem, gan arī papildus nodrošināmies paši.

Vai esat aprēķinājuši pērnā gada apgrozījumu un peļņu?

2010.gadu esam noslēguši ar 117 dažādiem pasākumiem, ko apmeklēja 580 000 skatītāju. Mums bija nelieli zaudējumi.


Pievienot komentāru

 1. Ak tad teica:

  No konkurences bail? ;)

 2. eduards teica:

  galvenais, lai skatītājiem nepalielinātos hokeja biļešu cenas. nav no svara – viena vai divas halles, kas piesaistītu hokeja spēles.

 3. Grāls teica:

  nezinu par Savicki, bet tik kretinisks serviss kads ir Arena Riga bija kadreiz meklejams padomijas laikos Rigas sporta pili.
  salidzinot ar Siemens halli Vilnja – bufetes strada zem katras kritikas. Ipashi VIP zona. Ja leishiem uz koncertiem vispar ir bezmaksas stavvieta, tad pie Arenas – vispaz 4 ls. Virtuve – zem katras kritikas.
  Ja Savickis saorganizes jaunas halles celtniecibu, tas butu ideali pilsetai !

 4. Lavinia teica:

  IMHO you’ve got the right asnewr!

Pagājušajā nedēļā Latvijā un Lietuvā vidējā elektroenerģijas cena kritusies par 9%

Latvijas tirdzniecības apgabala vidējā elektroenerģijas cena bija 46,29 eiro par megavatstundu un Lietuvā – 46,31 eiro par megavatstundu.

Ukraina gatavo 16% kāpumu aizsardzības budžetam

Kijevai gatavojoties sarunām ar Krieviju, Vāciju un Franciju par Donbasa karu, Ukrainas valdība nākusi klajā ar valsts budžeta projektu, kas 2020.gadā paredz aizsardzības tēriņu kāpumu 16% apmērā.

Igaunija: Atlaides Krievijai liecina par Rietumu bezspēcību

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu norādījis, ka nav pieļaujama atkāpšanos no Eiropas Savienības principiem attiecībā uz Krieviju, jo Rietumu bezspēcība ļautu Maskavai īstenot trešo iejaukšanās avantūru.

Latvijā otrajā ceturksnī vairāk vakanču nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā vakanču līmenis otrajā ceturksnī bija 3,2%. Lielāks nekā mūsu valstī šogad aprīlī–jūnijā vakanču līmenis bijis Čehijā, Beļģijā un Nīderlandē, kā arī Vācijā.

Pirmajā Ierēdnis ēno uzņēmēju iniciatīvā piedalās 99 ierēdņi

Iniciatīvas Ierēdnis ēno uzņēmēju dienā – 16.septembrī – 35 uzņēmumu ikdienas darbu iepazīst 99 ierēdņi no 30 valsts pārvaldes iestādēm.

Par divām nedēļām pagarināta pārbaude par ģenerālprokurora Kalnmeiera darbu

Līdz 1.oktobrim pagarināts termiņš, līdz kuram Augstākās tiesas tiesnesei Marikai Senkānei jābeidz pārbaude par ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera darbu, informē AT pārstāve Rasma Zvejniece.

Latvijā brīvo darbvietu skaits pieaudzis par 5,9 tūkstošiem jeb 23,8%

Brīvo darbvietu skaits Latvijā šī gada 2.ceturksnī bijis 30,5 tūkst. un, salīdzinot ar 2018.gada 2.ceturksni, to skaits ir pieaudzis par 5,9 tūkst. jeb 23,8%.

Maxima Tartu cīnās pret jauno konkurentu Lidl

Lietuviešu lielveikalu ķēde Maxima Igaunijas pilsētā Tartu ir neapmierināta ar zonējuma plānu, kas pieļauj pilsētas pirmā Lidl lielveikala atvēršanu blakus Maxima īpašumam.

Pievienojoties Eiropas elektroenerģijas tīklam, būtiski pieaugs enerģijas apmaiņas iespējas

Pēc Baltijas valstu pievienošanās Eiropas elektroenerģijas tīklam, būtiski pieaugs enerģijas apmaiņas un tirdzniecības iespējas, norāda AS Augstsprieguma tīkls valdes priekšsēdētājs Varis Boks.

Transporta piesārņojums: Parīzē plāno 500 eiro dotācijas e-velo iegādei

Francijā ar mērķi samazināt gaisa piesārņojumu tiek apsvērta 500 eiro dotācija miljoniem Parīzes iedzīvotāju, lai tie varētu iegādāties elektrisko divriteni. Līdz 2020.gada februārim Parīzē tiks īstenota arī elektrisko divriteņu īres programma.

Iedzīvotāju sniegtā informācija paplašina Valsts kontroles revīzijas apjomus

Iedzīvotāju iesaiste ir ļoti nozīmīga, jo tā pastarpināti tiek nodrošināta kontrole pār publisko resursu izmantošanu.

Bezdarbnieku pabalstu turpmāk izmaksās astoņus, nevis deviņus mēnešus

Bezdarbnieku pabalsts tiks izmaksāts nevis deviņus, bet gan astoņus mēnešus, samazinot kopējo izmaksājamo summu, tādējādi ietaupot 12 miljonus.

ES noraida Lielbritānijas apgalvojumu par lieliem panākumiem Brexit sarunās

«Milzīgi panākumi» – šādi Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons pirms došanās uz Briseli raksturojis saspringto Brexit sarunu gaitu. Eiropas Komisijas vadība norādījusi, ka joprojām gaida priekšlikumus Ziemeļīrijas robežas jautājumam.

Raidījums: Rīgā piesārņotās teritorijas pazūd no reģistriem, nereti atbrīvojot būvniekus no pienākuma attīrīt zemi

Rīgā piesārņotās teritorijas pazūd no piesārņoto teritoriju reģistriem, tādējādi atbrīvojot būvniekus no ierobežojumiem celtniecībai un prasībām attīrīt zemi, ziņo TV3 raidījums Nekā Personīga.

Zarnu infekcijas simptomi fiksēti 19 bērniem un četriem bērnudārzu darbiniekiem

Līdz 15.septembrim zarnu infekcijas simptomi konstatēti 23 cilvēkiem, tostarp 19 bērniem un četriem pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem no Siguldas un tās apkārtnes.

Naftas cenu lēciens pēc uzbrukuma Saūda Arābijas infrastruktūrai

Naftas cenas pasaulē sasniegušas augstāko līmeni pēdējos četros mēnešos pēc tam, kad pret Saūda Arābijas naftas infrastruktūru tikuši vērsti militāri uzbrukumi.

No valsts īpašuma Jūrmalā gadiem ilgi neizdodas izlikt bijušo VID vadītāju Sončiku

Bijušo VID vadītāju Andreju Sončiku jau gadiem neizdodas izlikt no valstij piederošās mājas Jūrmalā, turklāt kādreizējais ierēdnis pat pamanījies ar to piepelnīties, izīrējot īpašumā esošo viesu māju internetā, informē raidījums de facto.

Šogad plāno pabeigt darbu pie jauna valsts pārvaldes atlīdzības regulējuma

Šogad plānots pabeigt jauna valsts pārvaldes atlīdzības regulējuma izstrādi, paredz izskatīšanai Ministru kabinetā iesniegtais Valsts kancelejas informatīvais ziņojums par valsts pārvaldes reformu plāna izpildi.

Šonedēļ jāvelk siltāks apģērbs. Gaidāms auksts un vējains laiks

Pirmdien Latvijā teritorijas lielākajā daļā līs lietus, vairāk nokrišņu būs valsts austrumu daļā, kur arī gaidāmas pērkona lietusgāzes ar krusu.

Nedēļa Lietuvā: Korupcijas lietā atstādina tiesnešus, cilvēktiesību tiesa atzīst partizānu genocīda spriedumu

Lietuvā aizvadītās nedēļas svarīgākie notikumi bijuši divu augsta ranga tiesnešu atstādināšana, Eiropas Cilvēktiesību tiesas piekrišana tam, ka Padomju represijas pret partizāniem vērtējamas kā genocīds, kā arī jaunas frakcijas izveidošanās Seimā.

BNN nedēļas apkopojums: Ārkārtas situācija Rīgā. Amats Dombrovskim. Politiskais krējums būvnieku kartelī

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Ārkārtas situācija, Portfelis, Politikas krējums, Lielos vilcienos, Nauda atrodas, Pensijas kaimiņos, Lēmums, Veselības problēmas un Vasaras beigas.

Latvijā krietni straujāks darbaspēka izmaksu pieaugums nekā ES un eirozonā vidēji

Lielāks darbaspēka izmaksu pieaugums otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar 2018.gada attiecīgo laika periodu reģistrēts Rumānijā, Bulgārijā, Slovākijā, Ungārijā, Igaunijā, Čehijā un Polijā.

Pilsētvides serviss līdzšinējos klientus Rīgā apkalpos Clean R un Eco Baltia vide

Atkritumu apsaimniekotāja Pilsētvides serviss līdz šim apsaimniekotos 4% Rīgas teritorijas turpmāk apkalpos uzņēmumi Clean R un Eco Baltia vide.

Levits: Namībija ir viens no Latvijas tuvākajiem sadarbības partneriem Āfrikas kontinentā

«Namībija ir viens no mūsu tuvākajiem sadarbības partneriem Āfrikas kontinentā, kas sasniegusi iespaidīgus rezultātus gan ekonomiskajā attīstībā, gan biznesa vides uzlabošanā.»

Latvijā janvārī-jūlijā bijis mazākais eksporta kāpums ES

Latvijā šogad janvārī–jūlijā salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn starp Eiropas Savienības valstīm bijis mazākais eksporta pieaugums.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->