Arī nākamgad Jāņos plāno piecas brīvdienas pēc kārtas, bet valsts svētkos – četras

Nākamajā gadā Latvijā plānots pārcelt vairākas darbadienas, līdz ar to Jāņos plānotas piecas brīvdienas, un gan maijā, gan novembrī uz valsts svētkiem – četras brīvdienas pēc kārtas, liecina Labklājības ministrijas ziņotais.

2021.gadā ir trīs darba dienas, kas iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku – pirmdiena, 3.maijs, iekrīt starp svētku dienu – 4.maiju, un svētdienu – 2.maiju.

Savukārt piektdiena, 25.jūnijs, iekrīt starp svētku dienu – 24.jūniju, un sestdienu, 26.jūniju, taču piektdiena, 19.novembris, iekrīt starp svētku dienu – 18.novembri, un sestdienu – 20.novembri.

Šīs darbadienas ir paredzēts pārcelt attiecīgi uz 8.maiju, 19.jūniju un 13.novembri.

To nosaka valdības rīkojuma projekts, kas ceturtdien, 28.maijā, izsludināts valsts sekretāru sanāksmē un vēl ne vēlāk kā līdz 1.jūlijam ir jāpieņem valdības sēdē.

Rīkojuma projekts attieksies uz no valsts budžeta finansējamām valsts pārvaldes iestādēm un to darbiniekiem, kuriem ir noteikta piecu darba dienu nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai.

Visām pašvaldībām, komersantiem un organizācijām, nosakot darba un atpūtas laiku, ieteikts ievērot attiecīgo darbadienas pārcelšanu.

Iespēju pārcelt darbadienas paredz Darba likums. Tajā teikts, ka, ja darba nedēļas ietvaros viena darba diena iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku, darba devējs šo darbadienu var noteikt par brīvdienu un pārcelt to uz sestdienu tajā pašā nedēļā vai citā nedēļā tā paša mēneša ietvaros. Kopējais darba dienu skaits kalendārajā gadā nemainīsies.

Ja darbinieks savas reliģiskās pārliecības vai citu pamatotu iemeslu dēļ nevar ierasties darbā pārceltajā darba dienā, šī diena tiek uzskatīta par darbinieka ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma dienu vai, vienojoties ar darba devēju, tā tiek atstrādāta citā laikā.

Darbadienu pārcelšana tiek īstenota jau ilgstošu laika periodu un, gadiem ejot, kļuvusi par tradīciju, kuru sabiedrība kopumā atbalsta un vērtē pozitīvi, atzīmē Labklājības ministrijā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas