Arī pēc tikšanās ar Pavļutu NA deputāti aizvien šaubās par nosacījumu skoltājiem obligāti vakcinēties

Arī pēc tikšanās ar veselības ministru Danielu Pavļutu (AP) Nacionālās apvienības (NA) Saeimas frakcijas deputāti aizvien šaubās par pienākumu pedagogiem obligāti vakcinēties, izriet no NA valdes locekļa, parlamentārieša Jāņa Dombravas teiktā.

28.jūlijā NA deputāti tikās ar Pavļutu, lai apspriestu situāciju saistībā ar epidemioloģisko drošību, iespējamos attīstības scenārijus, kā arī obligāto pienākumu vakcinēties atsevišķu profesiju pārstāvjiem.

Dombrava norādīja, ka sarunā izskanēja argumenti par labu obligātai vakcinācijai, tomēr joprojām palika atsevišķas neatbildētas nianses, piemēram, tas, kā tieši pedagogu vakcinēšanās nodrošināt, ka klātienē mācības varēs ne tikai atsākties, bet arī turpināties. Tāpat politiķis uzsvēra, ka klasē ir vairāk par vienu skolotāju, kas potenciāli varētu ietekmēt mācību procesu.

Vienlaikus viņš vērsa uzmanību tam, ka kopumā sabiedrībā aizvien ir ļoti liels nepotēto senioru īpatsvars, jo sevišķi vecuma grupā virs 90 gadiem.

«Attiecīgi joprojām pastāv iespēja, ka skolēni savstarpēji tiekoties, spēlējoties šo infekciju arī aiznesīs no vienas ģimenes uz otru, tostarp smagi skarot mazaizsargātāko sabiedrības grupu jeb to, kas ir vismazāk vakcinējusies,» skaidroja deputāts.

NA frakcijas deputāti ar Pavļutu 28.jūlijā arī apsprieduši to, kādi varētu būt veicinošie pasākumi, lai celtu tieši vakcinācijas aptveri visvairāk apdraudētajās sabiedrības grupās. Dombrava piebilda, ka faktiski visu šo laiku pirmsskolas izglītības iestādes darbojās klātienē, ar retiem izņēmuma brīžiem, un tur neesot novērojamas kādas ļoti smagas sekas.

Savukārt attiecībā uz pansionātiem un senioriem, kuri smagā stāvoklī nonāca intensīvās terapijas nodaļās, sekas visi novēroja aizvadītā gada mijā. Viņaprāt, tā ir primāri novēršama lieta, un NA deputāti ir gatavi sagaidīt vēl kādus konkrētākus pasākumus, lai tieši pasargātu riskam visvairāk pakļautās grupas.

Vaicāts, vai NA iesniegs savus priekšlikumus parlamentā izskatāmajam likumprojektam, kas tostarp paredz obligātu vakcināciju atsevišķām profesijām, Dombrava atbildēja izvairīgi. Viņš nevēlas steigties un minēt rīcību vienā vai otrā situācijā.

Šobrīd politiķi ir uzklausījuši izglītības un zinātnes ministri Anitu Muižnieci (JKP) un Pavļutu, kur katrs no viņiem sniedza savu redzējumu un vērtējumu. Dombrava teica, ka pieņemto lēmumu skaits, visticamāk, būs liels, tāpēc viņš pieļauj, ka citas koalīcijas un opozīcijas partijas iesniegs atsevišķus labojumus un precizējumus valdības sagatavotajā likumprojektā.

Vienlaikus viņš piebilda, ka neesot skaidrs, kad šie grozījumi varētu virzīties uz izskatīšanu otrajā lasījumā, «saprotot, ka pastāv iespēja veidoties zināmām juridiskām problēmām».

Lūgts precizēt šo domu, Dombrava teica, ka to labāk jāprasa juristiem, vai viņiem pilnīgi viss šai likumprojektā šķiet atbilstošs. 

Parlamentārietis norādīja, ka reizēs, kad juristi sāk strīdēties par niansēm, tad likumprojekti mēdz iestrēgt Saeimā pat uz vairākiem gadiem. Viņš gan uzsvēra, ka nezina, vai šis būs tas gadījums, tomēr esot indikācijas, ka «viss nav uz 100%».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas