Arī kredītprasības kalpos par finanšu nodrošinājumu

Saeima trešajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Finanšu nodrošinājuma likumā, kas paredz jaunu finanšu nodrošinājuma veidu – kredītprasības.

Šobrīd kā nodrošinājumu finanšu saistību izpildei var izmantot tikai finanšu līdzekļus un finanšu instrumentus. Līdz ar likuma stāšanos spēkā par finanšu nodrošinājumu kalpos arī kredītprasības jeb prasījumi pret aizdevumu, kuru izsniedz kredītiestāde vai krājaizdevu sabiedrība, biznesa ziņu portālu BNN.LV informē Saeimas Preses dienests.

Izmaiņām stājoties spēkā, Latvijas finanšu tirgū tiks nodrošināti elastīgāki apstākļi attiecībā uz finanšu nodrošinājuma instrumentiem, skaidro likumprojekta virzību atbildīgās Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs.

Likums arī ievieš vairākus administratīvos atvieglojumus, tādējādi vienkāršojot kredītprasību izmantošanu kā finanšu nodrošinājumu.

Ar likuma izmaiņām tiek pārņemta Eiropas Parlamenta un Padomes direktīva par kredītprasību izmantošanas iespēju kā finanšu nodrošinājumu. Grozījumi Finanšu nodrošinājuma likumā stāsies spēkā 2011.gada 1.jūlijā.

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas