Rīgas domei neizdodas atlaist Satiksmes departamenta direktoru Reinbahu

Vitālijs Reinbahs

Rīgas domei (RD) arī tiesāšanās ceļā pagaidām nav izdevies atlaist no darba Satiksmes departamenta oficiālo vadītāju Vitāliju Reinbahu, kuru Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) centās atbrīvot no amata jau 2016.gada augustā, vēsta laikraksts Diena.

Rīgas domes Satiksmes departamentu jau vairāk nekā divus gadus vada Emīls Jakrins, tomēr oficiāli viņš joprojām skaitās tikai departamenta direktora pienākumu izpildītājs. Departamenta direktoram Reinbaham noteikta dīkstāve, kas nozīmē, ka viņš reāli nekādus pienākumus neveic, tomēr tas netraucē saņemt mēnešalgu vairāk nekā 2 000 eiro apmērā. Rīgas dome jau ilgāku laiku dažādās tiesu instancēs mēģina panākt viņa atbrīvošanu no amata, tomēr tas joprojām nav izdevies.

Satiksmes departamenta sabiedrisko attiecību pārstāve Una Ahuna-Ozola Dienai apliecinājusi, ka, lai arī Reinbaham noteikta dīkstāve, viņam joprojām ir alga 2 438 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas, kamēr faktiskā departamenta vadītāja Jakrina mēnešalga ir par vairāk nekā 100 eiro mazāka – 2 305 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas. Pašvaldības mājaslapā pieejamā informācija gan liecina, ka, piemēram, šā gada novembrī Jakrinam atalgojumā izmaksāts 2 601 eiro, bet Reinbaham – 1 029 eiro.

Dome no Reinbaha neveiksmīgi mēģinājusi atbrīvoties vairākkārt. 2016.gada augustā Ušakovs Reinbaham izteica neuzticību, pamatojot to ar ar termiņu kavēšanos galvaspilsētas ielu būvdarbos, par ko atbildīgs bija tieši Satiksmes departaments. Tomēr atlaist viņu nevarēja, jo pret to iebilda arodbiedrība. TV3 raidījums Nekā personīga šogad februārī ziņoja, ka Ušakovs Reinbahu atstādinājis nemākulīgi, jo rīkojumā rakstīts, ka Reinbahs neesot ievērojis veicamo remontdarbu termiņus un slikti organizējis darbu, taču juridisku pierādījumu vietā mērs atsaucies uz masu medijos rakstīto un rādīto.

Reinbahs atlaišanu apstrīdēja tiesā, un visas instances lēma viņam par labu, vēsta Diena. Pa vidu Reinbahs gan arī izmantojis darbnespēju un bērna kopšanas atvaļinājumu, lai iespējami ilgi viņu nevarētu atbrīvot no darba pavisam.

Pēc gadu ilgas prombūtnes 2017.gada vasarā Reinbahs atgriezās darbā un Ušakovs viņam noteica dīkstāvi. Par dīkstāvi Darba likuma izpratnē uzskatāma tāda situācija, kad darba devējs darbinieku nenodarbina vai arī neveic darbinieka saistības izpildījuma pieņemšanai nepieciešamās darbības.

Kā vēsta Diena, arī pēdējais Rīgas tiesas Latgales priekšpilsētas tiesas lēmums šogad decembra sākumā bijis Reinbaham labvēlīgs – tiesvedība tikusi izbeigta, pamatojoties uz to, ka prasību cēlusi persona, kurai nav prasības tiesības. Prasības cēlējs šajā lietā bijusi dome, kas ar tiesas palīdzību cerējusi darba attiecības ar Reinbahu pārtraukt. Pēc Rīgas domes sabiedrisko attiecību pārstāvja Uģa Vidauska stāstītā, dome tiesā iesniegusi blakus sūdzību par pieņemto lēmumu, paužot nostāju, ka tas ir nepareizs.

Ar pašu Reinbahu Dienai sazināties nav izdevies.

Kā ziņots, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) 14.februārī nosūtīja vēstuli Valsts kontrolei (VK), lūdzot izvērtēt Rīgas domes finanšu līdzekļu izlietojuma lietderību, maksājot algu diviem Satiksmes departamenta direktoriem,  informēja ministrijas pārstāve Santa Vaļuma.

Valsts kontroles sabiedrisko attiecību pārstāvis Reinis Grāvītis Dienai apliecinājis, ka šāds lūgums saņemts, tomēr VARAM pati esot vadošā iestāde pašvaldību pārraudzības jomā un viena no ministrijas funkcijām ir pārraudzīt pašvaldību darbības likumību. Grāvītis gan nenoliedz, ka atlīdzības jautājumi Rīgas domes Satiksmes departamentā Valsts kontroles redzeslokā ir bijuši jau iepriekš un vēl pirms VARAM vēstules saņemšanas tika lemts par izvērtējuma veikšanu.

Pēc Grāvīša teiktā, šogad Valsts kontrole ir veikusi likumības/lietderības revīziju Rīgas domē par Rīgas pilsētas transporta infrastruktūru un tās gaitā skatīts arī jautājums par Satiksmes departamenta direktora amata vietu. Revīzija esot pabeigta, un tās rezultātu publiskošana plānota nākamā gada janvārī, kad arī Valsts kontrole varēšot sniegt plašāku skaidrojumu par secināto.

Jau ziņots, ka 2013.gada sākumā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sāka krimināllietu saistībā ar kukuļošanu Rīgas domes Satiksmes departamentā. KNAB aizturēja Reinbahu, un viņam lietā tika piemērots aizdomās turētā statuss. Raidījums Nekā personīga iepriekš ziņoja, ka pastāvējušas aizdomas, ka Reinbahs caur starpnieku pieņēmis maksājumus par to, lai uzrakstītu labvēlīgus nosacījumus mikroautobusu konkursā.

Rīgas satiksmes konkursā paaugstināta servisa mikroautobusu ieviešanai galvaspilsētā iepriekš uzvarēja ar Rīgas domes koalīcijas partijas Gods kalpot Rīgai biedru Aleksandru Brandavu saistītā pilnsabiedrība Rīgas mikroautobusu satiksme.

Nekā personīga vēstīja, ka KNAB atklājis, ka pirms tam rīkotais sabiedriskā pakalpojuma konkurss mikroautobusiem bijis koruptīvs. 2013.gadā KNAB aizturēja Reinbahu, jo bija aizdomas, ka viņš caur starpnieku pieņēmis maksājumus, lai uzrakstītu labvēlīgus nosacījumus mikroautobusu konkursā. Reinbahs savulaik ir vadījis arī Latvijas Apvienoto biedru arodbiedrību (LABA), un tur ir strādājis arī cilvēks, kurš tiek uzskatīts par kukuļošanas starpnieku.

Kā ziņoja raidījums, KNAB ieskatā kukuļošanas starpnieks bijis arodbiedrības LABA darbinieks Vladimirs Brics, ar kuru Reinbaham bijuši kopīgi darījumi. Kopējā kukuļu summa tika lēsta ap 100 000 eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas