bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 24.01.2020 | Vārda dienas: Egle, Eglons, Krišs, Ksenija

Arēna Rīga: sava Rīgas Dinamo halle ir Savicka PR gājiens

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Itera Latvija vadītāja Jura Savicka paziņojums par savas halles celšanu Rīgas Dinamo vajadzībām ir uzskatāms par PR gājienu, lai samazinātu Arēna Rīga cenu pie iespējamās atpirkšanas no pašreizējā īpašnieka – AS Rietumu banka.

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU, Arēna RīgaTā intervijā BNN.LV paziņojis Arēna Rīga izpilddirektors Edgars Buncis. Viņš pieskaras arī citiem jautājumiem par arēnas saimniecisko darbību, uzsverot, ka Arēna Rīga pagājušo gadu noslēgusi ar nelieliem zaudējumiem, kuru apjoms BNN.LV netika precizēts.

Kas ir mainījies jūsu menedžmentā vai attīstības plānos ar jauno īpašnieku AS Rietumu banka, kas pārpirka halli pirms gada?

No praktiskā viedokļa nekas nav mainījies. No saimnieciskā aspekta banka ir ienākusi ar savu kompetenci attiecībā uz naudas pārvaldības jautājumiem un ar savu skatījumu uz piegulošā kvartāla attīstību. Arēna Rīga šajos piecos pastāvēšanas gados vienmēr darbojās kā biznesa struktūrvienība, arī būdama Merks vai divu privātpersonu īpašumā. Pildām tās funkcijas, kas ir mūsu pamata profils, nevis pakļaujoties kādām īpašnieku vēlmēm vai iegribām.

Kā saprast Itera Latvija vadītāja un Rīgas Dinamo valdes priekšsēdētāja Jura Savicka izteikumus, ka viņi varētu celt jaunu hokeja arēnu savai komandai? Jūs to uzreiz novērtējāt «kā šāvienu sev kājā». Vai esat atraduši kopsaucēju?

Dinamo un Itera Latvija lietu ir vērts sadalīt divos atšķirīgos aspektos. Pirmais, ja mēs runājam par Dinamo spēļu praktisko organizēšanu un spēlēšanu, domāju, ka tur viss ir labākajā kārtībā. Patiesi varam lepoties, ka ar Arēna Rīga ieguldījumu Dinamo ir tāds, kāds ir. Pateicoties mums, Dinamo ir atzīts mārketinga līderis kontinentālajā hokeja līgā un nav saņēmis nevienu pārmetumu par to, kā ierīkots laukums vai kā noorganizēti borti, drošības pasākumi utt. Otrais ir politiskais līmenis un Savicka izteikumi ir balstīti uz to, ka klubam Rīgas Dinamo būtu nepieciešama sava halle. Kas arī būtu atbalstāms. Taču Rīgā ar 750 līdz 800 tūkst. iedzīvotāju nevarētu uzturēt divas šādas daudzfunkcionālas halles.

Vai tad būtu divreiz dārgākas hokeja biļetes nekā tagad?

Lai Rīgas Dinamo finansiāli izdzīvotu, arī divreiz dārgākas hokeja biļetes to neatrisinātu. Problēma būtu iekš tā, ka neba viņi varētu uzturēt šo halli tikai ar hokeja spēlēm. Tāpēc vienā brīdī viņi sāktu konkurēt ar mums un censtos piesaistīt koncertus, kas būtu tikai loģiski. Tā būtu neveselīga konkurence ar nesamērīgiem ieguldījumiem un vispārēju cenu samazināšanos, līdz ar to galarezultāts abām hallēm būtu nekāds. Tās viena otru noēstu. Šādi viņi neatrisinātu jautājumu par treniņu organizēšanu, būtu jādomā par papildus treniņu halles izbūvi un par to, pie kādiem transporta mezgliem tā atrastos, lai būtu ērti skatītājiem. Tos Rīgā nav tik viegli atrisināt.

Vai ar hokeja spēlēm ir iespējams ieinteresēt ilgtermiņa reklāmdevējus un/vai sponsorus?

Tas, ka Rīgas Dinamo pārslēdz līgumu ar Arēna Rīga tikai uz vienu gadu, traucē mums piesaistīt sponsorus un strādāt ar lielākiem reklāmdevējiem, kas vēlas uzrunāt hokeja spēļu auditoriju. Pavīd interese, taču, tiklīdz uzzina, ka jūnijā – jūlijā mums atkal priekšā līguma pagarināšana uz vienu gadu, šī interese noplok.

Manuprāt, Jura Savicka paziņojums par savas halles celšanu Rīgas Dinamo vajadzībām ir uzskatāms par PR gājienu, lai samazinātu Arēna Rīga cenu pie iespējamās atpirkšanas no pašreizējā īpašnieka – AS Rietumu banka. Taču nav ziņu, ka šāds darījums tiktu apsvērts.

Kā izmantosiet ārzonu pie Arēna Rīga?

Ļoti tuvu – projekta izstrādes stadijā ir hokeja treniņu halles būvniecība. Tas atvieglotu gan treniņus bērniem un pieaugušajiem – amatieriem šajā Daugavas pusē, gan ļautu noslogot šo halli. Jo nosacīti konkurenti ir Daugavas stadiona ledus halle un hokeja skola Rīga jeb 55.vidusskola, kam servisi nav pietiekamā līmenī. Labākās halles ir izvietotas otrā pusē Daugavai – Inbox Piņķos un Volvo halle Imantā, kas sagādā stresu un grūtības pēc darba, lai turp nokļūtu. Arī Rīgas Dinamo treniņi šeit uz vietas atrisinātu ļoti daudz praktiskas dabas problēmu.

Kas no Arēna Rīga redzespunkta ir ienesīgāks sporta veids – hokejs vai basketbols?

Basketbola spēles notiek ļoti maz. Basketbols savus ziedu laikus piedzīvoja 2008./2009.gada sezonā, kad vidēji uz spēli nāca 4400 skatītāju. Protams, ar hokeju tas ir nesalīdzināmi, jo jau trīs pēdējās sezonas caurmērā katru hokeja spēli apmeklē ap 8000 cilvēku. Ceru, ka tiks atjaunots šis sporta veids nr.1 Latvijā, taču pašlaik basketbols klubu līmenī piedzīvo smagākus laikus.

Kam ir grūtāk nodrošināt servisu – pasaules mēroga zvaigznei Kailijai Minogai vai Latvijas mēroga māksliniecei Lindai Leen?

No Arēna Rīga viedokļa lielāku laiku organizatoriski paņem tieši vietējie koncerti. Jo viss kopums tiek radīts un būvēts šeit uz vietas. Ja runājam par pasaules mēroga zvaigznēm, tad viņi brauc jau ar ļoti atstrādātu mehānismu un saliedētu šovu ražošanas procesu. Viņi piebrauc septiņos no rīta, pl.13 vai vēlākais pl.14 ir mēģinājums, pl.20.00 ir koncerts un pl.3.00 visi ir projām. No viņu puses ir izvirzītas prasības, ko mēs laicīgi sakārtojam un pielāgojam, sākot ar telekomunikācijām, beidzot ar ventilāciju un ūdens pieslēgumiem. Šiem lieliem koncertiem viss ir zināms, kā minimums, nedēļu pirms norises dienas. Ja salīdzinām Dinamo spēli ar pasaules zvaigznes koncertu, tad koncertā, protams, mēs nopelnam vairāk.

Ja Kongresu namu pārbūvēs par Rīgas pilsētas koncertzāli, vai tas varētu jums noņemt klausītājus?

Uzskatu, ka nē. Rīgai ir vajadzīga koncertzāle. Kad gāja runa par AB dambi, laiks nebija īsti piemērots ar cilvēku vēlmi redzēt ko tādu. Šis laiks ļoti mainīs mūs un pakāpeniski sāksim novērtēt tādu izklaidi kā klasisko – augstvērtīgo mūziku. Tā ir pietiekami dārga. Liela simfoniskā orķestra vai džeza mākslinieku uzstāšanās izmaksas ir samērojamas ar popmūziķu cenām. Nebūt nav lētākas. Koncertzāle ar mazu vietu skaitu tikai paaugstinātu biļešu cenas. Nevienam nav noslēpums tas, ka Arēna Rīga nav koncertzāle un nevaram izpildīt visas maksimālās prasības, kas attiecas uz akustiku. Ja šī nozare varētu piesaistīt vairāk klasisko koncertu un uz skaņu īpaši orientētu pasākumu, tad Rīgas pilsēta un arī mēs būtu ieguvēji. Tas uzlabotu galvaspilsētas popularitāti un tēlu pasaulē, jo šobrīd mūs neuztver kā ļoti maksātspējīgu publiku. Un kā pilsētu, kurai pasaules tūres ietvaros noteikti būtu jābrauc cauri. Tā finanšu krīze, kas skāra Latviju un vēl aizvien to skar, ļoti smagi atsaucās uz šo industriju. Jo mākslinieki bieži vien, izvēloties tūres vietas, labprātāk apbrauc Baltijas valstīm apkārt un nav gatavi riskēt ierobežotās pirktspējas dēļ.

Kā jūs komplektējat savus štatus?

Arēna Rīga visus pakalpojumus maksimāli nodod ārpakalpojumu sniedzējiem. Kā viņi darbojas, tas ir viņu kompetencē. Mūsu štatā ir 16 cilvēki, kolektīvu man izdevies nosargāt un tas nav mainījies jau četrus gadus. Īpašnieki mainās, bet Arēna Rīga kā liels kuģis peld tikai uz priekšu. Mums ir savi diennakts dežuranti. Pasākumu apsardze ir rīkotāju pārziņā, ar ko viņi slēdz līgumus. Mēs savos līgumos prasām gan civiltiesisko apdrošināšanu no pasākumu organizētājiem, gan arī papildus nodrošināmies paši.

Vai esat aprēķinājuši pērnā gada apgrozījumu un peļņu?

2010.gadu esam noslēguši ar 117 dažādiem pasākumiem, ko apmeklēja 580 000 skatītāju. Mums bija nelieli zaudējumi.


Pievienot komentāru

 1. Ak tad teica:

  No konkurences bail? ;)

 2. eduards teica:

  galvenais, lai skatītājiem nepalielinātos hokeja biļešu cenas. nav no svara – viena vai divas halles, kas piesaistītu hokeja spēles.

 3. Grāls teica:

  nezinu par Savicki, bet tik kretinisks serviss kads ir Arena Riga bija kadreiz meklejams padomijas laikos Rigas sporta pili.
  salidzinot ar Siemens halli Vilnja – bufetes strada zem katras kritikas. Ipashi VIP zona. Ja leishiem uz koncertiem vispar ir bezmaksas stavvieta, tad pie Arenas – vispaz 4 ls. Virtuve – zem katras kritikas.
  Ja Savickis saorganizes jaunas halles celtniecibu, tas butu ideali pilsetai !

 4. Lavinia teica:

  IMHO you’ve got the right asnewr!

Maršruts nedēļas nogalei: Ķīniešu Jaunais gads, Gaismu lietus un nakts pārgājieni

Lai nebūtu sajūtas, ka janvāris pavisam pelēcīgs, nedēļas nogalē risinās daudz krāsainu pasākumu.

Kādēļ Lietuvas prezidents atteicās apmeklēt Pasaules Holokausta forumu Jeruzalemē?

Pieminot Aušvicas koncentrācijas nometnes atbrīvošanu pirms 75 gadiem, daudzu valstu līderi ceturtdien, 23.janvārī, pulcējās Pasaules Holokausta Forumā. Piedalīties gatavojās arī Lietuvas prezidents Gitans Nausēda, taču pēkšņi pārdomāja par labu cietušo ebreju atcerei Aušvicā, Polijā. Kādēļ? Prezidenta kanceleja to neatklāj.

Pētījums: 45% iedzīvotāju uzskata, ka Krievijas īstenotā politika apdraud Latviju

Latvijas sabiedrība par nozīmīgākajiem draudiem uzskata sociāli ekonomiskas problēmas, vienlaikus 45% uzskata, ka Latvijas iedzīvotājus apdraud arī Krievijas īstenotā politika, tā pētījums.

Žurnālistikas centrs: Ščerbatihs izplata nepatiesu informāciju par Ventspils svarcelšanas centra slēgšanu sankciju dēļ

Bijušais Saeimas deputāts Viktors Ščerbatihs izplata nepatiesu informāciju, apgalvojot, ka ASV sankciju Aivaram Lembergam dēļ tiks slēgts Ventspils svarcelšanas centrs, secinājis Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica.

Koncepta maiņa? Par Dailes teātra māksliniecisko direktoru kļūs Kairišs

Kairišs būs mākslinieciskais direktors, nevis vadītājs, jo Kairiša pienākumos ietilps ne tikai atbildība par māksliniecisko saturu, bet arī par finansiālo situāciju.

Linkaits: Bankas ir atsākušas Ventspils brīvostas termināļu apkalpošanu

Ventspils brīvostā situācija kļūst vienkāršāka, tostarp bankas ir atsākušas termināļu apkalpošanu, žurnālistiem apliecinājis satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Juris Žagars būs jaunais Dailes teātra direktors

Amata pienākumu pildīšanu Žagars no līdzšinējā teātra direktora Andra Vītola pārņems 2.martā.

Linkaits: Latvijas mērķis ir saglabāt līderpozīcijas Baltijas valstu ostās pārkrauto kravu apgrozījumā

Latvijas mērķis ir arī turpmāk saglabāt līderpozīcijas Baltijas valstu ostās pārkrauto kravu apgrozījumā, uzsvēris satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Ķīnā koronavīrusa dēļ divās lielpilsētās aptur sabiedrisko transportu

Ķīnā jauna tipa koronavīruss prasījis 17 cilvēku dzīvības. Lai mazinātu tā izplatību, vietējās varasiestādes ir apturējušas sabiedriskā transporta kustību no divām lielpilsētām un uz tām.

Latvijas iedzīvotāji visvairāk uzticas NBS, bet vismazāk – Saeimai

Latvijas iedzīvotāji visvairāk uzticas NBS un Valsts prezidentam, savukārt vismazāk uzticas Saeimai, liecina Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra pētījums.

Pieaug uzņemto studentu skaits, taču studējošo krītas

Šajā akadēmiskajā gadā augstāko izglītību apgūst 79,4 tūkstoši studentu, kas ir par 1,2% mazāk nekā pirms gada, liecina CSP jaunākie dati. Savukārt otro gadu pēc kārtas vērojams kāpums uzņemto studentu skaitā.

ATD: Vilcienos un reģionālajos autobusos pērn pārvadāts nedaudz vairāk pasažieru

Aizvadītajā gadā nedaudz pieaudzis reģionālajos maršrutu autobusos un vilcienos pārvadāto pasažieru skaits, informē ATD.

Lembergs par advokātu debatēs izvēlējies bijušo Kučinska ārštata padomnieku Gruduli

Tiesas sastāvs arī atzīmēja, ka netic Lembergam un pauda pieļāvumu, ka jaunā advokāta izvēle varētu tikt izmantota, lai vilcinātu tiesas procesu.

Igaunijā vārdu jaundzimušajam drīkst dot pašvaldība, ja vecāki to aizmirst

Igaunijā vecākiem paredzēts mēnesis laika pēc dzemdībām, lai tie dotu jaundzimušajam vārdu. Ja vecāki šo valsts prasību neizpilda, tad likumā šo darbu uzdots veikt pašvaldības deputātiem.

Kariņš: Latvija vairs nav mazais brālis, mūsu valsts pasaulē tiek sadzirdēta

Latvija starptautiskajā arēnā vairs nav mazais brālis – mūsu valsts tiek sadzirdēta un ņemta vērā, ceturtdien, 23.janvārī, ikgadējās ārpolitikas debatēs sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

BNN pēta | Aizdomas, ka par spīti saistībām ar smagiem noziegumiem Rebenoks un Krieķis plāno atgriezties Olainfarm valdē

Bijušās Olainfarm amatpersonas Mārtiņš Krieķis un Pāvels Rebenoks, kurš ir arī pašreizējā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro padomnieks, varētu atgriezties uzņēmuma valdē, iespējams, lai turpinātu «iestaigāto taciņu», kas klāta necaurspīdīgiem darījumiem.

Baltkrievija no Krievijas pirks 30–40% no naftas piegādēm, tā Lukašenko

Baltkrievijas un Krievijas strīdā par naftas piegāžu turpināšanu Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko norādījis, ka valstij vajadzīgs dažādot naftas importa avotus, tādēļ turpmāk tā no Krievijas pirks 30 līdz 40% no tai vajadzīgās naftas.

Revīzija: Rail Baltica īstenošanos kavē un sadārdzina risku vadības trūkums un kūtrā sadarbība ar pašvaldībām

Rail Baltica projekta kavēšanos un sadārdzināšanos veicina risku vadības un stratēģijas trūkums, kā arī kūtrā sadarbība ar pašvaldībām un pasīvā nekustamo īpašumu atsavināšana, revīzijā secinājusi Valsts kontrole.

Lietuva pret kravu pārvadātāju aizplūšanu uz Poliju vēršas ar «pārcelšanas nodokli»

Lietuvā veic īpaša uzņēmumu «pārcelšanas nodokļa» ieviešanu. Tas tiks attiecināts uz uzņēmumiem, kuri tiek pārvietoti no Lietuvas uz citu Eiropas Savienības valsti. Kravu pārvadātāji gan teic, ka tas neatturēs nozares uzņēmumus no aizplūšanas uz Poliju.

Pūce neizslēdz, ka pašvaldību skaits pēc reformas varētu nedaudz pieaugt

Pašlaik administratīvi teritoriālās reformas piedāvājumā ir 39 pašvaldības, bet, iespējams, ka klāt varētu nākt vēl viena vai divas pašvaldības, tā izteicies vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce.

Britu likumdevēji pieņem izstāšanās likumu

Lielbritānijas likumprojekts par izstāšanos no Eiropas Savienības ir pārvarējis pēdējo šķērsli britu parlamentā. Lēmējvaras apakšpalāta atteikusies pieņemt Lordu palātas ieteiktus piecus grozījumus un likumprojekts ir apstiprināts bez izmaiņām.

Šajā sezonā no gripas miruši 13 cilvēki

Mirušo vecums ir no 53 līdz 89 gadiem un līdztekus gripai viņiem konstatētas tādas slimības kā hroniskas sirds, asinsvadu un elpceļu slimības, cukura diabēts, hroniskas nieru un aknu saslimšanas.

Korupcijas apkarotāji: Korupcijas uztveres indekss Latvijā pērn nedaudz pasliktinājies

Globālās pretkorupcijas koalīcijas Transparency International veidotajā Korupcijas uztveres indeksā 2019.gadā Latvijas pozīcijas nedaudz pasliktinājušās.

Fon der Leiena: Eiropai ir nepieciešamas «ticamas militārās spējas»

Eiropas Savienība ir izveidojusi «ķieģeļus, no kuriem celt Eiropas aizsardzības savienību», tā trešdien, 22.janvārī, pavēstījusi Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena, piedaloties Pasaules Ekonomikas forumā.

Britu namīpašnieki vēlas ES pilsoņiem kartītes kā tiesību pierādījumu

Pēc Brexit, kas sāksies janvāra beigās, viesstrādniekiem no Eiropas Savienības valstīm būs jāpierāda savas jauniegūtās tiesības uzturēties Lielbritānijā. Privātie namsaimnieki atbalstījuši īpašu kartīšu ieviešanu šim nolūkam, valdība nepiekrīt.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!