bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 22.11.2019 | Vārda dienas: Aldis, Aldris, Alfons
LatviaLatvija

Arī SVF samazina Latvijas ekonomikas izaugsmes prognozes

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) otrdien, 15.oktobrī, samazinājis Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) izaugsmes prognozes šim un nākamajam gadam. 

SVF jaunākajā pārskatā par pasaules ekonomikas perspektīvām (World Economic Outlook) prognozē, ka Latvijas ekonomika gan šogad, gan nākamgad pieaugs par 2,8%.

Aprīlī publiskotajās prognozēs SVF Latvijas IKP pieaugumu šogad prognozēja 3,2% apmērā, bet nākamgad ekonomikas izaugsmi lēsa 3,1% apmērā.

Inflācija Latvijā šogad un nākamgad prognozēta attiecīgi 3% un 2,6% apmērā.

Pēc SVF aprēķiniem, bezdarbs saruks līdz 6,5% šogad, bet nākamgad  pieaugs līdz 6,7%, salīdzinot ar 7,4% pērn, bet kārtējo maksājumu kontā šogad tiks reģistrēts deficīts 1,8% no IKP apmērā, kas nākamgad pieaugs līdz 2,1%.

No Baltijas valstīm straujāko IKP pieaugumu šogad SVF sagaida Lietuvā, kur tas tiek prognozēts 3,4% apmērā. Nākamgad Lietuvā SVF sagaida 2,7% ekonomikas izaugsmi. Aprīlī SVF lēsa, ka Lietuvā šogad IKP palielināsies par 2,9%, bet nākamgad – par 2,6%.

Inflācija Lietuvā šogad un nākamgad tiek gaidīta attiecīgi 2,3% un 2,2% apmērā, savukārt kārtējo maksājumu kontā gan šogad, gan nākamgad tiek prognozēts pārpalikums 1,1% no IKP. SVF  sagaida, ka bezdarbs Lietuvā šogad saglabāsies 6,1% līmenī, bet nākamgad saruks līdz 6%.

Igaunijā SVF šogad prognozē ekonomikas izaugsmi 3,2% apmērā, kas nākamgad palēnināsies līdz 2,9%. Fonds valsts ekonomika pieauguma prognozi šim gadam palielinājis no 3%, bet nākamajam gadam tā saglabāta nemainīga. Inflāciju SVF Igaunijā šogad un nākamgad sagaida attiecīgi 2,5% un 2,4% apmērā. Kārtējo maksājumu kontā pārpalikums šogad tiek prognozēts 0,7% apmērā no IKP, bet nākamgad tas tiek lēsts 0,3% apmērā. Bezdarbs Igaunijā, pēc SVF aplēsēm, gan šogad, gan nākamgad veidos 4,7%, salīdzinot ar 5,4% pērn.

Eirozonā kopumā SVF prognozē 1,2% IKP pieaugumu šogad, bet nākamgad tiek lēsta ekonomikas izaugsmes paātrināšanās līdz 1,4%.

Inflāciju 19 valstu veidotajā vienotās valūtas zonā SVF šogad un nākamgad sagaida attiecīgi 1,2% un 1,4% apmērā. Kārtējo maksājumu kontā tiek prognozēts 2,8% no IKP pārpalikums šogad un 2,7% pārpalikums nākamgad. Savukārt bezdarbs eirozonā šogad samazināsies līdz 7,7%, bet nākamgad kritīsies līdz 7,5%, teikts SVF rudens prognozēs.

Eiropas lielākajā ekonomikā Vācijā IKP pieaugums šogad tiek prognozēts 0,5%, kas nākamgad paātrināsies līdz 1,2%.

SVF prognozē, ka Lielbritānijā, kur pērn ekonomikas izaugsme bija 1,4%, šogad IKP pieaugs par 1,2%, bet nākamgad – atkal par 1,4%.

Nevienā Eiropas valstī SVF nedz šogad, nedz nākamgad neprognozē ekonomikas apmēra samazinājumu. Kopumā Eiropā gaidāms IKP pieaugums 1,4% šogad un 1,8% nākamgad. Savukārt attīstīto valstu grupā kopējā ekonomikas izaugsme SVF vērtējumā šogad būs 1,2%, bet nākamgad tā paātrināsies līdz 1,5%.

Savukārt SVF Eiropas attīstības reģionā šogad prognozē IKP pieaugumu par 1,8%, bet nākamgad – 2,5%. Šajā valstu grupā, piemēram, Ungārijai tiek prognozēts IKP pieaugums 4,6% šogad un 3,3% nākamgad. Gan Polijai, gan Rumānijai šogad IKP palielinājums tiek gaidīts 4% apmērā, bet nākamgad tiek lēsta ekonomikas izaugsme attiecīgi 3,1% un 3,5% apmērā.

ASV ekonomikas izaugsmi SVF prognozē šogad 2,4%, bet nākamgad – 2,1% apmērā, bet pasaulē trešās lielākās ekonomikas – Japānas – IKP pieaugums šogad būšot 0,9%, bet nākamgad gaidāms IKP palielinājums 0,5% apmērā.

Ķīnā šogad tiek prognozēta ekonomikas izaugsme par 6,1%, bet nākamgad – par 5,8%, savukārt Indijā šogad un nākamgad IKP pieaugums tiek gaidīts attiecīgi 6,1% un 7% apmērā.

Krievijā SVF prognozē IKP kāpumu par 1,1% šogad, bet nākamgad tiek gaidīta 1,9% ekonomikas izaugsme. Savukārt Ukrainā, neskaitot Krievijas anektēto Krimas pussalu, gan šogad, gan nākamgad gaidāms IKP pieaugums par 3%, lēš SVF.

Pasaules ekonomikas izaugsmes prognozi šogad SVF samazinājusi no 3,3% līdz 1,8%, bet nākamajam gadam tā pazemināta no 3,6% līdz 2,3%.

Atslēgvārdi: ekonomika IKP SVF


Pievienot komentāru

Eesti Energia atstādina SIA Enefit vadītāju, jo vairs neuzticas

Igaunijas energokoncerns Eesti Energia ir atstādinājis no amata Latvijas meitasuzņēmuma SIA Enefit ilggadējo vadītāju Jāni Betheru.

Āfrikas cūku mēris pirmo reizi konstatēts mežacūkām Aizputes un Stoļerovas pagastos

Mežacūku populācijā Āfrikas cūku mēris šogad kopumā konstatēts 369 mežacūkām 68 novadu 172 pagastos.

Pārbaudēs apstiprina: Bērnu masveida saslimšanu Smiltenē izraisīja norovīruss

Smiltenes vidusskolā bērnu masveida saslimšanu izraisīja norovīrusa izplatība, liecina Slimību profilakses un kontroles centra saņemtie laboratoriskās pārbaudes rezultāti.

BIS izveidoto būvniecības lietu skaits šogad audzis par 34,9%

Būvniecības informācijas sistēmā izveidoto būvniecības lietu skaits šogad audzis par 34,9%, sasniedzot 97 886.

Stratēģiskajā padomē atbalsta darba samaksas palielinājuma sadales veidu ārstniecības personām

Veselības nozares Stratēģiskās padomes sēdē paustas atbalsts VM redzējumam par nākamā gada budžetā paredzēto papildu 60,1 miljona eiro sadales veidu ārstniecības personu zemāko mēnešalgu palielinājumam.

Bordāns: Ģenerālprokurora amata pretendentu atlases kārtībai būtiski jāatšķiras no līdzšinējās

Jānis Bordāns rosina nākamā ģenerālprokurora amata kandidāta izvēli uzticēt Tieslietu padomes izveidotai pretendentu vērtēšanas komisijai, atsakoties no esošās kārtības, kad piemērotāko kandidātu izvēlas Augstākās tiesas priekšsēdētājs.

Miers un Kariņš? Latvijas Universitāte Ministru prezidentam piedāvā mierizlīgumu

Tiesā patlaban aktuāla ir tikai lieta pēc Muižnieka kā fiziskas personas pieteikuma, apstrīdot viņam nelabvēlīgo valdības lēmumu. Atbilstoši Administratīvas apgabaltiesas sniegtajai informācijai, šajā lietā LU ir atbildētājas statusā.

Ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā oktobrī samazinājies par 0,2%

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis ir palielinājies par 1,7%, bet eksportētajai produkcijai samazinājies par 1,9%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas samazinājušās par 1,4 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 2,3%.

Pusaudžiem jākustas! Pasaulē 80% pusaudžu ir mazkustīgi, secina PVO

Pasaules Veselības organizācija pētījumā secinājusi, ka globāli tikai katrs piektais pusaudzis ikdienā kustas pietiekami daudz, lai nepieļautu mazkustīga dzīvesveida kaitējumu veselībai.

Uz VNĪ valdes locekļa amatu pieteikušies 17 kandidāti

Tuvākajā laikā pieteikumu izvērtēšanu uzsāks nominācijas komisija, kas trijās kārtās līdz gada nogalei izraudzīsies labāko kandidātu.

Saeimas Tautsaimniecības komisijas vadītājs: Rīgas dome atklāti lobē esošos atkritumu apsaimniekotājus – rīcība jāvērtē komisijā

Rīgas dome ar savu lēmumu izsludināt iepirkumu esošajā redakcijā par atkritumu apsaimniekošanu rīkojas pretēji pašas solītajam un šobrīd ar savu rīcību demonstrē esošo atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēju lobiju.

Kiberdrošība senioriem. Igaunija rīko informatīvus pasākumus 80 bibliotēkās

Lai igauņu senioriem sniegtu padomus, kā rūpēties par savu drošību internetā, vairāk nekā 80 Igaunijas bibliotēkās rīkota kiberdrošības padomu diena.

Attīstībai/Par! aicina mediķu algas palielināt uz budžeta deficīta rēķina

Partiju apvienība Attīstībai/Par! aicina mediķu algām nepieciešamos papildu 60 miljonus eiro nodrošināt uz budžeta deficīta rēķina.

Ukrainā atzīmē Maidana protestu gadadienu, piemin upurus

Kijevā un vairākās citās Ukrainas pilsētās atzīmēta sestā gadadiena kopš tā sauktajiem Maidana protestiem, kuros tika panākta prokremliskā prezidenta Viktora Janukoviča gāšana.

Ievēlēti jauni Latvijas Zinātņu akadēmijas locekļi

LZA Rudens pilnsapulcē par jaunajiem akadēmijas locekļiem ievēlēti divi īstenie locekļi, divpadsmit korespondētājlocekļi, trīs ārzemju un viens goda loceklis.

Probācijas dienesta vadītājs: 4% līdz 6% dzimumnoziedznieku pēc soda izciešanas noziegumus atkārto

Kopumā 4% līdz 6% dzimumnoziedznieku pēc soda izciešanas trīs līdz piecu gadu laikā noziegumus atkārto.

LTV: Notikusi kratīšana pie Rīgas Centrāltirgus Iekšējās drošības daļas vadītāja Danovska

Rīgas Centrāltirgū notikusi kratīšana pie Iekšējās drošības daļas vadītāja Maksima Danovska, liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija.

Ugunsgrēkā Ventspilī gājis bojā cilvēks

Ugunsgrēkā 40 kvādrātmetru platībā dega dzīvokļa griesti, siena un starpstāvu pārsegums.

Saeimas komisija aicina sniegt atsauksmes par NEPLP locekļu amatu kandidātiem

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija aicina ieinteresētos sniegt atsauksmes par pieteiktajiem kandidātiem NEPLP uz locekļu amatiem.

Serbija vaino sabiedroto Krieviju spiegošanā

Serbijas premjerministrs Aleksandrs Vučičs pavēstījis, ka valstī atklātas Krievijas izlūkdienestu darbības, kas saistītas ar Serbijas armiju. Vienlaikus viņš apliecinājis, ka incidents nekaitēs valsts tuvajām attiecībām ar Maskavu.

Tirgus analītiķis: Akciju tirgi, šķiet, atkarīgi tikai no ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām

OECD samazinājis pasaules ekonomikas izaugsmes prognozi nākamajam gadam, norādot, ka pasaules ekonomikas izaugsmi bremzē pieaugošie tirdzniecības konflikti, vāja biznesa investīciju vide un politiskā neskaidrība.

Gaidāms auksts un lielākoties sauss laiks

Piektdien, 22.novembrī, iestāsties auksts laiks – gaisa temperatūra no rīta vietām austrumos pazemināsies līdz pat -7 grādiem.

Rīgas domes opozīcija rosina Burova atstādināšanu

Rīgas domes opozīcijas partijas savākušas nepieciešamos 20 parakstus, lai rosinātu Rīgas domes priekšsēdētāja Oļega Burova atstādināšanu.

Lielbritānijai prognozē lejupslīdi arī organizēta Brexit gadījumā

Lielbritānijas iekšzemes kopprodukts 2020.gadā saruks par vienu procentu arī tad, ja valsts izvairīsies no izstāšanās no Eiropas Savienības bez savstarpēja nolīguma, tā aplēsusi Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija.

Lietuvā diskutē par valsts komercbankas izveidi

Lai risinātu situāciju ar konkurences trūkumu Lietuvas banku sektorā, valsts augstākajā līmenī atbalstu guvusi ideja par valsts komercbankas izveidi.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!