Arestētais Tallinas mēra vietnieks atkāpjas no amata

Arvo Sarapū

Atlūgumu iesniedzis Tallinas mēra vietnieks Arvo Sarapū (Arvo Sarapuu), kurš šonedēļ arestēts uz aizdomu pamata, ka bijis saistīts ar pašvaldības iepirkuma procedūras ierobežojumu pārkāpšanu sevišķi lielos apmēros.

Igaunijas sabiedriskais medijs ERR vēsta, citējot Tallinas pašvaldības paziņojumu, ka amatpersona atlūgumu iesniegusi ceturtdien, 25.maijā, pēc tam, kad viņu arestējis Igaunijas Iekšējās Drošības dienests, un ka Sarapū par atkāpušos uzskatāms no atlūguma iesniegšanas brīža.

BNN jau vēstīja, ka Sarapū, kurš pārstāv Igaunijas premjerministra vadīto Centra partiju, saskaņā ar vicemēram izvirzītajām apsūdzībām kopā ar līdzgaitnieku, kurš ietilpst transporta uzņēmumu grupas ATKO īpašnieku lokā, nolēmis, ka ATKO un tās uzņēmumi piedalīsies Tallinas pašvaldības iepirkumu konkursos par atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumiem, izmantojot «izkārtnes» firmu.

Šī mērķa sasniegšanai izveidots uzņēmums OÜ Baltic Waste Management, kas pēdējos divus gadus uzvarējis iepirkuma konkursos par atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu Igaunijas galvaspilsētā, kaut arī nav piedāvājis zemāko cenu.

Igaunijas Iekšējās drošības dienests ceturtdien arestējis arī Sarapū znotu Marko Tomigasu (Margo Tomingas) un OÜ Baltic Waste Management valdes locekli Kaido Lānijervu (Kaido Laanjärv).

Ref: 111.111.103.4614

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas