Ārkārtas vēlēšanās Armēnijā uzvaru piesaka premjerministrs Pašinjans

Armēnijā aizvadītas parlamenta ārkārtas vēlēšanas. Tajās uzvaru ar lielu balsu pārsvaru pieteicis premjerministrs Nikols Pašinjans, tikmēr opozīcijas spēku līderis noraidījis vēlēšanu iznākumu un apgalvojis, ka notikusi krāpšanās ar rezultātiem, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa un Armēnijas ziņu aģentūra Armenpress.

Politiski trauksmainajā Kaukāza valstī parlamenta ārkārtas vēlēšanas sarīkotas, lai atrisinātu politisko krīzi. Tā 2020.gada nogalē un 2021.gada pirmajā pusē sekojusi Armēnijas zaudējumam pērnā rudens karā ar Azerbaidžānu par Kalnu Karabahas reģionu, ko Azerbaidžānas teritorijā apdzīvo armēņi.

Lasiet arī: ASV atzīst armēņu masu iznīcināšanu 1915.gadā par genocīdu

Jau vēlēšanu dienā – svētdien, 20.jūnijā – par uzvaru vēlēšanās paziņojis pašreizējais Armēnijas premjerministrs Nikols Pašinjans. Pirmdien, 21.jūnijā, Armēnijas Centrālā vēlēšanu komisija norādījusi, ka viņa vadītā Pilsoniskā līguma partija saņēmusi vairāk nekā pusi, proti, 53,92% balsu.

Otrajā vietā, krietni iepaliekot, ierindojusies politiskā apvienība Armēnija ar 21,04% balsu. Politiskā spēka līderis ir bijušais Armēnijas prezidents Roberts Kočarjans, kurš paziņojis, ka bloks neatzīs vēlēšanu rezultātu, kamēr netiks izskatīti iespējami vēlēšanu procesa pārkāpumi.

Armēnijas Centrālā Vēlēšanu komisija savukārt atzinusi vēlēšanas par notikušām, bet svītrojusi 4 682 vēlēšanu biļetenus, kas bijuši nepareizi aizpildīti vai iesniegti.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas