Ārlietu komisija paziņojumā neatbalsta hokeja čempionāta rīkošanu kopā ar Baltkrieviju

Saeimas Ārlietu komisija pirmdien, 18.janvārī, pieņēmusi paziņojumu par šī gada pasaules čempionāta hokejā vīriešiem norisi, neatbalstot tā rīkošanu Baltkrievijā un paužot atbalstu Latvijas gatavībai to organizēt Rīgā, informēja komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols (NA).

«Latvija noraida jebkādu iespēju rīkot hokeja čempionātu kopā ar Baltkrieviju, jo esošajos apstākļos, kamēr Baltkrievijā tiek izvērstas vardarbīgas represijas, rīkot šāda mēroga sporta pasākumu Minskā ir nepieļaujami,» atsaucoties uz paziņojumu, uzvēra Kols, piebilstot, ka Starptautiskā Hokeja federācija šajās dienās lems par čempionāta rīkošanu vai tā atcelšanu.

Deputāti paziņojumā aicina Starptautisko hokeja federāciju ievērot savus principus, neleģitimizēt brutalitāti un necilvēcību, ar kādu Baltkrievijas varas iestādes un režīms vēršas pret miermīlīgiem iedzīvotājiem, un atteikties no šī gada pasaules čempionāta hokejā organizēšanas šajā valstī. Tāpat dokumentā aicināts nerīkot čempionātu valstīs, kurās sporta pasākumus nedrīkst organizēt dopinga pārkāpumu dēļ.

Paziņojumā pausts atbalsts Latvijas gatavībai sadarbībā ar Starptautisko Hokeja federāciju nodrošināt 2021.gada pasaules čempionāta hokejā vīriešiem organizēšanu rīkotāja statusā.

Baltkrievijas varas iestādes turpina ar represijām un vardarbību vērsties pret pilsoniskās sabiedrības locekļiem un neatkarīgo plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, turklāt represijas tiek vērstas arī pret šīs valsts sporta sabiedrības pārstāvjiem, tai skaitā sportistiem, uzsvērts paziņojumā.

Lasiet arī: Baltkrievi protestē pilsētu dzīvojamos rajonos

Tāpat paziņojumā uzsvērts, ka sportu vienmēr un visur raksturojuši divi principi – sportiskais gars un godīga spēle –, kurus ievērojot un godājot arī liela mēroga starptautisku sporta pasākumu norisē ir iespējams vienot valstis un sabiedrības.

Deputāti dokumentā norādījuši, ka esošā situācija Baltkrievijā radītu draudus sportistu drošībai un veselībai gan varas iestāžu piekoptās brutalitātes dēļ, gan novērotā atbildības trūkuma dēļ Covid-19 pandēmijas kontekstā.

Paziņojumā arī apliecināts nemainīgs atbalsts Baltkrievijas iedzīvotāju labklājībai un nacionālajai suverenitātei.

Latvija un Baltkrievija 2017.gadā kopīgi ieguva tiesības organizēt pasaules čempionātu hokejā. Arī Eiropas Parlaments savā rezolūcijā par situāciju Baltkrievijā mudinājis Eiropas Savienības dalībvalstu un visu citu demokrātisko valstu nacionālās hokeja federācijas aicināt Starptautisko hokeja federāciju atsaukt savu lēmumu par 2021.gada pasaules čempionāta daļēju rīkošanu Baltkrievijā līdz situācija, jo īpaši cilvēktiesību jomā, valstī būs uzlabojusies.

Ārlietu komisija lēma šo paziņojumu virzīt kā Saeimas paziņojumu un aicināt iekļaut to Saeimas ārkārtas sēdē ceturtdien, informēja Kols.

Kā ziņots, autobūves kompānija Škoda nesniegs čempionātam finansiālu atbalstu, ja viena no 2021.gada pasaules čempionāta rīkotājvalstīm tomēr būs Baltkrievija, paziņoja kompānija.

Piektdien, 15.janvārī, līdzīgu paziņojumu izplatīja arī Vācijas uzņēmums Nivea.

Vēl par šo tematu: Arī Škoda atsakās sponsorēt pasaules čempionātu hokejā, ja viena no rīkotājvalstīm būs Baltkrievija

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas