Ārkārtējās situācijas dēļ daudzi vairs nespēj pildīt maksātnespējas procesa saistības

Latvijas kredītņēmēju asociācijas valdes loceklis Jānis Āboliņš.

Izsludinātā ārkārtējā stāvokļa dēļ bez darba un ienākumiem palikuši vairāk nekā 1 000 cilvēku, kas īsteno privātpersonas maksātnespējas procesu, bet šobrīd to vairs nespēj pildīt, informē Latvijas kredītņēmēju asociācijas valdes loceklis Jānis Āboliņš.

Āboliņš norāda, ka asociācijā nepārtraukti vēršas cilvēki, kas vēlas vērsties tiesā ar lūgumu uz ārkārtējās situācijas laiku «iesaldēt» saistību dzēšanas plāna izpildi. Viņš uzsver, ka, lai to risinātu, valdībai jārod iespēja, kā palīdzēt šiem cilvēkiem, pretējā gadījumā bankrota procedūrā viņi būs ne vien zaudējuši visus savus īpašumus, bet arī jau līdz šim sasniegto, kreditoriem dzēšot parādsaistības.

Lai gan iesniegumu skaits vēl neesot mērāms simtos, Āboliņš vērš uzmanību uz situāciju valstī, kad situācijas attīstība uzņēmējdarbībā, darba tirgū, iespējās strādāt un valsts ekonomikā kopumā, kas vedinot domāt, ka lūgumu tiesai uz laiku apturēt maksātnespējas procesa saistību dzēšanas plānu tālāku izpildi ar katru dienu kļūs tikai vairāk.

«Nepieciešams maksātnespējas procesu izpildi apturēt vismaz uz ārkārtējās situācijas laiku, kaut reāli tas būtu nepieciešams vēl vismaz uz trim līdz sešiem mēnešiem, dodot iespēju cilvēkiem atsākt strādāt un pelnīt.»

Attiecībā uz tiem, kuri jau ir uzsākuši maksātnespējas procesu, Āboliņš teic, ka nepieciešams spert soļus, lai palīdzētu tiem nokārtot situāciju. Viņaprāt, lai tiesas nebūtu nopludinātas ar nebeidzamiem iesniegumiem, kuros tiek lūgts uz krīzes laiku iesaldēt saistību dzēšanas plānu izpildi, Tieslietu ministrijai un valdībai būtu jārod veids, kā nepieciešamības gadījumā arī maksātnespējas procesu saistības uz laiku iespējams apturēt ātri un bez tiesu noslogošanas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas