Ārkārtas sēdē lems par RNP valdes priekšsēdētāja un locekļu atbrīvošanu no amata

Rīgas domes Vienotības un Nacionālās apvienības deputāti ir pieprasījuši sasaukt domes ārkārtas sēdi, kurā tiks lemts par pašvaldības SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) valdes priekšsēdētāja Ivo Leča un valdes locekļu atbrīvošanu no amata. Opozīcijas deputāti pieprasa, lai rīdziniekiem nodarītos zaudējumus gandrīz 150 000 eiro apmērā RNP valde segtu no saviem personiskajiem ienākumiem.

Deputāti pieprasa arī to, lai turpmāk uz vakantajām valdes locekļu amata vietām būtu atklāts konkurss, kura rezultātu vērtēšanā tiktu pieaicināti neatkarīgi ārvalstu eksperti, teikts ziņojumā.

Vienotības un Nacionālās apvienības deputāti uzskata, ka Valsts policijas (VP) paziņojums par divpadsmit personu fiktīvu nodarbināšanu RNP Attīstības projektu nodaļā un gandrīz 150 000 eiro izkrāpšana, ir pietiekams iemesls, lai valdes locekļi savus amata pienākumus pamestu nekavējoties.

VP pirmstiesas izmeklēšanas laikā ieguva pierādījumus, kas liecina par divpadsmit personu iespējamu darba pienākumu apzinātu nepildīšanu, tomēr par to saņemot algu. Tādējādi, par faktiski neveiktiem darba pienākumiem, personas ar viltu izkrāpušas naudas līdzekļus no pašvaldības uzņēmuma gandrīz 150 000 eiro apmērā.

Domes ziņojumā teikts arī tas, ka Valsts policija informē, ka turpinot izmeklēšanu, tika uzsākts kriminālprocess par dokumenta, zīmoga vai spiedoga viltošanu un par krāpšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par minētajiem nodarījumiem personas var tikt sodītas ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem. Kriminālprocess šī gada 31.martā tika nodots Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, kura ir uzsākusi krimināllietu pret divpadsmit personām.

Publiskajā telpā izskanējis, ka fiktīvi nodarbināto personu vidū bijusi Rīgas domes Saskaņas centra/GKR frakcijas deputāte Svetlana Savicka, šīs pašas frakcijas deputātu Jefemija Klementjeva dzīvesbiedre Aleksandra un Ruslana Pankratova dzīvesbiedre Žanna, kā arī Ivans Staļnojs, kurš Saskaņai palīdz komunicēt ar sabiedrību sociālajos tīklos.

Ref: 225.000.103.708

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas